City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

معاون رئيس جمهوري: تجربيات گردشگري اروپايي‌ها براي ما مهم است (1397/04/27)

معاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري گفت: استفاده از تجارب کشورهاي اروپايي در حوزه مديريت گردشگري براي ما حائز اهميت است
معاون رئيس جمهوري: تجربيات گردشگري اروپايي‌ها براي ما مهم است

به گزارش بزنيم بيرون ، به‌نقل از سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، علي‌اصغر مونسان در ديدار با سفير اتريش در تهران گفت: بسته‌اي که از سوي کشورهاي اروپايي تهيه مي‌شود بايد براي مردم ايران مفيد باشد و سطح اعتماد مردم ايران را به اروپا افزايش دهد.

او تصريح کرد: موزه‌هاي ملي، منطقه‌اي و محلي بسيار غني ايران مي‌تواند مورد استقبال گردشگران اروپايي قرار گيرد.

مونسان با اشاره به آثار فرهنگي و تاريخي بي‌شمار کشور، گفت: حفاظت از آثار در مقابل سرقت، تعويض اشياي اصل و تقلبي و حفاظت در مقابل بلاياي طبيعي از جمله مواردي است که مي‌توانيم از تجربيات و تکنولوژي کشورهايي همچون اتريش در اين زمينه‌ها استفاده کنيم.

او ادامه داد: از ميان 23 اثر جهاني ايران، محور ساساني فارس، به تازگي در فهرست ميراث جهاني يونسکو به ثبت رسيده است و به اين ترتيب فاصله زماني که بين دوره هخامنشيان و دوره اسلامي وجود داشت با اين ثبت جهاني از بين رفت، ثبت جهاني اين پرونده به تاريخ معماري دنيا کمک مي‌کند، حمايت کشورهاي اروپايي در ثبت جهاني اين اثر قابل قدرداني است.

اروپا در حال تهيه بسته‌اي پوياست

همچنين در اين ديدار سفير اتريش در تهران، سفر رئيس‌جمهوري کشورش به ايران را يک علامت بسيار قوي از سوي اتريش براي افزايش همکاري‌هاي دو جانبه ارزيابي کرد و گفت: سفر دکتر روحاني به اتريش در دومين دوره رياست‌جمهوري نيز براي ما بسيار حائز اهميت بود.

اشتفان شولتز افزود: اتريش در تلاش است تا کانال‌هاي بانکي و نقل و انتقالات مالي را تا حد امکان باز نگه دارد و متاسفانه در خلال اين تلاش‌ها به اين نکته رسيديم که حاکميت يورو، محدود است.

او تصريح کرد: کشورهاي اروپايي تلاش مي‌کنند تا بسته‌اي جذاب براي ايران تهيه کنند، اين بسته ساکن نيست، پوياست و با توجه به شرايط پوياتر مي‌شود، ما بايد اقدامات را به‌گونه‌اي اجرايي کنيم تا در برابر اقدامات ناعادلانه آمريکا قابليت ايستادگي داشته باشد و اين بسته مشمول پيشنهادهاي دو جانبه کشورهاي اروپايي با ايران خواهد بود.

سفير اتريش در ايران اضافه کرد: در بسته پيشنهادي به‌دنبال راه‌حل‌هاي نوآورانه براي ادامه همکاري با ايران هستيم از جمله براي پرداخت‌ها و نقل و انتقال‌ها يک سيستم ديجيتال در دست تهيه است، در اين سيستم که در دست طراحي است تا 400هزار يورو امکان نقل و انتقال مالي بين ايران و اتريش وجود دارد، البته اين برنامه‌هاي به صورت آزمايشي و تا زمان پشت سر گذاشتن شرايط سخت فعلي اجرا مي‌شود.

شولتز افزود: ما براي مردم و دولت ايران احترام بسيار زيادي قائل هستيم چرا که اين بحران را يک فرصت قلمداد مي‌کنند و با استفاده از اين فرصت، طبقه متوسط پويا در جامعه ايران به وجود مي‌آيد، اتريش در اين مرحله گذار از اقتصاد مصرفي و دستيابي به اقتصاد توليدکننده در کنار ايران خواهد بود، با اين فرآيند ايران مي‌تواند نقش موثرتري در منطقه ايفا کند.

او تصريح کرد: ما به ايران به عنوان کشوري با ثبات در منطقه‌اي بي‌ثبات نياز داريم، مسائل مربوط به خريد نفت ايران بر عهده سه کشور فرانسه، انگليس و آلمان است تا راه‌حل‌هايي براي حل موانع در اين زمينه پيدا کنند.

سفير اتريش در ايران گفت: بسته پيشنهادي اروپا داراي عناوين مهمي است، اين وظيفه ديپلماسي است که اين عناوين را با محتواي مناسب و راسخ تکميل کند، اتريش در حال کارکردن بر روي پلان B است و در عين حال همکاري با ايران براي تامين مواد غذايي و دارويي را ادامه خواهد داد.

شولتز يادآور شد: امسال به مناسبت 700 سال تعاملات بين دو کشور، برنامه فرهنگي مشترکي با ايران خواهيم داشت، اين برنامه همچنين به مناسبت صد و هفتاد و پنجمين سالگرد فتح قله دماوند توسط يک اروپايي برگزار مي‌شود و مي‌تواند نقطه آغازي براي افزايش همکاري‌هاي فرهنگي و گردشگري دو کشور باشد.

سفير اتريش در ايران افزود: يکي از اهداف اين پروژه فرهنگي، توجه به زيبايي‌هاي ايران است و سفيران چند کشور اروپايي نيز در اين مراسم حضور خواهند داشت.

شولتز ادامه داد: مراسم افتتاحيه برنامه صعود به قله دماوند روز جمعه، 29 تيرماه برگزار مي‌شود.

او همچنين به تدارک برنامه‌اي در حوزه ميراث‌فرهنگي اشاره و اظهار کرد: اين برنامه با تلاش رايزنان فرهنگي در حال آماده‌سازي است، مجموعه‌اي از سازمان‌هاي فرهنگي که در کشورهاي اروپايي حضور دارند تلاش مي‌کنند تا منابع مالي اين برنامه را تأمين کنند و اين تيم در سفر به ايران با مسئولان سازمان ميراث‌فرهنگي در مورد پيوستن به اين برنامه و نقش موثر ايران در منطقه براي حفاظت از آثار تاريخي را مورد بحث و بررسي قرار خواهند داد


منبع : ايرنا

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها