City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

«ابر کوه» به تنهايي ثبت جهاني نمي شود (1398/03/27)

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد گفت: در راستاي پيگيري ثبت جهاني سرو ابرکوه اعلام شده است که پرونده آن بايد در قالب درختان دير زيست تشکيل و به يونسکو ارسال شود و امکان ثبت انحصاري آن نيست.
«ابر کوه» به تنهايي ثبت جهاني نمي شود

به گزارش بزنيم بيرون ، «مصطفي فاطمي» در مراسم توديع و معارفه رييس ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان ابرکوه، اظهار کرد: امروزه شهر ابرکوه در کشور به‌ عنوان يک شهر گردشگري شناخته مي‌شود و نسبت به سال‌هاي گذشته هويت‌هاي شهري در اين منطقه تغيير کرده است.

وي افزود: تلفيق آثار تاريخي، طبيعي، فرهنگي و صنايع‌دستي در ابرکوه به قدري زياد است که اين شهرستان را از ساير مناطق استان متفاوت کرده و مي‌توان آن را يکي از غني‌ترين شهرها دانست.

فاطمي سرو ابرکوه را يکي از آثار طبيعي منحصربه‌فرد در کشور دانست و خبر داد: پس از پيگيري‌هاي مکرر و متعدد براي ثبت جهاني سرو ابرکوه اعلام شد که اين درخت به‌تنهايي قابل ثبت نيست و پرونده آن بايد در قالب درختان دير زيست ارائه شود.

مدير کل ميراث فرهنگي استان در ادامه از پيگيري‌هاي انجام شده در راستاي ثبت جهاني فناوري ساخت بادگير توسط ايرانيان خبر داد و تصريح کرد: با توجه به اين که کشورهاي عربي مي‌خواهند اين فناوري را به نام خود ثبت کنند، تصميم بر اين شد که پرونده ايران مجدداً احيا و در قالب يک طرح فراملي به يونسکو ارسال شود.

«در مراسمي «حميد مشتاقيان» به ‌عنوان رييس جديد اداره ميراث فرهنگي شهرستان معرفي و از تلاش‌هاي «مجاهد کرباسي» رييس سابق اداره نامبرده تقدير شد.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها