City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

تجهيز خانه تاريخي اميرکبير (1398/05/20)

نماينده مردم استان مرکزي در شوراي عالي استان‌ها از قول مساعد رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري کشور در خصوص تجهيز خانه تاريخي اميرکبير خبر داد.
تجهيز خانه تاريخي اميرکبير

به گزارش بزنيم بيرون ، سعيد صوفي در حاشيه برگزاري بيست‌ويکمين اجلاس شوراي عالي استان‌ها در جمع خبرنگاران از تجهيز خانه اميرکبير خبر داد و گفت: روز گذشته در جلسه مشترک اعضاي شوراي عالي استان‌ها با رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري کشور مقرر شد خانه امبيرکبير که به ثبت يونسکو نيز رسيده تجهيز و تکميل شود.

وي ادامه داد: زادگاه و منزل اميرکبير در روستاي هزاوه واقع در استان مرکزي است که به علت کمبود بودجه و تجهيزات روند تکميل آن متوقف شده بود. لذا از علي اصغر مونسان - معاون رييس جمهوري و رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري-  درخواست کرديم نسبت به تجهيز و تکميل اين خانه قديمي تاريخي اقدام کنند که خوشبختانه قول مساعد در اين زمينه داده شد.

نماينده مردم استان مرکزي در شوراي عالي استان‌ها تاکيد کرد: در حال حاضر محل قتل اميرکبير در کاشان واقع شده است که داراي درآمد خوبي از حوزه گردشگري است ولي خانه تاريخي اميرکبير شناخته شده نيست و گردشگران بسيار کمي دارد.

وي اظهار کرد: روستاي هزاوه داراي منظره‌اي زيبا و ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي بسياري براي گردشگري دارد. لذا اميدواريم با قول مساعد رييس سازمان ميراث فرهنگي اين خانه تاريخي نيز هرچه زودتر تکميل شود و پذيراي گردشگران زيادي باشد.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها