City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

راهنماي صرفه جويي در سفر با بچه کوچک (1397/04/30)

مسافرت با بچه کوچک نياز به مديريت مالي بيشتر و توجه به بعضي نکات اساسي دارد.
راهنماي صرفه جويي در سفر با بچه کوچک

به گزارش بزنيم بيرون ، اگر بتوانيد موقع سفر اين نکات را در نظر بگيريد و رعايت کنيد، مقادير زيادي در هزينه‌هايتان صرفه‌جويي خواهيد کرد و مسافرت برايتان لذت‌بخش‌تر خواهد شد. در اين مقاله با هشت مورد از نکاتي که منجر به پس‌انداز بيشترتان مي‌شوند، آشنا خواهيد شد.

مسافرت با بچه کوچک زير دو سال

بسياري از شرکت‌هاي هواپيمايي ايران براي بليت کودک زير دو سال مبلغي دريافت نمي‌کنند يا نهايتاً 10 درصد مبلغ بليت را مي‌گيرند. بهتر است قبل از مسافرت با بچه کوچک زير دو سال امکانات پروازي را که انتخاب کرده‌ايد، در نظر بگيريد و از ميزان هزينه‌ها باخبر شويد. به خاطر داشته باشيد نگرفتن هزينه براي کودک زير دو سال در اغلب مواقع، به معني آن است که بايد فرزندتان را روي پايتان بنشانيد. اگر بتوانيد مسافرت‌هاي مهمي که قصد رفتن به آن‌ها را داريد تا قبل از دو سالگي فرزندتان انجام دهيد، به ميزان زيادي در هزينه‌ها صرفه‌جويي خواهيد کرد.

وسط هفته بهتر است

چه تعطيلات تابستاني باشد و چه ايام مدرسه، بهتر است روزهاي وسط هفته را براي مسافرت انتخاب کنيد؛ چون هزينه سفر رفتن در آخر هفته‌ها يا تعطيلات ملي و مذهبي بيشتر مي‌شود. اگر فرزندتان دانش‌آموز است، بهتر است با هماهنگي مدرسه چند روز مرخصي تحصيلي برايش بگيريد و اواسط يا اوايل هفته سفر کنيد تا هزينه کمتري بپردازيد.

 با خودتان کارتون ببريد

بسياري از سفرهاي خارجي امکان مشاهده فيلم و کارتون را به شما و خانواده مي‌دهند؛ بعضي‌هايشان بابت اين قضيه هزينه‌اي دريافت نمي‌کنند؛ اما بعضي‌هاي ديگر پول مي‌گيرند. قبل از مسافرت با بچه کوچک کارتون‌هاي مورد علاقه او را روي تبلت بريزيد و شارژر يا پاوربانک را با هماهنگي خدمه پرواز به همراه ببريد. با اين کار لازم نيست وقتي بهانه مي‌گيرد مجبور شويد برايش کارتون بخريد يا حجم اينترنت مصرف کنيد.

اسنک نخريد

يکي از جمله‌هايي که مي‌تواند مقدمه زهر شدن سفر باشد، جمله «مامان من گشنمه» در مسافرت با بچه کوچک است، آن هم وقتي که پاک يادتان رفته براي فرزندتان ميان وعده برداريد. اگر سفرتان هوايي است، ممکن است فرزندتان طعم غذاي هواپيما را دوست نداشته باشد و در مسافرت با اتومبيل يا اتوبوس هم نمي‌توان به غذاي رستوران‌هاي سر راه اعتماد کرد؛ ضمن اينکه بايد بابتشان هزينه هم بپردازيد. به همين دليل پيشنهاد مي‌کنيم قبل از حرکت خصوصاً به بچه‌هاي کوچک غذاهاي سالم بدهيد و براي مسير هم اسنک‌هاي مقوي درست کنيد.

انتخاب هتلي که آشپزخانه دارد

هزينه خورد و خوراک در سفر معمولاً بخش زيادي را در برمي‌گيرد. اگر دوست داريد در مسافرت با بچه کوچک بيشترين صرفه‌جويي را انجام دهيد قبل از رزرو هتل مطمئن شويد اتاق يا سوييتتان يخچال و اجاق يا ماکروفر دارد. در اين صورت مي‌توانيد لوازم ضروري براي پخت‌وپز را با قيمت کمتري بخريد و خودتان چند تا از وعده‌هاي غذايي را بپزيد.

مسافرت با کودک,مسافرت با بچه کوچک,کاهش هزينه مسافرت با کودک قبل از مشخص کردن تاريخ دقيق سفر،بررسي کنيد که کدام تفريح‌ها در آن شهر تخفيف خورده‌اند

دنبال تفريح ارزان باشيد

قبل از مشخص کردن تاريخ دقيق سفر، سري به سايت‌‌هايي بزنيد که روي خدمات يا حتي کالاهايي که معرفي مي‌کنند، تخفيف مي‌دهند. ببينيد در شهري که قصد سفر به آن را داريد، کدام تفريح‌ها تخفيف خورده‌اند. مجموعه‌اي از آن‌ها را انتخاب کنيد و بعد از قطعي کردن هتل و پرواز، بليت‌هاي تفريحات را بخريد. اين کار به‌خصوص در مسافرت با بچه کوچک کمکتان مي‌کند مبالغ بسيار زيادي از هزينه‌هايتان کم شود و به خانواده‌تان هم بيشتر خوش بگذرد.

درباره سايز غذا سؤال بپرسيد

سايز غذاي هر رستوراني با رستوران‌هاي ديگر متفاوت است و معمولاً بچه‌ها کم‌غذا هستند. در مسافرت با بچه کوچک قبل از سفارش غذا، درباره سايز آن سؤال بپرسيد. اگر سايز آن بزرگ بود، مي‌توانيد يک غذاي کمتر سفارش دهيد و با فرزندتان غذا را به صورت اشتراکي بخوريد. در صورتي که غذايي باقي ماند، هم براي کمک به کاهش پسماند غذا و هم براي کاهش هزينه، از رستوران ظرف بگيريد و غذا را داخل يخچال هتل بگذاريد تا هر وقت بچه‌ها گرسنه‌شان شد آن را گرم کنيد.

داروهاي لازم را همراه داشته باشيد

داروهاي ضروري مثل تب‌برهاي کودکان، قرص سرماخوردگي کودک يا شربت سينه را همراه داشته باشيد تا در صورت بروز سرماخوردگي جزئي در مسافرت با بچه کوچک مجبور به صرف هزينه مجدد براي دارو نشويد.


منبع : سايت ني ني

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها