City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

وقتي تنها سفر مي کنيم چطور امنيت خود را حفظ کنيم؟ (1397/04/30)

تنهايي سفر کردن بي شک انسان ها را شجاعتر ميکند نيازي به نگراني نيست و شما مي توانيد با رعايت چند نکته ي ساده با آرامش خاطر ماجراجويي خود را شروع کنيد.
وقتي تنها سفر مي کنيم چطور امنيت خود را حفظ کنيم؟

به گزارش بزنيم بيرون ، شايد اغراق نباشد اگر بگوييم براي کشف دنيا و حتي خود واقعي مان، راهي بهتر از تنهايي سفر کردن وجود ندارد. اما نگراني در مورد امنيت شخصي در سفرهاي انفرادي بسياري از ما را از اين تجربه ي لذت بخش منصرف کند. با اين حال، نيازي به نگراني نيست و شما مي توانيد با رعايت چند نکته ي ساده با آرامش خاطر ماجراجويي خود را شروع کنيد. در ادامه به ۱۱نکته اي مي پردازيم که به شما کمک مي کند در سفرهاي انفرادي امنيت خود را حفظ کنيد.

عبارت هايي که در شرايط اضطراري نياز مي شوند را به زبان محلي ياد بگيريد

شايد زبان محلي مقصد سفرتان را در حد کلمات ساده اي مثل سلام، خداحافظ و متشکرم بلد باشيد، اما بايد اصطلاحات و عبارت هاي مربوط به شرايط اضطراري را هم ياد بگيريد تا بتوانيد با مردم محلي ارتباط برقرار کنيد. براي مثال، شايد آدرس نزديک ترين بيمارستان را لازم داشته باشيد يا بخواهيد با پليس تماس بگيريد. دانستن بعضي عبارت هاي کليدي روند کمک گرفتن را سرعت مي بخشد.

اشکالي ندارد گاهي دروغ بگوييد

آشنا شدن با مردم محلي در طول سفر تجربه ي ارزشمندي است اما اگر سوال هاي آن ها اذيت تان مي کند، ايرادي ندارد که براي حفظ امنيت خود حقيقت را نگوييد. مثلا ممکن است از شما درباره ي وضعيت تأهل، محل اقامت يا اينکه با چه کسي سفر مي کنيد سوال بپرسند. شايد آن شخص بدون هيچ نيت بدي تنها نسبت به زندگي شما کنجکاو باشد، اما در عين حال ممکن است به دنبال اطلاعاتي باشد که بتواند از آن ها برعليه شما استفاده کند. خوب بودن ظاهر افراد لزوماً به معني آن نيست که نيت خوبي هم دارند. با يک دروغ مصلحتي (مثلا اينکه با خانواده تان به سفر آمده ايد يا قرار است با دوستان تان ملاقات کنيد) مي توانيد خود را از آسيب هاي احتمالي حفظ کنيد.

به فرهنگ پوشش مقصد سفرتان احترام بگذاريد

از پوشيدن لباس هاي نابجايي که تناسبي با فرهنگ محل سفرتان يا يک موقعيت خاص ندارند پرهيز کنيد. شايد تصور کنيد که مردم محلي اين کار را چيزي جز يک اشتباه سهوي ندانند اما حقيقت آن است که اين مسأله مي تواند روي ارتباط شما با مردم محلي تأثير بگذارد، به ويژه زماني که نياز به کمک داشته باشيد. اگر لباس هاي شما از نظر مردم محلي زننده باشد، احتمال اصطکاک بيشتر و احساس همدلي آن ها نسبت به شما کمتر مي شود و در نتيجه زماني که دچار دردسر شويد احتمال آنکه به شما کمک کنند کمتر است.

در تعامل با مردم محلي خط قرمزها را رعايت کنيد

گفتگو با مردم محلي يکي از بهترين روش ها براي يادگيري بيشتر درباره ي فرهنگ محل سفرتان است اما در مورد موضوعات حساسي که مي تواند باعث رنجش يا خشم مردم محلي مي شود احتياط کنيد چون ممکن است اين کار شما را به دردسر بيندازد. بنابراين بايد از قبل موضوعات حساس در مقصد سفرتان را شناسايي کنيد، مثل بحث درباره ي کمونيسم در کشور کوبا يا خاندان سلطنتي در تايلند. همه ي کشورها فرهنگ آزاد انديشانه اي ندارند.

کسي را از برنامه هاي خود مطلع کنيد

براي مثال، يکي از اعضاي خانواده را در جريان اطلاعات پرواز، هتل، تور گردشگري و برنامه هاي خود بگذاريد. همچنين مي توانيد آن ها را از اتفاقاتي که طي روز برايتان مي افتد مطلع کنيد تا در صورت لزوم بتوانند به راحتي شما را پيدا کنند. اين مسأله به ويژه زماني مهم است که براي مدتي به اينترنت دسترسي نداريد بنابراين اعضاي خانواده مي توانند بدانند که شما حدودا کجا و در چه وضعيتي هستيد.

از رفتارهاي خطرناک پرهيز کنيد

بسياري از مردم سفر را موقعيتي براي تجربه ي محدوديت هايشان مي دانند، چون ديگر لازم نيست نگران قضاوت هاي خانواده و دوستان شان باشند. بيماري هاي مقاربتي، جراحت هاي جدي، خطر سرقت يا انجام کارهايي که منجر به مشکلات قانوني مي شود، از مواردي هستند که متأسفانه اغلب خود شخص در آن ها نقش دارد و از طرفي ديگر، خطر بروز چنين اتفاقاتي در سفرهاي انفرادي بيشتر است.

وسايل قيمتي خود را جلوي ديد نگذاريد

دوربين گران قيمتي که از گردن تان آويزان مي کنيد و گوشي هوشمندي که در جيب پشتي شلوارتان مي گذاريد همان چيزهايي هستند که جيب برها به دنبال آن ها هستند. وسايل تان را نه جلوي ديد بلکه هميشه در داخل يک کيف بگذاريد. لازم نيست با ترس و نگراني سفرتان را به کام خود تلخ کنيد، اما سعي کنيد وسايل گران قيمت تان را تنها زماني که به آن ها نياز داريد بيرون بياوريد. اين مسأله در مورد زيورآلات و وسايل مارک دار هم صدق مي کند.

اهميت تکنولوژي را جدي بگيريد

اگر اپراتور سيم کارت تان سرويس اينترنت بين المللي ندارد، در کشور مقصد يک سيم کارت جديد تهيه کنيد تا به اينترنت دسترسي داشته باشيد. در هنگام سفر دسترسي به اينترنت مي تواند کمک بزرگي باشد مثلا زماني که گم شده ايد مي توانيد با استفاده از گوگل مپس راه خود را پيدا کنيد و يا مي توانيد با خانواده و دوستان خود در ارتباط باشيد. به علاوه فراموش نکنيد که هميشه يک پاور بانک به همراه داشته باشيد تا براي مواقع اضطراري آماده باشيد.

در انتخاب غذا محتاط باشيد

سلامت غذا يکي از موارد بسيار مهمي است که در سفرهاي انفرادي بايد به آن توجه ويژه داشت. بسياري از گردشگران تصور مي کنند غذاهاي رستوران هاي فست فود سالم تر از رستوران ها و دستفروش هاي محلي است. اما ممکن است مردم محلي با شکل نگهداري و تهيه ي فست فودها آشنا نباشند يا به دليل اينکه فقط مسافران از اين غذاها استفاده مي کنند استانداردهاي لازم در مورد آن ها رعايت نشود. اين مسأله مي تواند منجر به مسموميت و بيماري شود.

از هدفون استفاده نکنيد

وقتي نتوانيد از يکي از مهم ترين حواس خود يعني شنوايي استفاده کنيد، به راحتي تحت تعقيب يا هدف حمله ي جيب برها قرار مي گيريد. زماني که از هدفون استفاده مي کنيد ممکن است غرق در موسيقي و افکار خود شويد اما لازم است که هميشه هوشيار باشيد و از محيط اطراف خود غافل نشويد. به علاوه از استفاده از هدفون هاي گران قيمتي که توجه را به خود جلب مي کنند پرهيز کنيد.

به احساس خود اعتماد کنيد

اگر در موقعيتي قرار گرفتيد که به نظرتان غير عادي مي آيد يا احساس راحتي نمي کنيد، هر چه زوتر آنجا را ترک کنيد. شايد تصور کنيد که چنين احساسي عادي است و براي هر کسي پيش مي آيد اما نبايد وقت تان را براي تصميم در مورد اشتباه بودن احساس تان هدر دهيد. اگر احساس خوبي نداريد، احتمالا شرايط خوبي نيست. بنابراين اگر در موقعيتي قرار گرفتيد که ممکن است مشکل ساز باشد، فوراً دست به کار شويد و قبل از آنکه مسئولان مربوطه مثل پليس را خبر کنيد خود را به يک جاي امن برسانيد.


منبع : سايت روزياتو

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها