City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

زيباتر از آبشار نياگارا در سردشت (1397/03/28)

معاون ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي گفت: آبشار شلماش منظره‌اي فوق العاده زيبا ايجاد کرده که هر بيننده‌اي را مجذوب قدرت الهي مي‌کند.
زيباتر از آبشار نياگارا در سردشت

به گزارش بزنيم بيرون ، حسن سپهرفر افزود: آبشار شلماش با ارتفاع 90 متر در شهرستان سردشت، بخش مرکزي، دهستان باسک کولوسه، نزديک منطقه سرسبز و جنگلي روستاي شلماش قرار دارد و طي شماره 434 در فهرست ميراث طبيعي- ملي به ثبت رسيد.

وي افزود: مطالعات و تهيه پرونده ثبتي براي اين اثر طبيعي، سال گذشته از سوي کارشناسان ثبت اين معاونت انجام شد و پس از تکميل پرونده و ارسال آن به سازمان مرکزي و طرح موضوع در شوراي ثبت، نهايتاً با ثبت آن در فهرست ميراث طبيعي کشور موافقت شد.

معاون ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي اظهار کرد: اين آبشار که در واقع از سه آبشار تشکيل شده هم اکنون به صورت منطقه‌اي تفريحي درآمده که همه ساله به خصوص در فصل گرما هزاران نفر از مناطق مختلف براي ديدن آن عازم سردشت مي‌شوند.

وي ادامه داد: براي ديدن دو آبشار بعدي بايد مسافتي نسبتاً زياد را پايين رفته و وارد دره‌اي عميق شويد؛ در حال حاضر با احداث پله و حصارهايي بالا و پايين رفتن از دره راحت تر و کم خطرتر شده‌است.

سپهر تصريح کرد: در فصل بهار اين آبشار پر آبترين روزهاي خود را مي‌گذراند، آب و هواي منطقه تا اواسط ارديبهشت هم سرد است ولي از اول خرداد تا اواسط پاييز، مي‌تواند موقع مناسبي براي سفر به اين منطقه باشد.

وي گفت: با ثبت اين اثر طبيعي، تعداد آثار طبيعي استان که در فهرست ميراث طبيعي- ملي به ثبت شده اند به 5 اثر رسيد. قبل از اين، چمن متحرک- زندان نبي کندي- زندان سليمان و زندان برنجه از شهرستان تکاب به ثبت رسيده‌اند.

معاون ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي اظهار کرد: صنعت گردشگري به عنوان چهارمين صنعت پردرآمد دنيا با وجود ظرفيت‌هاي بالاي گردشگري در استان با چالش‌ها و موانعي روبه‌رو است که برطرف کردن آن همت متوليان و مسئولان استاني را مي‌طلبد. نبود زيرساختها و مشکلات راه  از چالشهاي اين صنعت است.

وي افزود: امروزه حتي کشورهايي که در زمينه گردشگري از ظرفيت‌هاي توليد ثروت و جذب گردشگران برخوردار نيستند با بکارگيري روش‌هاي مختلف تلاش مي‌کنند تا با تامين زيرساخت‌هاي لازم در اين حوزه ظرفيت‌سازي کرده و زمينه‌ساز حضور گردشگران را فراهم و به درامد زايي منطقه کمک مي‌کند.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها