City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

کاشان نامزد شهر جهاني نساجي سنتي مي شود (1398/03/25)

معاون مديرکل و رييس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان کاشان از تلاش ها براي نامزدي عنوان شهر جهاني نساجي سنتي خبر داد.
کاشان نامزد شهر جهاني نساجي سنتي مي شود

به گزارش بزنيم بيرون ، مهران سرمديان در آيين قدرداني از پيشکسوتان و هنرمندان صنايع دستي شهرستان گفت: هم اکنون در حال برنامه ريزي اين اقدام هستيم تا بتوانيم عنوان شهر جهاني نساجي سنتي را براي کاشان دريافت کنيم.

وي تشريح کرد: افزون بر يکهزار نفر در ۵۰رشته گوناگون صنايع دستي و هنرهاي سنتي با دريافت مجوز سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در شهرها و روستاهاي اين شهرستان فعاليت دارند و در ۱۰سال گذشته، موفق به دريافت ۴۹نشان ملي و بين المللي صنايع دستي شدند.

رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کاشان افزود: هم اکنون ۱۲رشته اصالت يونسکو و ۳۳رشته نشان ملي و مرغوبيت صنايع دستي کشور در کاشان وجود دارد که از اين تعداد، ۳۲نشان در رشته‌هاي مرتبط با نساجي است.

وي همچنين از برگزاري جشن شهر ملي نساجي سنتي به ميزباني کاشان در ماه آينده خبر داد و عنوان کرد: چهار نفر از هنرمندان شهرستان نيز در حاشيه برگزاري اين جشن قدرداني خواهند شد.

وي ادامه داد: همه مسؤولان و مردم بايد با همکاري يکديگر تلاش کنند تا کاشان به شکوه و بزرگي گذشته خود از جمله در صنايع دستي برسد و با پشتيباني از هنرمندان و پيشکسوتان، اين مهم دور از انتظار نيست.

نخستين طرح کاشي ماندگار شهرستان کاشان، استاد سيد خليل ياالله، که از سوي سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي ويژه هنرمندان و شاعران هر شهر اعطا مي‌شود، رونمايي و سر درب خانه اين پيشکسوت هنر مخمل بافي نصب شد.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها