City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

در کارگاه آموزشي تجهيزات سفر چه گذشت؟ (1396/10/23)

کارگاه آموزشي تجهيزات و گجت هاي سفر از سوي تيم بزنيم بيرون با مشارکت باغ موزه قصر و شرکت انيسه در محل تماشاخانه‌ي باغ موزه قصر برگزار شد.
در کارگاه آموزشي تجهيزات سفر چه گذشت؟

به گزارش بزنيم بيرون ، در اين کارگاه که با هدف معرفي تجهيزات سفرهاي کوهپيمايي، طبيعت گردي و هيچهايکينگ برگزار شده بود، به تفصيل به نيازهاي اشخاصي که به اين صورت گردشگري و حتي فعاليت ورزشي مي‌کنند پرداخته شد.

 
مدرس دوره آقاي مهدي پارسا که تور ليدر سفرهاي داخلي و خارجي و طبيعتگرد جوان ايراني است، با تجربه‌ي زياد سال‌هاي سفر خود، در مورد تمامي تجهيزات لازم در سفر سخن گفت.
 
پا، قلب دوم شما
مهم‌ترين و اصلي‌ترين تجهيز مورد نياز هر کوهنورد و طبيعت‌گردي، کفش است. کفش مناسب و راحت که هم شخص را از هرگونه آسيب احتمالي مصون دارد، هم راحت بوده و اذيت کننده نباشد. بسته به نوع سفر، وضعيت مسير و سطح سختي و دشواري آن، براي هر نوع پيمايش بايد از کفش بخصوصي استفاده کرد. انواع مختلف کفش‌هاي مناسب براي کوهنوردي سنگين، سبک، طبيعتگردي، هيچهايکينگ و غيره توضيح داده شد.
 
 


 
لباس، محافظ شما
در بخش بعدي، به اهميت لباس مناسب سفر پرداخته شد. با توجه به وضعيت آب و هوايي منطقه اي که به آنجا سفر مي کنيم و نوع سفر، بايد تن پوش مناسبي را در نظر بگيريم و به اصول مهم اين کار توجه کافي داشته باشيم؛ مثلا بدانيم که در طبيعت‌گردي براي مصون ماندن از سرما لباس‌هاي بافتني هيچ جايگاهي ندارند و بايد از لايه‌هاي اصولي مشخص استفاده کرد. لباس کوهنوردي سه لايه دارد. لايه‌ي پايه يا base layer که با هدف خشک نگه داشتن بدن از عرق پوشيده مي شود، لايه‌ي پلار که به منظور گرم نگه داشتن است و لايه‌ي تنفسي ضد آب که مانع از عبور مولکول‌هاي آب و نفوذشان به داخل لباس مي‌شود.
 
در اين بخش هم‌چنين در مورد انواع لباس‌ها، جنس‌هاي گوناگون لايه‌هاي دروني، برندهاي مختلف و کيفيت و قيمت‌شان به تفصيل توضيحاتي ارائه و پيرامون اين موضوع بحث و تبادل نظر شد.
 
کوله پشتي، خانه‌ي شما
در کنار دو عنصر مهم کفش و لباس، کوله پشتي جزو مهم‌ترين تجهيزات سفر به شمار مي‌آيد هرچه که کوله‌ کوچکتر و سبکتر باشد اما بتواند تمامي نيازهاي فرد را پاسخ دهد، نشان از اين دارد که شخص حرفه‌اي‌تر و ماهرتر است. کوله‌هاي سبک باعث صرفه‌جويي در هزينه‌هاي بليت مي‌شوند، اما خودِ داشتن کوله ي سبک، نيازمند تجهيزات سفر سبک‌تر، حرفه‌اي‌تر و گران‌تر است که بايد تلاش کنيم بين اين دو موضوع تعادل ايجاد کنيم.
 
در اين قسمت، کارشناس برنامه به توضيح قسمت‌هاي مختلف کوله‌ها پرداختند و به صورت عملي نحوه‌ي صحيح انداختن کوله پشتي بر دوش و چگونگي تنظيم بندها به مناسب‌ترين حالت براي بدن را توضيح دادند. همچنين آموزش داده شد که هر نوع سفري به چه کوله‌اي نياز دارد و چگونه کوله ببنديم تا سبک‌تر و کم‌حجم‌تر باشد.
 
ديگر تجهيزات سفر
موارد بعد، کيسه خواب و چادر بودند که توضيح داده شدند. براي کاربري هاي مختلف، بسته به نوع محيط، شرايط آب و هوايي و و ضعيت باد و باران و دما، اشکال و انواع متفاوتي دارند. نکات مربوط به ساير تجهيزات سفر مثل عينک، زيرانداز، دوربين، سه پايه دوربين، و نيز تمهيدات لازم براي ايمني و سلامتي در سفر هم آموزش داده شد.
 
در  مورد تمامي تجهيزات سفر، آقاي پارسا تجربه‌ي خود از برندهاي مختلف و کيفيت و قيمت‌شان را بيان کردند. يکي از نکات جالب اين جلسه، معرفي برند ايراني انيسه بود که تجهيزات سفر با کيفيت خوب و قيمت رقابتي توليد مي‌کند که پيشنهاد شد با حمايت از توليد ملي، به چرخيدن چرخ اين صنعت داخلي کمک کنيم.
 
پس از پاسخ به پرسش‌هاي حاضرين، اين کارگاه سه ساعته پايان يافت.

نویسنده : عاطفه محمودی
منبع : وبلاگ ايوند

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

  • کارگاه آموزشی تجهیزات و گجت های سفر 2

    به دنبال استقبال مخاطبان دومين دوره کارگاه آموزشي تجهيزات و گجت هاي سفر از سوي «بزنيم بيرون» با مشارکت باغ موزه قصر و شرکت انيسه برگزار مي شود.

    0 دیدگاه 0 بازدید
  • نظر محمد
    شنبه 07 بهمن 1396

    سلام چطور میشه فیلم این کارگاه رو داشته باشیم . خیلی ممنونتگ ها