City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

راهنماي شکم گردي در خطه جنوب (1397/04/26)

اگر راهي خطه جنوب و استان خوزستان هستيد حتما سري هم به آبادان بزنيد. مردمي خونگرم با خوراکي هايي بي نظير شما را مجاب مي کنند که بهترين مقصد را براي سفرتان انتخاب کرده ايد. نگران يافتن بهترين اغذيه فروشي ها هم نباشيد. ما به شما مي گوييم چي را از کجا بخريد.
راهنماي شکم گردي در خطه جنوب

به گزارش بزنيم بيرون ،در اين گزارش چند رستوران و اغذيه فروشي آبادان را به شما معرفي مي کنيم که بي شک از رفتن به آنها پشيمان نخواهيد شد.

رستوران تاج محل

در بازار ته لنجي هاي استان مي توان با رستوران غذاخوري اي به نام تاج محل رو به رو شويد که يکي از بهترين ارائه دهندگان غذاهاي آبادان با ماهي هاي درياي جنوب ايران است! رفتن به جنوب ايران و استاني همچون خوزستان اين ميل را در شما به عنوان يک گردشگر داخلي و يا خارجي بوجود مي آورد که از غذاهاي محلي خوزستان و غذاهاي تازه دريايي نيز استفاده کنيد و مزه واقعي اين نوع از غذاهاي استان را نيز بچشيد؛ توجه داشته باشيد بهترين غذاي رستوران تاج محل، خوراک ميگو اين غذاخوري مي باشد.

فلافلي اکبر برزيلي

چه پولدار باشيد و چه فقير؛ چه ايراني باشيد و چه غير ايراني مکلف به خوردن يک وعده غذاي فلافلي در مناطق جنوبي کشور از جمله شهر آبادان هستيد که بيشترين سهم آشنايي مردم با اين فست فود دوست داشتني را بر عهده گرفته است. در آبادان اغلب فست فودي ها و ساندويچي هاي شهر با ابتکار خاصي فلافل هاي خود را تهيه و توليد مي کنند اما يکي از برجسته ترين و قديمي ترين و در عين حال معروف ترين غذاهاي آبادان، فلافلي اکبر برزيلي مي باشد که مزه متفاوتي از فلافل را به شما ارائه مي دهد. ساندويچي اکبر برزيلي که اکنون به عنوان فلافل سراي اکبر برزيلي در شهر آبادان مشغول به فعاليت است، از جمله مکان هاي سرشناس آبادان بشمار مي رود که از هر فرد بومي اين منطقه که بپرسيد بهترين فلافلي شهر را از کجا مي توانيد پيدا کنيد؛ آدرس آن را که واقع است در خيابان منتظري، خيابان هتل کيوان، فرعي اول، جنب بازار روز آبادان را به شما مي گويد.

رستوران دنيا

در خيابان شهرداري شهر آبادان يک رستوران نقلي و کوچک قرار دارد به نام دنيا و با يک سرآشپز خانم چيني که در طبخ و پخت انواع مختلفي از غذاهاي دريايي و غذاهاي محلي استان خوزستان بسيار مهارت دارد و مي تواند بهترين غذاي دريايي کل عمرتان را برايتان مهيا کند! لازم به ذکر است رستوران دنيا تقريبا نوپا و تازه تاسيس مي باشد و به دليل پخت خوشمزه ترين غذاهاي آبادان با متريال درجه يک، کيفيت و ميزان رضايت مشتريان از اين مکان غذاخوري به طبع بالا مي باشد! ناگفته نماند به دليل کوچکي محيط و عدم نيروهاي کافي با مهارت هاي مربوطه، زمان تحويل غذا پس از انجام سفارشات شما کمي به طول مي انجامد اما در عوض شما يک وعده غذاي لذيذ دريايي را تست خواهيد نمود که قطعا به معطلي آن مي ارزد.

فلافلي نسيم

يکي از فلافلي هايي که همچون فلافلي اکبر برزيلي به خاطر کيفيت فلافل هاي خود در سطح شهر آبادان مطرح مي باشد، فلافلي نسيم است که داراي دو شعبه در اين شهر مي باشد؛ يکي در خيابان شهرداري آبادان که معمولا هر شب شلوغ است و ديگر در کنار پاساژ کويتي ها يا همان پاساژ جمهوري فعلي که به نسبت شعبه اول بسيار خلوت تر مي باشد و از فضاي آرامش بخش بيشتري نيز برخوردار است. فلافل از غذاهاي محلي خوزستان است که طرفدارهاي زيادي دارد.

پيتزايي حکيم

اشتباه نکنيد در فست فودي حيکم تنها پيتزا ارائه نمي شود و فست فودهاي ديگري همچون انواع مختلفي از برگرها، ساندويچ ها و ديگر غذاهاي عجيب و غريب امروز صنعت فست فود نيز پخته مي شود. فست فودي حکيم واقع در خيابان زند جنب سينماي پنج بُعدي اين شهر مي باشد. شايان به ذکر است پيتزايي حکيم يکي از فست فودي هاي بسيار شلوغ کل استان خوزستان نيز تلقي مي شود.

فست فودي ايرانويچ

در طبقه بالايي شعبه خيابان اميري جنب شاهپور بانک سامان، فست فودي واقع شده است که اغلب مردم آبادان آن را مي شناسند که يکي از ارائه دهندگان بهترين غذاهاي آبادان مي باشد و يکي از شعب فست فودهاي زنجيره اي ايرانويچ در ايران ناميده مي شود. در اين فست فود علاوه بر ارائه انواع مختلفي از غذاهاي اروپايي و بين المللي، غذاهاي سنتي ايراني و انواع غذاهاي آبادان نيز طبخ مي شود. همچنين ذکر اين نکته نيز لازم است چرا که فست فود ايرانويچ به عنوان يک برند غذايي در کل استان خوزستان فعاليت مي کند و اغلب مردم اين استان نيز ميهمانان خود را براي صرف ناهار و شام به اين غذاخوري بين المللي مي آورند.

سمبوسه اي عباس آقا

در کل خوزستان که بگرديد مي توانيد با خوشمزه ترين غذاهاي آبادان و سمبوسه فروش هاي زيادي مواجه شويد که هر کدام با يک قيمت واحد، يک سمبوسه خوشمزه را به شما تقديم مي کند. يکي از همين سمبوسه هاي معروف خوزستان، سمبوسه اي عباس آقا مي باشد که درست مقابل پاساژ کويتي ها يا همان پاساژ جمهوري حال حاضر، نبش چهار راه اميري واقع شده است.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها