City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

مونسان:گذرنامه گردشگران ورودي به ايران مهر نمي خورد (1397/05/28)

معاون رييس جمهور و رييس سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري گفت: درخواستي با امضاي وي و وزير صنعت با موافقت ناجا و وزارت امور خارجه به دولت ارايه شده که براي مقابله با تحريم هاي آمريکا و دغدغه برخي از گردشگران خارجي گذرنامه آنها براي ورود به ايران مهر نخورد .
مونسان:گذرنامه گردشگران ورودي به ايران مهر نمي خورد

به گزارش بزنيم بيرون ، علي اصغر مونسان روز شنبه در نشست با جامعه هتل داران کشور در هتل اسپناس،گفت:درج نشدن مهر ورود در گذرنامه گردشگران ورودي براي اين است که اگر اين افراد براي ورود به ايران به خاطر تحريم هاي امريکا دچار دغدغه هستند بدون نگراني به ايران سفر کنند.

مونسان افزود: نيروي انتظامي و وزارت امور خارجه با اين پيشنهاد موافقت کرده اند و براي اجرايي شدن آن منتظر مصوبه دولت خواهيم بود.

معاون رئيس جمهوري ادامه داد: با وجود افزايش 38 درصدي آمار گردشگران ورودي در ماهه اول سال 97 بنابر آمار پليس مهاجرت تعداد گردشگران اروپايي کاهش پيدا کرده و اين مساله آثار بدي روي کارکرد هتل هاي 4 و 5 ستاره ما داشته است اما با اتخاذ تصميات لازم اين دوره گذرا را سپري خواهيم کرد.

مونسان تاکيد کرد: براي تقويت چرخه گردشگري هتل ها درحال تدارک بسته حمايتي براي آنان هستيم.

درخواست تشکيل کميته براي تعيين قيمت بليت هواپيما

مونسان گفت:افزايش ناگهاني قيمت بليت هواپيماها براي گردشگري داخلي و خارجي ما مشکلات جدي ايجاد کرده و بر فعاليت هاي آژانس ها و هتل ها و ديگر بخش هاي گردشگري اثر نامطلوبي داشته است که طي نامه اي به معاون اول رييس جمهوري درخواست تشکيل فوري کميته اي براي تعيين قيمت بليت هواپيماها را داده ايم.

وي اضافه کرد: قطع يارانه ارزي باعث اين افزايش قيمت شده است که پيگير حل اين مساله هستيم.

مونسان از پيگيري دغدغه هاي هتلداران براي تعليق يا کاهش ماليات بر ارزش افزوده فعاليت اين گروه خبر داد و گفت : اين موضوع را پيگير خواهيم شد.

وي اظهار کرد: براساس توافق نامه با سازمان برنامه و بودجه 87 هزار ميليارد ريال اعتبار براي سرمايه گذاري در بخش گردشگري اختصاص يافته که بخشي از آن مربوط به بازسازي ، ساخت و توسعه هتل ها خواهد بود.

دو نرخي شدن هتل ها براي گردشگران داخلي و خارجي

معاون رييس جمهوري با استقبال از پيشنهاد جامعه هتلداران براي دو نرخي شدن ارايه خدمات به ايراني ها و خارجي ها تصريح کرد: اگر جامعه هتلداران و دفاتر خدمات مسافرتي در اين رابطه به نتيجه برسند آماده ايم تا براي تعلق نگرفتن يارانه به خارجي ها و رونق هتل ها از اين پس هزينه خدمات هتل ها براي ايراني ها به صورت ريالي و براي خارجي ها به صورت ارزي دريافت شود.

وي ادامه داد: براي حمايت از هتل ها و تاسيسات اقامتي با واحدهاي اقامتي غير مجاز با همکاري ناجا برخورد خواهيم کرد و بر اساس يک ابلاغيه به دستگاه هاي دولتي به آنها تذکر خواهيم داد تا مراکز اقامتي خود را مانند مدارس، دانشگاه ها و ديگر اماکن عمومي در اختيار مسافران قرار ندهند زيرا خلاف مصوبه دولت است.

جابجايي مديريتي براي بهبود کارکرد سازمان

رييس سازمان ميراث فرهنگي درباره اخبار مختلف برکناري يا استعفاي محمد محب خدايي معاون گردشگري اين سازمان طي روزهاي گذشته اظهار کرد: ما نياز به يک بازنگري در سيستم مديريتي مان داريم معتقدم در انتشار شايعه برکناري ايشان

رسانه ها نقشي نداشته اند، البته بحث جابجايي مديريتي هنوز هم مطرح است اما برخي با راه اندازي هياهو به اين موضوع پرداخته اند.

مونسان افزود: بحث جابجايي ها به دليل بهبود اقدامات و عملکرد اين سازمان و برخي تغييرات نيز به دليل ابلاغيه قانون بازنشستگان خواهد بود اما در انجام تغييرات مديريتي از نظرات انجمن ها و تشکل ها بهره خواهيم برد.


منبع : ايرنا

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها