City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

بازارکهنه قم مي تواند بهترين مکان براي توليد صنايع دستي باشد (1397/10/30)

حميد يزداني گفت: اداره کل ميراث فرهنگي با همکاري شهرداري آماده احيا و مرمت بازار کهنه است تا بتوانند براي توانمندسازي هنرمندان قدم بردارند
بازارکهنه قم مي تواند بهترين مکان براي توليد صنايع دستي باشد

به گزارش بزنيم بيرون ،به نقل از روابط عمومي اداره ميراث فرهنگي و گردشگري استان حميد يزداني اعلام کرد: اداره کل ميراث فرهنگي و شهرداري قم با تعامل يکديگر مي توانند در بخش هاي مختلف مانند شرکت در رويدادها و نمايشگاه هاي ملي و بين المللي، تسهيل روند سرمايه گذاري در ساخت و ساز واحدهاي اقامتي، معرفي آثار تاريخي، کيوسک راهنماي زائران و راه اندازي بازارچه هاي صنايع دستي خدمات ارائه کنند.

وي اضافه کرد: سرمايه گذاران تاسيسات گردشگري در اين استان با مشکلات جدي در خصوص اخذ عوارض شهرداري مواجه هستند که با توجه به تجارب ارزنده شهردار، انتظار مي رود که محدويت هاي پيش آمده براي مديران صنعت گردشگري هرچه سريع تر بر طرف شود.

يزداني با بيان اينکه راهنمايي زائران و مسافران از مهمترين دغدغه هاي شهر است گفت: سالانه حدود 25 ميليون زائر وارد اين استان مي شوند که مي توانيم با مديريت اصولي به ماندگاري مسافرت و همچنين پويايي اقتصاد قم کمک کنيم.

شهردار قم نيز در اين ديدار، با اعلام آمادگي همکاري در حوزه هاي مختلف ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قم گفت: ميراث فرهنگي جزيي از هويت ما مي باشد و در دوره تهاجم فرهنگي که تمدن غرب به دنبال تحميل همه ابعاد فرهنگ خود به جهانيان است، بايد به دنبال حفظ تمدن ايراني اسلامي خود باشيم.

سيد مرتضي سقاييان نژاد افزود: شهر مقدس قم يکي از شهرهاي مهم ايران است و خدمت در اين شهر يک افتخار است و بايد خدمتي که در قم انجام مي دهيم ماندگار باشد.

بازار کهنه قم با عمر بيش از 600 سال داراي ظرفيت‌هاي فراوان براي جذب توريست و گردشگر است. بازار کهنه در دو سوي هسته اوليه شهر قم يعني محله عربستان و لب چال قرار دارد. از 45 متري عمار ياسر شروع شده و به ميدان کهنه نزديک خيابان طالقاني ختم مي‌شود. اين بازار به زمان صفوي - قاجاريه بر مي‌گردد و با وجود مغازه‌هاي به نسبت زياد و نزديکي به حرم حضرت معصومه(س) مي‌تواند به بازارچه صنايع دستي تبديل شود.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها