City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

نگاهي به امکانات لوکس‌ترين قطار دنيا در کشور ژاپن (1397/04/24)

در حاليکه قطارهايي همانند شينکانسن ژاپن براي سرعت فوق‌العاده زياد خود شهرت جهاني دارند، قطارهاي ديگري نيز در سرزمين آفتاب تابان ساخته شده که بسيار مشهورتر و جذاب‌تر از نمونه‌هاي سريع‌السير هستند.
نگاهي به امکانات لوکس‌ترين قطار دنيا در کشور ژاپن

به گزارش بزنيم بيرون ، از لوکس ترين قطار جهان و به دليل بالا بودن ميزان تقاضا براي سفر با قطارهاي لوکس و باامکانات در کشور ژاپن و همچنين به خاطر محدود بودن فضاي داخلي اين وسايل نقليه، مسافران گاهي مجبور مي‌شوند تا براي خريد بليط در قرعه‌کشي شرکت کنند و اگر بخت يارشان بود، بليط لوکس‌ترين و مدرن‌ترين قطار جهان را خريداري کنند.

مسافراني که در ايستگاه هاکاتا در شهر فوکائوکا در انتظار قطار مسافربري ۷ستاره ايستاده‌اند، اين را مي‌دانند که قرار است پا در دنياي ديگري بگذارند و سفري را تجربه کنند که تاکنون نمونه‌اش را نديده‌اند.

قطار کروز سون استارز داراي ۱۴سوئيت است. طراحي تمامي اتاق‌ها تلفيقي از فرهنگ غربي و شرقي است.

طراحي داخلي اين قطار ۷ستاره کاملا چوبي است و به سبک کلاسيک ساخته شده است و دورانِ تاريخي ديگري را براي بيننده تداعي مي‌کند.

طراح ۷۰ساله قطار کروز سون استارز موسوم به (ايجي ميتوکا) در رابطه با اين قطار گفته: (همه قسمت‌هاي لوکس‌ترين قطار جهان منحصربه‌فرد و بي‌نظير است؛ از صندلي‌ها گرفته تا نورپردازي، مبلمان و نقاشي‌هاي مندالا (که ترکيبي از دايره‌هايي حاوي پيکره‌هاي خدايان و اشکال هندسي هستند) با الهام از فرهنگ‌هاي شرق و غرب جهان ساخته شده‌اند و چشم‌اندازي را پديد آورده‌اند که تا پيش از اين هرگز شاهد نبوده‌ايد)

از سينک‌هاي دست‌ساز و ظريف‌کاري شده تا نقاشي‌هاي مينياتوري که ميتوکا خودش ترسيم کرده است را مي‌توانيد در سراسر راهروها و دالان‌هاي اين قطار مشاهده کنيد.

در هيچ طرحي زياده‌روي نشده است و اصلِ چشم‌نواز بودن در همه جاي اين وسيله نقليه حفظ شده است.

در کوپه‌هاي قطار، پنل‌هايي چوبي و سنتي کشور ژاپن موسوم به «کوميکو» با نور پس‌زمينه ترکيب شده تا طرح‌هاي شبکه‌اي و پنجره‌مانند بهتر و بيشتر ديده شوند.

نقش ستاره‌اي را مي‌توان در سراسر قطار ديد: از کاشي‌هي طلايي سقف تا لامپ‌هاي روميزي و شيشه‌هاي رنگي

اولين باري که Mitooka تصميم به طراحي لوکس‌ترين قطار جهان گرفت، از اورينت اکسپرس الهام گرفت. اما او مي‌خواست چيزي طراحي کند که حسي از نوستالوژي را براي مسافران کهن‌سال ژاپن تداعي کند و بنابراين به طراحي کلاسيک و سنتي ژاپن روي آورد.

به گفته‌ي طراح اين قطار، مردم ژاپن هميشه تصور مي‌کردند که بهترين سفرها به کشورهاي اروپايي و آمريکايي است. به اين خاطر که مي‌توانند فرهنگي متفاوت را تجربه کنند و از بهترين غذاهاي اين کشورها لذت ببرند.

اما براي افرادي که در دهه‌هاي ۵۰، ۶۰يا ۷۰زندگي خود هستند بهترين و لذت‌بخش‌ترين سفر، چشيدن طعم غذاهاي ژاپني در يک فضاي مبتني بر سنت و فرهنگ ژاپن است. همين مساله، سبب طراحي اين قطار شيک و باکلاس شد.

نگاهي به امکانات لوکس‌ترين قطار مسافربري جهان در کشور ژاپن

اين قطار بعضا از هتل‌هاي مدرن نيز لوکس‌تر است زيرا در طول اقامت در آن مي‌توانيد از انواع چشم‌انداز زيبايي طبيعت همانند رودخانه‌ها، جنگل‌ها  و … ديدن کنيد و اين امکان در هيچ هتلي در جهان مهيا نيست.

 


منبع : سايت روزياتو

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها