City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

مرمت 18 خانه تاريخي در تبريز (1398/07/17)

مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي آذربايجان شرقي از مرمت ۱۸ خانه تاريخي به صورت مشارکتي در تبريز خبر داد.
مرمت  18 خانه تاريخي در تبريز

به گزارش بزنيم بيرون ،مرتضي آبدار گفت: اداره کل ميراث فرهنگي استان در راستاي رسالت خود طي سال‌هاي اخير با فراهم کردن شرايط مناسب جهت جلب مشارکت اشخاص، اقدامات ويژه‌اي در راستاي حفظ، مرمت و احيا خانه‌هاي تاريخي تحت مالکيت آن‌ها انجام داده است.
وي با بيان اين‌که خانه‌هاي تاريخي در سه قالب مشارکتي، بخش خصوصي و مرمت مستقيم توسط اداره کل ميراث فرهنگي مورد مرمت و بازسازي قرار مي گيرند، اظهار کرد: با توجه به اين‌که برخي از خانه‌هاي تاريخي متعلق به بخش خصوصي و يا ساير ارگان‌هاي استاني است، لذا با توجه به مشارکت مالي مالکان، مرمت و بازسازي بناهاي مذکور با روند سريعتري از سوي اداره کل پيگيري مي‌شود.
مديرکل ميراث فرهنگي استان افزود: در همين راستا ۱۸ خانه تاريخي از جمله خانه‌هاي «ساوجبلاغي، گنجعلي زاده، نقشينه، سليماني، قابچي، عهدي، سرکاراتي، فتح‌الله‌يف و ... به صورت مشارکتي در حال مرمت و بازسازي هستند.
آبدار ضمن بيان اين‌که مشارکت مذکور در قالب اعتباري ۱۳ ميليارد ريالي در حال اجراست، گفت: آمادگي داريم در قالب عقد تفاهم نامه هاي مشارکت با دارندگان خانه هاي تاريخي و با تامين اعتبار مورد نياز اقدام لازم در راستاي مرمت و احيا را به عمل آوريم.

 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها