City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

12 کاري که هرگز نبايد با پوست خود انجام دهيد (1397/05/01)

پوست، بزرگ ترين اندام بدن، مهم ترين نقش را در محافظت از بدن در برابر آلودگي هاي محيط بيرون دارد.
12 کاري که هرگز نبايد با پوست خود انجام دهيد

به گزارش بزنيم بيرون ، اما اين محافظ خود بسيار حساس است و به راحتي دچار آسيب مي شود. علاوه بر اين بخشي از زيبايي طبيعي ما در گرو داشتن پوستي سالم است. بنابراين محافظت از پوست اهميت بسيار زيادي دارد. اما ما گاهي ندانسته رفتارهايي با پوست خود مي کنيم که ممکن است آسيبي هميشگي به سلامتي و زيبايي ما وارد کند. در ادامه به ۱۲کاري مي پردازيم که هرگز نبايد پوست خود انجام دهيد.

هرگز جوش هايتان را نترکانيد

وقتي جوش ها بزرگ و بدقيافه مي شوند وسوسه مي شويم آن ها را بترکانيم اما بايد بدانيد که با هر بار پاره شدن پوست، احتمال عفونت افزايش پيدا مي کند، التهاب پوست شديدتر مي شود و حتي جاي زخم آن باقي مي ماند.

هرگز بدون زدن کرم ضدآفتاب از خانه خارج نشويد

استفاده از کرم ضد آفتاب را به عادت روزانه ي خود تبديل کنيد. قرار گرفتن در معرض آفتاب خطر ابتلا به سرطان پوست را افزايش مي دهد و با آسيب زدن به کلاژن پوست منجر به بروز چين و چروک و لکه هاي پوستي مي شود. اگر قرار است مدت زيادي را در آفتاب بمانيد از لباس هاي مناسب مثل کلاه و دستکش هم استفاده کنيد. سعي کنيد در ميانه ي روز بيرون نباشيد و تا حد امکان کارهايتان را صبح زود يا اواخر بعد از ظهر انجام دهيد چون در اين اوقات از روز شدت آفتاب کمتر است.

هرگز وقتي آب ليموترش به پوست تان زده ايد در آفتاب نرويد

يکي از روش هاي خانگي براي درمان جوش ها استفاده از آب ليموترش است چون حاوي آنتي اکسيدان و آنتي بيوتيک بوده، به بازسازي پوست کمک مي کند و قابليت ارتجاعي پوست را افزايش مي دهد. اما اگر وقتي آب ليموترش به پوست تان زده ايد در معرض آفتاب قرار بگيريد، با واکنش شديد بدن دچار تاول يا تغيير رنگ پوست مي شويد و درمان آن مي تواند ماه ها طول بکشد.

هرگز از محصولات معجزه گري که ترکيبات نامعلومي دارند استفاده نکنيد

پوست بسيار حساس است و به راحتي آسيب مي بيند و از طرفي بايد هميشه به خاطر داشته باشيد که هيچ محصول معجزه گري براي پوست وجود ندارد. هرگز از محصولاتي که ترکيبات آن ها روي بسته بندي شان ذکر نشده استفاده نکنيد. حتما بايد بدانيد دقيقا چه چيزي به پوست تان مي زنيد.

هرگز از محصولات تخصصي دست ساز استفاده نکنيد

به لطف اينترنت دسترسي به انواع محصولات بهداشتي ميسر شده است، از جمله محصولاتي که تنها بايد با تجويز پزشک استفاده شوند. مثلا شايد وسوسه شويد براي صرفه جويي در هزينه ي ويزيت پزشک، از طريق اينترنت يک لايه بردار قوي تخصصي بخريد. اما بايد بدانيد که چنين محصولاتي به دليل اثر قوي اي که دارند در صورتي که عملکرد مناسبي نداشته باشند سلامتي و زيبايي شما در معرض خطر قرار مي دهند.

هرگز صورت تان را دستکاري نکنيد

گاهي ساعت ها جلوي آينه مي نشينيم و سانتيمتر به سانتيمتر پوست مان را بررسي مي کنيم اما بايد بدانيد که دستکاري مداوم جوش ها، زخم ها، جاي نيش، جوش هاي سر سياه يا هر آسيب پوستي ديگر نه تنها منجر به عفونت مي شود بلکه جاي زخم آن باقي مي ماند و ممکن است رنگ پوست تان براي هميشه تغيير کند.

هرگز به لکه ها و تغييرات پوستي خود بي توجه نباشيد

اگر جوش، زخم يا لکه ي پوستي اي داريد که درمان نمي شود، ممکن است مشکل جدي تري داشته باشيد. گاهي اين مسأله علامت سرطان پوست است. درباره ي نشانه هاي سرطان پوست مطالعه کنيد و براي انجام معاينه به پزشک متخصص مراجعه کنيد.

هرگز جوش هاي زيرپوستي تان را فشار ندهيد

با فشار دادن جوش هاي زيرپوستي، کيست درون آن ها پاره مي شود. اين مسأله واکنش التهابي شديد بدن را در پي دارد و حتي ممکن است منجر به عفونتي شود که نياز به تخليه يا مصرف آنتي بيوتيک داشته باشد.

هرگز بيش از اندازه از صابون استفاده نکنيد

استفاده ي هر چه بيشتر از صابون به معناي تميزي بيشتر نيست. پوست از بدن در برابر دنياي بيرون محافظت مي کند و يک پوست سالم و صدمه نديده درواقع يک محافظ قدرتمند محسوب مي شود. وقتي با استفاده ي بيش از اندازه از صابون و سابيدن پوست اجزاي سازنده ي طبيعي اين محافظ را از بين مي بريد، خطر بروز عفونت و بيماري ها و مشکلات پوستي را افزايش مي دهيد.

هرگز از محصولات تاريخ مصرف گذشته استفاده نکنيد

وقتي از محصولات تاريخ مصرف گذشته استفاده مي کنيد، احتمال دارد که عناصر فعال آن ها شروع به فاسد شدن کرده باشد يا اين عناصر ديگر فعال نباشند. به اين ترتيب پوست تان آسيب مي بيند. در زمان خريد محصولات بهداشتي حتما به تاريخ انقضاي آن ها دقت کنيد.

هرگز اجسام تيز را وارد پوست تان نکنيد

با ظاهر شدن جوش ها روي صورت، همه ي ما به دنبال راهي مي گرديم تا هر چه زودتر از آن ها خلاص شويم. اما استفاده از بعضي وسايل را بايد به افراد متخصص سپرد. هرگز سوزني را وارد جوش ها يا ديگر مشکلات پوستي تان نکنيد. اين کار تنها باعث افزايش التهاب و احتمال تغيير رنگ پوست، بروز عفونت و باقي ماندن جاي زخم شود.

هرگز تتوي سفيد نکنيد

همه ي ما مي دانيم که تتوها دائمي هستند مگر آنکه با استفاده از ليزر آن ها را پاک کنيد. اما تتوهاي سفيد قابل پاک کردن نيستند و گاهي بعد از استفاده از ليزر رنگ آن ها به سياه تغيير پيدا مي کند. سبز، زرد و گوشتي هم رنگ هاي ديگري هستند که پاک کردن آن ها با ليزر دشوار است. بنابراين اگر قصد تتو کردن داريد فقط از رنگ سياه و آبي استفاده کنيد


منبع : سايت روزياتو

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها