City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

براي يک ميليون نفر درقانون بودجه امسال شغل پيش بيني شده است (1397/05/21)

رييس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اينکه 3 ميليون و 300 هزار نفر بيکار در کشور داريم، گفت که در تبصره 18 قانون بودجه امسال، يک ميليون شغل پيش بيني شده است و با ايجاد ساليانه يک ميليون فرصت شغلي تا پايان برنامه ششم توسعه، نرخ بيکاري تک رقمي مي شود.
براي يک ميليون نفر درقانون بودجه امسال شغل پيش بيني شده است

به گزارش بزنيم بيرون ، محمدباقر نوبخت در جلسه امضاي تفاهمنامه)يجاد اشتغال گسترده و پايدار(با سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري افزود: در تبصره 18 قانون بودجه سال 1397، مساله ايجاد اشتغال براي يک ميليون نفر پيش بيني شده است.

نوبخت تصريح کرد: براي ايجاد اشتغال در زمينه گردشگري، صنايع دستي و ميراث فرهنگي سه هزار ميليارد تومان بودجه از دولت، نظام بانکي و صندوق توسعه ملي تامين مي شود.

وي يادآوري کرد: 14 هزار و 300 ميليارد تومان از اعتبارات عمراني، پنج هزار ميليارد تومان از منابع سازمان هدفمندي و 15 هزار ميليارد تومان از صندوق توسعه ملي به علاوه 30 هزار ميليارد تومان از نظام بانکي براي ايجاد يک ميليون فرصت شغلي اختصاص يافته است.

ايجاد شغل سرمايه گذاري مي خواهد نه پول پاشي

رييس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: معتقديم با پول پاشي شغل ايجاد نمي شود و بايد در قواره سرمايه گذاري هاي مختلف براي طرح هاي مولد اشتغال ايجاد کنيم.

وي اضافه کرد: حدود 157 هزار شغل با سرمايه گذاري در طرح هاي اشتغالزاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ايجاد مي شود و اين سازمان درباره تحقق اين امر متعهد شده است.

نوبخت ادامه داد: در بخش مسکن نيز حدود 300 هزار فرصت شغلي براي ساخت 50 هزار مسکن روستايي، 50 هزار مسکن حمايتي شهري و بازسازي 100 هزار واحد مسکوني قديمي پيش بيني کرديم و ايجاد فرصت هاي شغلي در پروژه هاي نوسازي ناوگان شهري، صنايع کوچک، کشاورزي و غيره به همين منوال ادامه مي يابد.

به گفته وي، براي ايجاد يک ميليون فرصت شغلي، 12 برنامه کلان طراحي شده که تفاهمنامه با سازمان ميراث فرهنگي يکي از آنهاست.

ترکيه براي مقابله با هجمه آمريکا از ايران الهام مي گيرد

نوبخت عنوان کرد: براي ايجاد شغل جوانان خود، منتظر آمريکا نمي مانيم و مشاغل تعريف شده ما به هيچ کمک بيروني احتياج ندارد.

وي درباره افت ارزش لير ترکيه در برابر دلار تاکيد کرد «مي بينيد بر سر همسايه ما ترکيه چه آمده است و آنها چگونه براي مقابله با هجمه هاي اقتصادي آمريکا از ايران الهام مي گيرند».

رييس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: دشمن با هجوم ناعادلانه سعي دارد به جوانان ما القا کند براي ايجاد شغل بايد متکي به غربي ها باشيم اما همانطور که رهبري فرمودند ما براي ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي به توان داخلي تکيه مي کنيم و اين شعار ما در مقام عمل قابل ملاحظه و محاسبه خواهد بود.

نوبخت يادآوري کرد: ديروز صندوق بين المللي پول در آخرين گزارش خود جايگاه ايران در اقتصاد دنيا را هجدهم اعلام و پيش بيني کرد بزودي ايران با عبور از کانادا، اسپانيا و عربستان به قدرت پانزدهم اقتصادي دنيا بدل مي شود.

مونسان: در 2 مرحله اجرايي 190 هزار شغل ايجاد مي کنيم

رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري نيز در اين نشست گفت: انتخاب اين سازمان به عنوان اولين سازمان مورد نظر براي امضا تفاهمنامه ايجاد اشتغال در بين طرح هاي 12 گانه، نشان از ماموريت سخت ما دارد.

علي اصغر مونسان افزود: اين سازمان در سه بخش فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي در جامعه اثر دارد و معرفي داشته هاي فرهنگي و ايجاد نشاط اجتماعي از رسالت هاي بخش گردشگري است.

معاون رييس جمهوري ادامه داد: در بخش رسالت اجتماعي نيز توليد عادلانه ثروت و اشتغالزايي براي جلوگيري از مهاجرت روستاييان به شهر از اهداف ماست و مي توان با اشتغالزايي از طريق صنايع دستي و 600 واحد کنوني بوم گردي که به 2 هزار واحد مي رسد به مهاجرت معکوس دست پيدا کرد.

در بخش اقتصادي نيز جاذبه هاي گردشگري ايران جايگاه سوم جهان را دارد و در آينده نه چندان دور اين جايگاه ارتقا پيدا مي کند.

مونسان ارزآوري مستقيم و غيرمستقيم گردشگري، ايجاد اشتغال با سرمايه گذاري اندک و سرعت 2.5 برابري اشتغالزايي نسبت به بخش هاي صنعتي را از مزاياي اين صنعت دانست و يادآوري کرد: بيشتر مشاغل مورد نظر ما کسب و کارهاي کوچک است که ورشکستگي و خطر سرمايه گذاري ندارد.

معاون رييس جمهوري ابراز اميدواري کرد با اجراي اين تفاهمنامه و تامين بودجه در گام اول 157 هزار شغل و در مرحله دوم 190 هزار شغل به دست اين سازمان ايجاد شود.

پشتيباني صندوق توسعه از طرح هاي اشتغالزا

رييس صندوق توسعه ملي نيز در اين نشست گفت: گردشگري در بوم گردي خلاصه نمي شود و ما با خريد هواپيما، پشتيباني از توسعه هتل ها، ريل سازي و نوسازي ناوگان شهري و بين شهري مي توانيم تحريم هاي آمريکا را بشکنيم.

مرتضي شهيدزاده افزود: گردشگري مي تواند موتور حرکت بسياري از مشاغل باشد و صندوق توسعه ملي نيز در اين زمينه پشتيبان واحدهاي اقتصادي، توسعه اي و اشتغالزاست.

در اين نشست که در محل تالار اجتماعات ياران شهيد بهشتي سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، علاوه بر رييسان سازمان هاي برنامه و بودجه و ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و صندوق توسعه ملي، برخي مديران بانکي نيز حضور داشتند.


منبع : ايرنا

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها