City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

10 شهر ايران به عنوان شهر جهاني به ثبت رسيده اند (1397/11/29)

رئيس منطقه آسيا و اقيانوسيه شوراي جهاني صنايع دستي گفت: 10 شهر ايران به عنوان شهرهاي جهاني در حوزه صنايع دستي ثبت شده اند که اين کشور را در جايگاه نخست قرار داده است
10 شهر ايران به عنوان شهر جهاني به ثبت رسيده اند

به گزارش بزنيم بيرون ،  «غدا هيجاوي» در سفر به شهرستان آباده در آيين اهداي لوح ثبت اين شهر به عنوان شهر جهاني منبت افزود: پرونده سه شهر ديگر از ايران براي ثبت در فهرست شهرهاي جهاني صنايع دستي در دست بررسي است.

وي اظهار داشت: پس از ايران، کشور چين با 6 شهر، کشورهاي حوزه آمريکاي لاتين با 6 شهر و اروپا با 2 شهر در رده هاي بعدي از نظر شمار شهرهاي جهاني صنايع دستي قرار دارند.

هيجاوي در ادامه گفت: مردم‌ شهرستان آباده به ويژه جوانان اين شهرستان ظرفيت حفظ هنر منبت را دارند و مي توانند با آموزش دادن اين هنر را حفظ و به نسل هاي بعد منتقل کنند؛ در راستاي حفظ عنوان شهر جهاني منبت، مسئولان آباده بايد سالانه گزارش هايي در اين زمينه ارائه دهند.

وي با اشاره به ثبت جهاني آباده به عنوان شهر منبت گفت: جهاني شدن يعني برند شدن، ديده شدن و از اين رو اميدوار هستيم در جشن يک سالگي شهر جهاني منبت، تاثير اين اتفاق مهم در صادرات صنايع و حضور گردشگران را شاهد باشيم.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید



تگ ها