City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

کهمان صاحب خانه هاي بوم گردي شد (1398/03/20)

مديرکل ميراث فرهنگي صنايع‌دستي و گردشگري لرستان از صدور مجوز ايجاد خانه‌هاي بوم‌گردي در منطقه نمونه گردشگري کهمان خبر داد.
کهمان صاحب خانه هاي بوم گردي شد

به گزارش بزنيم بيرون ، سيدامين قاسمي از صدور مجوز ايجاد خانه‌هاي بوم‌گردي در منطقه نمونه گردشگري کهمان سلسله خبر داد و اظهار کرد: به متقاضيان ايجاد رستوران‌هاي بين‌راهي و خانه‌هاي بوم‌گردي در منطقه نمونه گردشگري کهمان سلسله مجوز داده مي‌شود.

 وي با بيان اينکه منطقه اکوتوريسم کهمان يکي از موهبت‌هاي الهي است که مردم فهيم و مهمان‌نواز شهرستان سلسله از آن بهره‌مند شده‌اند، افزود: اين منطقه توريستي در کنار کوه‌هاي برف‌گير گرين و سراب‌هاي زيبايي همچون سراب خاصان، چشمه‌سارها و باغات گردو و رودخانه خروشان کهمان شرايطي را ايجاد کرده که هر گردشگري براي انتخاب مقصد خود چنين فاکتورهايي را مدنظر قرار مي‌دهد و همين امر سبب جذب گردشگران غيربومي بسياري از ساير استان‌هاي کشور به اين منطقه زيباي گردشگري نيز شده است.

 قاسمي با اشاره به ظرفيت‌هاي بالاي منطقه زيباي سراب کهمان براي توسعه صنعت گردشگري و ايجاد اشتغال براي جوانان شهرستان، اضافه کرد: با ايجاد زيرساخت‌هاي لازم رفاهي، تاکنون به ۲۴نفر متقاضي احداث رستوران بين‌راهي و ۱۰نفر متقاضي احداث خانه‌هاي بوم‌گردي در منطقه نمونه گردشگري کهمان مجوز داده شده است.

وي به آمار گردشگران مناطق گردشگري شهرستان اشاره و اظهار کرد: در ايام تعطيل روزانه حدود 2000 نفر از مناطق گردشگري هنام، کهمان و کاکارضا بازديد مي‌کنند که قطعاً رونق گردشگري شهرستان در گرو فراهم کردن امکانات رفاهي لازم براي اين گردشگران است.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها