City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

حلال تريپ و تسهيل گردشگري مسلمانان در جهان (1398/07/24)

مفهوم حلال بودن در دين اسلام وارد دنياي استارت آپ‌ها و کسب‌وکار هم شده است. پژوهش‌ها نشان مي‌دهند که از سال ۲۰۱۶ بازار گردشگري مسلمانان بالاي ۳۰ درصد رشد داشته است و در حال حاضر سهم ۱۸۰ ميليارد دلاري را در ميان بازارهاي جهان از آن خود کرده است .
حلال تريپ و تسهيل گردشگري مسلمانان در جهان

به گزارش بزنيم بيرون ، يکي از اين استارت آپ ها، حلال تريپ است که براي مسلمانان راه اندازي شده  و خدماتي چون رزرو هتل، رزرو و مکان يابي رستوران‌هايي با غذاي حلال، رزرو تورهاي حلال، هواپيماهاي مخصوص مسلمانان، پيدا کردن نزديک ترين مسجد و تعيين جهت قبله و اوقات شرعي در مکان هاي مختلف را ارايه ميدهد.

 
اين استارت آپ به دنبال تسهيل مسافرت حلال گردشگران مسلمان است و در سال ۲۰۰۸ توسط شخصي به نام فضل براي ارائه‌ي خدمات مناسب به مسلمانان و ايجاد يک بستر گردشگري حلال که حامي اخلاق اسلامي است پايه‌گذاري شد. در سال ۲۰۱۰ حلال تريپ سامانه‌ي معرفي هتل‌هاي مناسب مسلمانان با نام KARIM (کريم) را راه‌اندازي کرد. و تا به امروز به عنوان يکي از ۵۰ استارت آپ خلاقانه‌ي جهان اسلام معرفي گرديد. همين‌طور اين استارت آپ در ميان استارت آپ‌هاي مسلمان‌هاي آسيا در سال ۲۰۱۵، رتبه‌ي يازدهم را کسب کرده است.
 
اين استارت آپ علاوه بر معرفي تورهاي حلال، هر بار مکان‌هاي ديدني جهان را که مي‌توانند براي سفرهاي مسلمانان مناسب باشند، معرفي مي‌کند.
در سايت حلال تريپ نرم‌افزار مسافرت اسلامي که در آن تمام رستوران‌ها و غذاهاي حلال در آن ليست شده است و جهت قبله در آن با قبله‌نما مشخص مي‌شود، هم وجود دارد.
 
خبر کامل را در bordar-ensani.ir/ و https://www.halaltrip.com/ ببينيد.

منبع : شفقنا

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها