City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

رونمايي از آثار کشف شده چشمه علي و قيطريه پايتخت (1398/07/17)

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تهران از رونمايي آثار کشف شده باستان‌شناسي در مناطق چشمه علي ري و قيطريه پايتخت با عنوان «۱۱۰ اثر دشت و کوهپايه» در موزه ملي ايران خبر داد.
رونمايي از آثار کشف شده چشمه علي و قيطريه پايتخت

به گزارش بزنيم بيرون ، از ميراث فرهنگي استان تهران، پرهام جانفشان از خانواده ها براي بازديد از نمايشگاه از دشت تا کوهپايه دعوت کرد تا آثار هويت شهري را به عنوان مهمترين داشته فرهنگي و اجتماعي يک ملت مشاهده کنند.
 مدير کل ميراث فرهنگي استان تهران با بيان اينکه اين نمايشگاه به همت موزه ملي به عنوان موزه مادر به مناسبت هفته تهران گشايش يافته است افزود: شناخت هويت توسعه پايدار شهري را به همراه دارد و اگر امروز مي خواهيم از گفتمان پيشرفت تهران در مسير توسعه اقتصادي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي صحبت کنيم بايد هويت و داشته هاي تاريخي خود را به درستي در جامعه معرفي کنيم.
وي خاطر نشان کرد: حس تعلق مکاني به شهروندان باعث افزايش مشارکت هاي اجتماعي، فرهنگي و سياسي در جامعه خواهد شد در همين راستا سعي مي کنيم با برگزاري تورهاي تهران قديم براي شهروندان در کنار برگزاري نمايشگاه هاي موضوعي در موزه ها هويت و تاريخ تهران را معرفي کنيم.
مديرکل ميراث فرهنگي استان تهران گفت: آثار بدست آمده از کاوش هاي باستان شناسي نشان مي دهد تهران به عنوان پايتخت يک کشور داراي تمدن چند هزارساله بر خلاف بعضي از کلانشهرهاي مطرح جهان نيازي به هويت و تاريخ ساختگي و جعلي ندارد.  
وي از مديران مدارس شهر تهران خواست تا اردوي بازديد دانش آموزان و حتي دبيران تاريخ از اين نمايشگاه بسيار غني را در برنامه هاي آتي خود قرار دهند.  
يادآور مي شود اين نمايشگاه در طبقه اول موزه ايران باستان تا پايان مهرماه ۹۸ پذيراي علاقه مندان و تهران پژوهان است.
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها