City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

گردش الکترونيکي در باغ جهاني دولت‌آباد (1398/01/31)

مدير پايگاه ميراث جهاني باغ دولت‌آباد يزد، گفت:‌ همزمان با فرا رسيدن روز جهاني محوطه‌ها و بناهاي تاريخي‌، سامانه گردشگري الکترونيک باغ جهاني دولت‌آباد رونمايي شد.
گردش الکترونيکي در باغ جهاني دولت‌آباد

به گزارش بزنيم بيرون ، «مجيد علومي» با اشاره به همکاري کميته گردشگري الکترونيک و پايگاه باغ جهاني دولت‌آباد در راستاي توسعه گردشگري الکترونيک اظهار کرد: اين کميته بر اساس محتواي توليدشده در پايگاه باغ دولت‌آباد يزد، اقدام به توليد ابزارهاي مورد نياز جهت توسعه گردشگري الکترونيک کرده است.

وي مستندنگاري دقيق و بروز اين ميراث جهاني را از ضروري‌ترين اولويت‌هاي پايگاه باغ دولت‌آباد دانست و افزود: استفاده از فناوري‌هاي روز همچون ليزر اسکن، واقعيت افزوده و واقعيت مجازي براي اين منظور در دستور کار قرار گرفته است.

مدير پايگاه ميراث جهاني باغ جهاني‌ دولت‌آباد يزد در ادامه با اشاره به انتخاب باغ دولت‌آباد به عنوان پايلوت گردشگري الکترونيک استان گفت: باغ دولت‌آباد به لحاظ ظرفيت‌هاي معماري و هنري از جمله آثار بي‌نظير استان يزد است و استفاده از فناوري ارتباطات و اطلاعات مي‌تواند به شناسندن بهتر اين باغ در مقياس جهاني کمک کند.

علومي هوشمندسازي خدمات گردشگري را از مهم‌ترين برنامه‌هاي مشترک پايگاه باغ، کميته گردشگري الکترونيک و متولي موقوفات باغ اعلام کرد و گفت: به مناسبت روز جهاني محوطه‌ها و بناهاي تاريخي، از نسخه آزمايشي سامانه گردشگري الکترونيک و اپليکيشن تصاوير 360 درجه باغ دولت‌آباد رونمايي شد.

اين مسئول در پايان خاطرنشان کرد: باغ دولت‌آباد يکي از 9 باغ ايراني است که در سال 2011 به ثبت جهاني يونسکو رسيد، اين باغ که از دوران زنديه به يادگار مانده، بار ديگر در سال 2017 در قالب پرونده شهر تاريخي يزد نيز به ثبت جهاني رسيده است .

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها