City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

تبديل خانه‌هاي قديمي تبريز به خانه‌هاي بوم‌گردي/«ربع رشيدي» در حوزه گردشگري «تخت جمشيد» تبريز مي شود (1397/02/02)

رئيس سازمان ميراث فرهنگي از اعطاي بسته‌هاي عيدانه تبريز همزمان با افتتاح رسمي رويداد تبريز 2018 خبر داد و گفت: اين بسته‌ها شامل تخفيف‌هاي ويژه در هتل‌ها، خريد فرش، کيف و کفش، سلف غذاهاي ويژه و سنتي و راه‌‌اندازي فستيوال‌ها در شهر تبريز مي‌شود.
تبديل خانه‌هاي قديمي تبريز به خانه‌هاي بوم‌گردي/«ربع رشيدي» در حوزه گردشگري «تخت جمشيد» تبريز مي شود

به گزارش بزنيم بيرون ، نشست خبري مراسم افتتاح رسمي رويداد فراملي تبريز 2018 صبح امروز برگزار شد. در اين نشست علي‌اصغر مونسان رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري کشور با اعلام آغاز رسمي رويداد تبريز 2018 با حضور رياست جمهوري 5 ارديبهشت ماه خبر داد و گفت: آيين پيش‌رويداد اين رويداد فراملي از دي ماه آغاز شده است.

وي با اشاره به نهمين اجلاس گردشگري که با حضور وزراي گردشگري عضو سازمان همکاري‌هاي اسلامي برگزار شد، گفت: در اين اجلاس پايتخت گردشگري جهان اسلام تبريز از ميان رقباي مالزي، بنگلادش و ترکيه با 7 رأي از 9 رأي موجود به عنوان پايتخت گردشگري جهان اسلام در سال 2018 برگزيده شد.

مونسان ادامه داد: وجود مناطق نمونه گردشگري در اين استان زيرساخت‌‌هاي گردشگري همانند هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و مسافرخانه‌ها، وجود کليسا و بازار همچنين موزه‌هاي غني در اين استان چشم‌انداز‌هاي طبيعي که به صورت رويدادهاي گردشگري موجب انتخاب تبريز با عنوان پايتخت گردشگري کشورهاي اسلامي شد.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي از تشکيل 6 کميته تخصصي در حوزه زيرساخت‌هاي توسعه شهري، حوزه فرهنگي و اجتماعي و غيره خبر داد و گفت: 23 دستگاه اجرايي ملي در رويداد تبريز 2018 دخيل هستند.

به گفته مونسان، تأمين امکان گردشگري، زيباسازي شهري، رويدادهاي فرهنگي و اجتماعي از جمله اقدامات اين دستگاه‌هاي اجرايي بوده است. همچنين تبليغات جاذبه‌هاي گردشگري تبريز از سوي خطوط هوايي ترکيش از ديگر اقدامات در اين زمينه بوده است.

مونسان از اعطاي مجوز جهت تبديل کاربري خانه‌هاي قديمي به خانه‌هاي بوم‌گردي و هتل‌هاي سنتي همچنين آماده‌سازي المان‌هاي شهري و به‌روزرساني هتل‌هاي تبريز همزمان با افتتاح رسمي خبر داد.

وي افزود: همزمان با افتتاح رسمي اين رويداد در روز چهارشنبه بسته‌هاي عيدانه تبريز که شامل تخفيف‌هاي ويژه در هتل‌ها، خريد فرش، کيف و کفش، سلف غذاهاي ويژه و سنتي، بازديد با تخفيف ويژه از موزه‌ها و راه‌اندازي فستيوال در شهر تبريز صورت خواهد گرفت.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي همچنين از اعطاي مجوز جهت فعاليت شبانه صنوف همزمان با رويداد 2018 در اين شهر خبر داد و گفت: شب‌هاي گردشگري تبريز به عنوان يک اقدام پايلوت امسال اجرا مي‌شود تا بتوانيم از زيبايي‌هاي فرهنگي و جاذبه‌هاي اين استان در شب نيز بهره ببريم.

وي افزود: بايد بتوانيم از ظرفيت‌هاي شبانه گردشگري شهرهاي گردشگر‌پذير استفاده کنيم.

7هتل تا زمستان آينده در آذربايجان شرقي احداث مي شود

در ادامه اين مراسم، مجيد خدابخش استاندار آذربايجان شرقي با بيان اينکه رويداد تبريز 2018 فرصت بسيار خوبي براي توسعه گردشگري تبريز، آذربايجان شرقي و ايران است، ابراز داشت: با ثبت تبريز به عنوان پايتخت گردشگري در سازمان کنفرانس اسلامي در  اين استان اتفاقات خوبي رقم خورده است.

به گفته وي، تبريز در حوزه‌هاي فرهنگي و هنري از اولين‌ها در کشور است اما اين استان با وجود پيشتاز بودن در حوزه صنعت و تجارت به خصوص در صادرات محصولات غيرنفتي تا به حال به گردشگري اولويت نداده بود اما اين اتفاق باعث شد که گردشگري مهمترين محور توسعه در اين استان تلقي شود.

استاندار آذربايجان شرقي اظهار داشت: در اين مدت استقبال سرمايه‌گذاران هتل‌سازي بوده‌ايم و 7 هتل تا پايان سال 2018 در اين استان به بهره‌برداري مي‌رسد.

خدابخش از افزايش ضريب 85 درصدي اشغال هتل‌ها در نوروز 97 خبر داد و گفت: البته عمده گردشگران از کشور خودمان بوده است.

وي از تعريف مشوق‌هاي 30 دلاري براي راهنمايان گردشگري که گردشگر خارجي وارد کشور مي‌کنند خبر داد و گفت: توسعه بوم‌گردي نيز از ديگر اهداف ما در اين استان است.

در ادامه طالبيان معاون ميراث فرهنگي اظهار داشت: 19 موزه استان آذربايجان شرقي براي تبريز 2018 تجهيز و ساماندهي شده‌اند و قرار است يک نمايشگاه بسيار مهم با تکيه بر اشياي شاخص آذربايجان در تابستان برگزار شود.

معاون ميراث فرهنگي از تخصيص 50 ميليارد اعتبار براي تملک و آزادسازي بخش‌هايي از ربع رشيدي خبر داد.

افتتاح اولين «خانه ايراني» در تبريز

پويا محموديان مدير کل دفتر صادرات صنايع دستي نيز با بيان اينکه نمايشگاه آثار نفيس و فاخر هنرمندان شهر تبريز در حاشيه رويداد تبريز 2018 در 5 ارديبهشت برگزار مي‌شود، ابراز داشت: در راستاي افتتاح خانه‌هاي ايراني نيز اولين خانه ايراني (خانه صلح‌جو) در تبريز افتتاح خواهد شد که تمامي اقلام و وسايل آن از صنايع دستي ايراني به خصوص صنايع دستي تبريز خواهد بود.

مجيد محب‌خدايي معاون گردشگري با اشاره به اينکه از ميان 20 ميليون سفر اقامتي در نوروز 97، 10 هزار ميليارد در حوزه گردشگري، گردش مالي داشته‌ايم موقعيت استراتژيک تبريز را فرصت مناسبي براي جذب گردشگران ترددي و اقامتي خارجي دانست.

«ربع رشيدي» در حوزه گردشگري «تخت جمشيد» تبريز مي شود

استاندار ‌آذربايجان شرقي در پاسخ به انتقاد يک خبرنگار به نبود تبليغات لازم براي معرفي رويداد تبريز 2018، گفت: تا پيش از اين رويکرد توسعه زيرساختي دنبال مي‌شد اما با ايجاد رويداد 2018 ما به سمت اطلاع‌رساني گرايش پيدا کرده‌ايم.

به گفته وي، در شهرک ربع رشيدي که 700 سال پيش بر پايه طب و با 7 زبان زنده دنيا تدريس مي‌شد و در حال حاضر با همکاري  آلماني‌ها در حال کاوش باستاني در اين منطقه هستيم.

وي ابراز داشت: اين شهرک مي‌تواند هم‌پايه تخت جمشيد براي تبريز جذب گردشگر داشته باشد.


منبع : فارس

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها