City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

جشنواره گيلاس و آلبالو در روستاي اناج برگزار شد (1398/04/16)

سومين جشنواره توليد محصولات باغي با محوريت گيلاس و آلبالو در روستاي اناج شهرستان خنداب همزمان با اولين روز دهه کرامت با حضور مسئولان استاني و شهرستان برگزار شد.
جشنواره گيلاس و آلبالو در روستاي اناج برگزار شد

به گزارش بزنيم بيرون ، به نقل از روابط عمومي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مرکزي، سومين جشنواره توليد محصولات باغي با محوريت گيلاس و آلبالو در روستاي اناج شهرستان خنداب روز پنجشنبه، ۱۳ تير‌ماه همزمان با اولين روز دهه کرامت با حضور مسئولان استاني و شهرستان  برگزار شد.
در اين جشنواره که با هدف معرفي ظرفيت‌هاي کشاورزي و گردشگري خنداب برگزار شده، ۲۷ غرفه محصولات باغي آلبالو و گيلاس و مشتقات آن شامل رب، لواشک و چاشني، داروهاي گياهي، عسل و صنايع دستي در معرض ديد بازديد کنندگان قرار گرفته است.
اين جشنواره با اجراي برنامه‌هاي شاد و مفرح و نمايش کمدي و موسيقي پاپ و سنتي با حضور جمع کثيري از مردم و در راستاي نشاط اجتماعي و با هدف تلاش براي شناسايي ظرفيت‌هاي گردشگري و کشاورزي خنداب در حوزه محصولات باغي در سطح فرااستاني برگزار شد.
سه هزار و ۵۰۰ هکتار از باغات روستاي اناج شهرستان خنداب گيلاس و يک‌هزار و ۵۰۰ هکتار آن آلبالو است که از هر هکتار ۱۲ تن محصول برداشت مي‌شود و شهرستان‌هاي استان بازار مصرف اين محصولات باغي هستند. ۸۵۰ بهره‌بردار در اين روستا از طريق توليد محصولات باغي آلبالو و گيلاس امرار معاش مي‌کنند.
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها