City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

پيشنهادهايي براي گالري‌گردي در روزهاي بهاري (1396/02/14)

گالري‌ها، مراکز هنري و فرهنگسراهاي تهران با برپايي نمايشگاه‌هايي از هنرهاي تجسمي، در دومين ماه بهار ميزبان هنردوستان هستند.
پيشنهادهايي براي گالري‌گردي در روزهاي بهاري

به گزارش بزنيم بيرون ، در نمايشگاهي به نام «سماع قلم» مجموعه خط‌هاي عبدالله قهرمان به‌نمايش درخواهد آمد. وي در اين نمايشگاه ضمن کارروي آيات قرآني، توجه ويژه‌اي نيز به مولانا داشته و حتي نام نمايشگاه خود را از اين مصرع مولانا «چه سماع‌هاست در جان چه قرابه‌هاي ريزان» الهام گرفته است. يکي از آثار او در اين نمايشگاه، اثري است که قهرمان با آن موفق به کسب مدال طلاي فستيوال شارجه شده است.

 
اين نمايشگاه از ۱۵ تا ۲۱ ارديبهشت در گالري فردا برپا شده است و علاقه‌مندان براي ديدن آن مي‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به اين گالري  واقع در خيابان کريمخان زند، زير پل کريمخان، خيابان حسيني، کوچه اعرابي ۶، پلاک دو واحد ۲ مراجعه کنند.
 
شهرکتاب فرشته
 
نمايشگاه گروهي تايپوگرافي با عنوان «نقاشي‌خط» مجموعه‌اي از آثار ۹ هنرمند در زمينه خطاطي و نقاشي را شامل مي‌شود. آثار اين نمايشگاه حال و هوايي تلفيقي دارند.در اين نمايشگاه گروهي آثاري از محمد احصايي، نصرالله افجه‌اي، سالار احمديان، اميد خاکباز، بابک رشوند، عليرضا سعادتمند، عين‌الدين صادق‌زاده، مهدي فلاح و کيارش يعقوبي به‌نمايش گذاشته مي‌شود.
 
مجموعه «نقاشي‌خط» ۱۵ ارديبهشت‌ماه ساعت ۱۷ در گالري فرشته و به آدرس خيابان شريعتي، پايين‌تر از پل صدر، پلاک ۱۶۷۱ گشايش مي‌يابد و به‌مدت ۱۱ روز ميزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
 
خانه عکاسان حوزه هنري
 
نمايشگاهي با موضوع تحريم‌هاي دارويي عليه ايران برگزار مي‌شود. در کنار آن نيز کتاب «جنگ خاموش» شامل آثار عکاسي سيدمحمدمهدي حسيني، دانش‌آموخته مقطع کارشناسي عکاسي خبري از دانشکده خبر و داراي يک نمايشگاه عکس انفرادي و گروهي رونمايي خواهد شد.
 
نمايشگاه يادشده از ۱۳ تا ۲۰ ارديبهشت‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در خانه عکاسان ايران واقع در خيابان سميه، نرسيده به خيابان حافظ، حوزه هنري، خانه عکاسان ايران، گالري ۱ برپاست.
 
گالري آريانا
 
نمايشگاه «از قطب جنوب تا لوت» شامل آثار سوگل خلخاليان افتتاح مي‌شود.
 
گزارشي از سفر خلخاليان به قطب جنوب و کوير لوت ايران در شکلي تازه و متفاوت در اين نمايشگاه منعکس مي‌شود و شباهت‌هاي اين دو سرزمين دور از هم، در قالب مجموعه‌اي تصويري به نمايش درمي‌آيد. همچنين ‎در اين نمايشگاه توماري در حمايت از پيوستن ايران به  «سيستم پيمان جنوبگان» به امضا خواهد رسيد.
 
نمايشگاه «از قطب جنوب تا لوت» ١٥ و ١٦ ارديبهشت در گالري آريانا به آدرس الهيه، انتهاي خيابان مريم شرقي، ابتداي خيابان فرشته (شهيد فياضي)، شماره ۹ برپا خواهد بود.
 
گالري مژده
 
نمايشگاه نقاشي و مجسمه «بازخواني پيرامون» با نمايشگاه‌گرداني فريدون فربود برگزار شده است.
 
در اين نمايشگاه از ۳۵ هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز، ۴۰ اثر ارائه شده که نگاه و تحليل شخصي هر هنرمند به پيرامونش را نشان مي‌دهد.
 
مخاطبان با قدم زدن در نمايشگاه مي‌توانند ميزان تاثيرات مثبت و منفي اتفاقات روز در خلق آثار هنري را رصد کنند. برخي با نقاشي‌هايي آبستره، پرتره‌هايي با صورت‌هاي نامشخص، مجسمه‌هاي متفاوتي از جنس فلز، چوب و مواد بازيافتي و مجسمه‌هاي صوتي که توجه مخاطبان را هنگام ورود به گالري به خود جلب مي‌کند، شناخت خود از اطراف را تعريف کرده‌اند.
 
نمايشگاه «بازخواني پيرامون» تا ۲۰ ارديبهشت‌ماه در گالري مژده برپاست و علاقه‌مندان مي‌توانند از اين نمايشگاه يکشنبه تا پنج‌شنبه ساعت ۱۲ تا ۱۸ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالري مژده به نشاني سعادت‌آباد، خيابان علامه شمالي، خيابان ۱۸ شرقي، پلاک۲۷، زنگ ۱ ديدن کنند.
 
خانه هنرمندان ايران
 
به‌مناسبت روز جهاني گرافيک و آغاز جشن هفته تئاتر، نمايشگاه گرافيک و پوسترهاي تئاتر ايران در گالري‌هاي مميز، پاييز، زمستان و ميرميران خانه هنرمندان ايران گشايش يافته است.
 
اين نمايشگاه تا ۱۶ ارديبهشت در خانه هنرمندان ايران برپاست.
 
گالري نقش‌جهان
 
نمايشگاه انفرادي آثار نقاشي منير داوري با عنوان «تجليات» افتتاح مي‌شود.
 
داوري در اين نمايشگاه از ۱۵ اثر خود که در دهه ۸۰ روي آن‌ها کار کرده، رونمايي مي‌کند. تکنيک کارهاي او، رنگ روغن است. در بيانيه نمايشگاه «تجليات» درباره موضوع نمايشگاه آمده است: نمايانگر اين است که خالق، حقيقت مطلق است و تمام ذرات هستي، عکس رخ او در آينه هستي هستند و هر آنچه را که ما در پيرامون خود مي‌نگريم، تجلي خداوند است، «فاينما تولو فثم وجه الله»، «به هر طرف که رو کني روي اوست» دريابيم تقدس ذره ذره تجليات هستي را.
 
اين نمايشگاه از ۱۵ تا ۲۰ ارديبهشت ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه نقش جهان به آدرس نياوران (باهنر)، خيابان همايونفر، کوچه سعدي، کوچه حافظ، خيابان آيت‌الله محمودي ۲، پلاک ۹ برقرار است. نگارخانه شنبه تعطيل است.
 
گالري گلستان
 
مجموعه‌اي از تازه‌ترين نقاشي‌هاي هادي فراهاني هنرمندي که سال‌ها مقيم کانادا بود، بعد از ۲۵ سال، ۱۵ ارديبهشت در گالري گلستان به نمايش درمي‌آيد.
 
هادي فراهاني که در سال ۱۳۶۷ در موزه هنرهاي معاصر تهران و سال هاي ۱۳۷۱ و ۱۳۷۲ در گالري گلستان آثارش را به صورت انفرادي به تماشا گذاشته بود، جديدترين نقاشي‌هاي خود را در گالري گلستان ارائه مي‌کند. «صورتش بيرون و معنيش اندرون» عنوان اين نمايشگاه است که برگرفته از مصرعي از مثنوي مولاناست.
 
گالري گلستان از ۱۵ تا ۲۰ ارديبهشت‌ماه ميزبان نقاشي‌هاي هادي فراهاني مي‌شود. گالري گلستان در دروس، خيابان کماسايي، شماره ۳۴ واقع شده است.

منبع : ايسنا

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها