City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

نماد شهرسمنان مرمت مي شود (1397/10/23)

سرپرست اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: مرمت خانه تاريخي حشمت اللشکر سرخه تا دو ماه آينده بايد نهايي شود
نماد شهرسمنان مرمت مي شود

به گزارش بزنيم بيرون ، مهدي جمالي در ديدار با فرماندار، شهردار و موثران شهرستان سرخه اظهار کرد: اين خانه تاريخي تا دو ماه آينده بايد آماده بهره برداري باشد.

وي، خواستار مشارکت فرمانداري و شهرداري در مرمت و نگهداري از آثار تاريخي شهرستان سرخه شد و گفت: سنگفرش محوطه بيروني خانه حشمت اللشکر و مرمت فاز دوم اين خانه با همکاري شهرداري سرخه در دستور کار است؛ بايد زيرساختهاي لازم براي جذب گردشگر در سرخه فراهم شود.

جمال با اشاره به اينکه ايجاد اقامتگاه هاي بوم گردي در روستاهاي اطراف سرخه در دست مطالعه است، افزود: رونق صنايع دستي و حمايت از کارگاه‌هاي صنايع دستي نيز در دستور کار است.

خانه اصلي حشمت اللشکر (حشمت بزرگ) که به دست حاج معمار باشي سمناني ساخته شده، شامل چهار منزل مسکوني، دارالحکومه، باغ، حمام، مدرسه و .... بوده که اکنون دو خانه آن باقي مانده است.

بادگيرهاي دو قلو بر فراز اين بنا با تزئيناتي ناب از نمادهاي شهر سرخه است. اين بنا نماد معماري مناطق کويري است و به شماره ملي 29743 در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها