City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

زنجاني ها را با مليله جهاني خواهيم کرد (1397/12/04)

رئيس منطقه آسيا و اقيانوسيه شوراي جهاني صنايع دستي گفت: حيف است زنجان که هنر مليله کاري آن بسيار قابل توجه و جالب بنظر مي رسد به عنوان شهر جهاني مليله ثبت نشود
زنجاني ها را با مليله جهاني خواهيم کرد

به گزارش بزنيم بيرون ، غدا هيجاوي در آيين گشايش چهارمين نشست تخصصي و مسابقه ملي «طراحي در صنايع دستي» زنجان به لزوم تلاش مسئولان استان زنجان براي پيگيري و ارائه مستندات براي ثبت زنجان به عنوان شهر جهاني مليله تاکيد کرد و افزود: ارائه مستندات از نحوه توليد مليله و انعکاس آن به متوليان جهاني باعث مي شود آنان در جريان اين هنر قرار گيرند.

وي اظهار داشت: با وجود زمينه هاي لازم، ثبت زنجان به عنوان شهر جهاني مليله مي تواند به شکوفاتر شدن اين هنر کمک شاياني کند.

مديرکل دفتر آموزش و حمايت از توليد صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي کشور نيز در اين مراسم با بيان اينکه معرفي زنجان به عنوان شهر جهاني مليله در حال پيگيري است، گفت: موافقت هاي اوليه در اين خصوص محقق شده و همت مسئولان استان در اين زمينه نياز است.

وي خاطر نشان کرد: امسال بر اساس آمار هاي ارائه شده، يکهزار و 550 مورد اشتغال جديد در حوزه صنايع دستي در زنجان ايجاد شده که از اين حيث، اين استان رتبه 11 کشور را به دست آورده است.

بيش از 45 رشته صنايع دستي در استان زنجان وجود دارد که در ميان آنها مليله کاري، چاروق دوزي، چاقوسازي، مسگري، قلمزني، گليم بافي، گيوه بافي و گيوه دوزي از صنايع دستي بومي اين خطه بشمار مي روند

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها