City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

نمايشگاهي از ايران در اوبين فرانسه (1398/02/28)

دومين نمايشگاه جاده ابريشم با تمرکز بر کشورهاي ايران و ازبکستان در شهر «اوبين» فرانسه با هدف پيوند فرهنگ‌ها و اصلاح باورهاي اشتباه درباره اين کشورها در حال برگزاري است. ملا نصرالدين شخصيت محبوب در اين نمايشگاه است.
نمايشگاهي از ايران در اوبين فرانسه

به گزارش بزنيم بيرون ، نمايشگاهي به مدت هفت روز در جنوب فرانسه، هنر، ادبيات، صنايع دستي، تاريخ و مردم شناسي کشورهاي مسير جاده ابريشم را به بازديد کنندگان معرفي مي‌کند و راه هاي سفر به اين کشورها را به آن ها آموزش مي دهد.

در دور نخست برگزاري نمايشگاه راه ابريشم تنها به معرفي کشور ازبکستان پرداخته بود اما در اين دوره با پيوستن ايران به اين نمايشگاه تمرکز اصلي بر روي ايران خواهد بود.

در نمايشگاه جاده ابريشم دارد تعدادي از خوراکي هاي ايراني با راي گردشگراني که به ايران سفر کرده اند، معرفي خواهد شد.

چهره ناشناخته ايران بخش ديگري از اين نمايشگاه است که به پرسش‌ها و ابهام‌ها درباره نحوه زندگي روزمره ايراني‌ها پاسخ خواهد داد. با توجه به اينکه بيشترين ابهام فرانسوي‌ها درباره ايران حول موضوع حجاب و مذهب است اين موضوع توسط يک روزنامه‌نگار و راهنماي گردشگري از ايران، براي بازديد کنندگان بسط و شرح داده خواهد شد.

فرش، مينياتور، معماري، پزشکي و شعر از ديگر موضوعات مربوط به ايران در نمايشگاه جاده ابريشم است و ملا نصرالدين نيز شخصيت غالب اين نمايشگاه است که در يک روز حکايت‌هاي آن با اجراي نمايش مرور شد.

نمايشگاه جاده ابريشم تا يکشنبه، ٢٩ ارديبهشت در شهر سفال و سراميک فرانسه، «اوبين» ادامه دارد.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها