City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

با کاهش شدت جريان آب مرمت پل تاريخي مياندوآب آغاز مي شود (1397/02/22)

مدير کل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي گفت: مرمت پل تاريخي ميرزارسول مياندوآب به زودي آغاز مي شود.
با کاهش شدت جريان آب مرمت پل تاريخي مياندوآب آغاز مي شود

به گزارش بزنيم بيرون ، جليل جباري افزود: پل تاريخي ميرزارسول مياندوآب که يکي از آثار شاخص اين شهرستان است که در سال هاي گذشته با تهديدها و آسيب هايي مواجه بوده که بر حسب ضرورت، مرمت هاي اضطراري از طرف اين اداره کل در آن اجرا شده است.

وي تصريح کرد: کارهاي مرمتي که در سه سال اخير در اين بنا اجرا شده مربوط به اجراي بسترسازي و تقويت پي و فونداسيون براساس طرح مصوبي بود که قبلاً در شوراي فني اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مورد تاييد اعضاء قرار گرفت، بر همين اساس در ادامه روند مرمت و ساماندهي اين بناي تاريخي، فصل جديد آن در سال جاري پيگيري مي‌شود که شامل اصلاح کنوبندي، اجراي کف سازي عرشه پل، مرمت دستک هاي کناري و انجام مرمت هاي اضطراري است.

جباري گفت: براي اجرا و شروع مرمت اين بنا، پيمانکار ذي صلاح نيز انتخاب و مراحل قانوني آن طي شده است ولي فعلاً به دليل جريان داشتن حجم آب زياد در بستر رودخانه، شروع مرمت امکان پذير نيست که در صورت کاهش جريان رودخانه، عمليات اجرائي نيز آغاز خواهد شد.

مدير کل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي در خصوص اين پل تاريخي افزود: پل ميرازرسول مياندوآب در سال 1377 شمسي در فهرست آثار ملي کشور به ثبت رسيده است.


منبع : ايسنا

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها