City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

گردشگران فرانسه دوبرابر جمعيتش هستند! (1397/04/23)

فرانسه سالانه گردشگراني دو برابر جمعيت کشورش را دارد گردشگراني که بيشتر از نوع فرهنگي هستند و به پاريس به عنوان شهر کتاب و جشن بيکران نگاه مي کنند.
گردشگران فرانسه دوبرابر جمعيتش هستند!

به گزارش بزنيم بيرون ،پاريس پايتخت نويسنده‌هاي مشهور جهان است شهري که در آن مي‌توان در بهترين و مشهورترين داستان‌ها و نويسنده‌ها را پيدا کرد مي‌توان در کافه‌هايي که آن‌ها ساعت‌ها نشسته‌اند و قهوه خورده و داستان نوشته‌اند نشست قهوه خورد. در همه جا کافه وجود دارد از کوچک‌ترين مکان تا روبه‌روي هر مکان ديدني و جاذبه گردشگري و تاريخي در پاريس.

در پاريس بايد کتاب‌هاي مشهور را به دست گرفت و قدم زد و هر آنچه که در کتاب‌ها و رمان‌هاي مشهور آمده را عين به عين در واقعيت ديد. در اين ميان مي‌توان به نزديکي کليساي مشهور نتردام رفت و سري به کتابخانه شکسپير و شرکا زد همان کتابخانه‌اي که رمان آن نيز نوشته شده ونويسنده‌هاي زيادي در آن اقامت داشته‌اند البته اين کتابخانه کوچک اکنون بيشتر به يک فروشگاه تبديل شده تا کتابخانه با اين وجود هميشه شلوغ است و مي‌توان از کتابهاي آن ساعتها استفاده کرد.

مي‌توان در اين شهر قدم زد و از آثار باستاني ديدن کرد و براي هر کدام حداقل يک روز زمان گذاشت. اگر کسي فکر مي‌کند که يک روزه مي‌تواند موزه لوور را ببيند سخت در اشتباه است. ديدن موزه بزرگ لوور حداقل دو روز زمان مي‌خواهد به خصوص براي ايراني‌هايي که علاقه مند به تمدن ايران، مصر و بين‌النهرين هستند، ديدن جاذبه‌هاي اين بخش‌ها از موزه مي‌تواند بسيار وقت گير باشد.

جاذبه ديگري که خيلي زمان خواهد برد گورستان پرلاشز است که در آن افراد مشهور زيادي دفن هستند از صادق هدايت نويسنده ايراني گرفته تا نويسندگان مشهور جهان مانند بالزاک و برخي از افراد سياستمدار. اما در اين گورستان که هر سنگي بر گوري از آن خودش به تنهايي يک موزه است، مي‌توان قبر افرادي را ديد که به تازگي دفن شده‌اند. گردشگران ممکن است در زمان بازديد از اين گورستان به مراسم خاکسپاري نيز برسند در آن صورت مي‌بايست احترام اين مراسم را داشته باشند و بدانند که هر کسي اجازه ورود به اين مراسم را ندارد و نزديکان متوفي نيز لباس رسمي‌و خاص مي‌پوشند. در اين گورستان بايد يک روز زمان گذاشت چون هم خيلي بزرگ است و هم ديدني. اين گورستان ورودي ندارد و تا هشت شب نيز باز است.

در پاريس مراقب باشيد سرتان کلاه نرود بليت‌هاي زيادي با تنوع بسيار در فرودگاه و متروي اين شهر گردشگري به فروش مي‌رسد که بايد بدانيد هر کدام به چه منظور طراحي شده است. برخي از آنها تنها براي مترو قابل استفاده است و اگر از آن براي سوار شدن در اتوبوس استفاده کنيد نقره داغ خواهيد شد.

در مترو و يا در اتوبوس ماموراني با لباس شخصي حضور دارند که شما فکر مي‌کنيد مسافر هستند آنها يک دستگاه در اختيار دارند و اگر بدانند که شما به هر دليلي حتي سهوا نتوانسته ايد بليت خود را پرداخت کنيد؛ همان جا جريمه اي ۳۵يوروي براي شما رد مي‌کنند و مجبورتان خواهند کرد که همان جا پرداخت کنيد که اگر نکنيد اين مبلغ به ۸۵يورو نيز مي‌رسد! فرانسوي‌ها اهل قانون هستند و اين موضوع اصلا برايشان اهميتي ندارد که شما نتوانسته‌ايد از کارت استفاده کنيد و يا آن را داخل دستگاه کارت خوان اتوبوس بگذاريد.

حتي در فرودگاه و مترو نيز تا پايان سفرتان بليت استفاده شده را نگه داريد چون ممکن است از شما آن را طلب کنند و اگر نداشته باشيد جريمه خواهيد شد. برخي از اين ماموران اصلا به ازاي جريمه‌اي که براي گردشگران و شهروندان مي‌نويسند حقوق مي‌گيرند.

در پاريس ايراني‌هاي زيادي زندگي مي‌کنند منطقه ۱۵پاريس پر است از ايراني‌هاي مقيم. در اين منطقه مي‌توان فروشگاههايي را ديد که توسط ايراني‌ها اداره مي‌شود. از سوپرمارکت و فروشگاه دوربين و تجهيزات فيلمبرداري گرفته تا رستوران و فروشگاه صنايع دستي.

يکي از رستوران‌هاي ايراني مشهور در پاريس هم متعلق به سورن خدابخشيان است که در منطقه موفتاغ پاريس درست در نزديکي خانه همينگوي واقع شده است. در اين خيابان و در رستوران«کلبه» مي‌توان رد بوي کباب کوبيده را گرفت و از غذاهاي ارمني نيز چشيد. در اين خيابان تنها رستوران کلبه نيست بلکه مانند بسياري از کشورهاي ديگر اين خيابان خودش يک جاذبه گردشگري غذايي است با رستوران‌هاي متنوع و زياد.

در شهر پاريس مانند بسياري از شهرهاي گردشگري اتوبوس‌هاي مختلفي گردشگران را جابه جا مي‌کند که مسيرهاي گردشگري متفاوتي را تعريف کرده اند و هر کدام خدمات خاصي را ارائه مي‌کنند برخي از آنها به صورت کاملا وي آي پي به گردشگران خدمات مي‌دهند اطلاعات مربوط به اين تورهاي اتوبوسي در نزديکي همه جاذبه‌هاي گردشگري قابل دريافت است.


منبع : مهر

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها