City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

زيباترين جاذبه هاي گردشگري خرم آباد (1397/05/01)

يکي از قشنگ‌ترين شهرهاي ايران خرم آباد است. شهري براي آدم‌هايي با سلايق مختلف. چه آبشار دوست داشته باشيد، چه دلتان بخواهد جاهاي تاريخي ببينيد، چه در کنار درياچه خستگي راه را از تن به در کنيد، چه دلتان بخواهد به زيارت امامزاده‌اي برويد، خرم آباد همان جايي است که دنبالش مي‌گرديد.
زيباترين جاذبه هاي گردشگري خرم آباد

به گزارش بزنيم بيرون ،استان لرستان و شهر خرم آباد، جاهاي زيادي براي ديدن دارند و ما در اين پست قشنگ‌ترين جاذبه هاي گردشگري خرم آباد را که حتما بايد ببينيد، بهتان معرفي مي‌کنيم.

قلعه فلک الافلاک

نماد شهر خرم آباد، قلعه فلک الافلاک است، قلعه‌اي که هرجاي شهر که باشيد مي‌توانيد ببينديش. فلک الافلاک که به معني سپهر سپهران است، يکي از يادگارهاي برجاي مانده از ساسانيان است و حکومت‌هاي مختلفي را به خود ديده. اين قلعه که به آن دوازده برجي و دژ شاپور خواست هم مي‌گويند، بر بلندي تپه‌اي قرار گرفته که از بالايش هم خرم آباد زير پايت است و هم رودخانه. فلک الافلاک که زماني شاهان در آن قدم مي‌گذاشتند و کاربري عمدتا نظامي داشته، بخش‌هاي مختلفي دارد. موزه مردم شناسي و باستان شناسي از جمله بخش‌هاي ديدني قلعه است.

آدرس: خرم آباد- خيابان امام (ره)

درياچه کيو

در شمال غرب خرم آباد، درياچه کيو قرار گرفته. درياچه‌اي که بعد از فلک الافلاک پر بازديدترين جاذبه گردشگري خرم آباد است و نماد سرزندگي آن. درياچه کيو که در پارکي به همين نام واقع شده، از سرچشمه‌هاي مخمل کوه و چشمه‌هاي موجود در کف درياچه تامين مي‌شود. کيو در لري به معني تيره و کبود است و دليل اين نامگذاري به خاطر وجود گونه‌هاي گياهي کف درياچه است که باعث مي‌شوند درياچه در مواقع پرآبي، رنگ کبودي به خودش بگيرد. بهار و اوايل تابستان، درياچه کيو، محل مناسبي مي‌شود براي قايق سواري و ورزش هاي آبي، هرچند که زمستان فصل پرآبي آن است.

آدرس: شمال غربي شهر خرم آباد

بام لرستان

يکي از جاذبه هاي گردشگري خرم آباد که به خصوص در شب ديدني است، بام لرستان است. جايي که روشناي چراغ‌هاي خانه‌ها و اتوبان‌ها را مي‌توان از آن بالا ديد و در سکوت شب قدري آرام شد. بام لرستان که قرار است تبديل به بزرگترين مجتمع تفريحي غرب کشور شود، رصدخانه کاسين را در خودش جاي داده و آب و هواي خوشش روح را تازه مي‌کند.

آدرس: شرق خرم آباد- خيابان شريعتي- بالاي کوه مدبه

آبشار نوژيان

لرستان، سرزمين آبشارهاي ايران است و بلندترين آبشار آن، نوژيان. آنطور که وقتي بالايش را نگاه مي‌کنيد ممکن است سرتان گيج برود. نوژيان که در روستاي نوژيان در ۳۸کيلومتري جاده کمربندي خرم آباد و جنوب شرقي آن واقع شده، ۹۵متر ارتفاع دارد. پرآب ترين فصل نوژيان که آبش از چشمه‌هاي بالادست تامين مي‌شود، بهار است و وجود گياهان دارويي در اطرافش و بالاي کوه تاف، يکي از انگيزه‌هاي رفتن به آن.

آدرس: ۱۴کيلومتر بعد از پليس راه در جاده کمربندي خرم آباد، تابلو آبشار نوژيان را مي‌بينيد. از اين سه راهي به سمت چپ بپيچيد. از ابتداي سه‌راهي تا آبشار دقيقا ۳۸کيلومتر راه است.

آبشار گريت

يکي از قشنگ‌ترين، خوش آب و هواترين و سرسبزترين نقاط در لرستان را آبشار گريت يا تاف هفت چشمه در ۵۰کيلومتري خرم آباد و ۳۰کيلومتري راه آهن سپيد دشت دارد. آبشاري که در انبوهي از درختان بلوط و زالزالک و مو فرو رفته و ارتفاعش ۱۵متر است. نه آنقدر بلند که دچار سرگيجه‌ات کند و نه آنقدر کوتاه که  نتواني به آن آبشار بگويي.

آدرس: کيلومتر ۱۵جاده خرم آباد به بروجرد و از طريق محور خرم آباد-سپيدشت

درياچه گهر

شهرستان دورود در ۸۵کيلومتري خرم آباد واقع شده و جاهاي زيادي براي ديدن دارد. مثلا کجا؟ درياچه گهر. درياچه گهر در ۳۵کيلومتري جنوب شهرستان درود است، درياچه که به دليل قرار گرفتن در ميان کوه‌هاي اشترانکوه به آن نگين اشترانکوه مي‌گويند. آبش خنک و بلوري رنگ است و اطرافش جنگلي انبوه وجود دارد. دره ني گاه با لاله هاي واژگون و شقايق هايش، درختان تنومند بلوط و زالزالک، سيب، ارژن، انار و .. و حيات وحشي که حيواناتي چون بز، آهو، قوچ، کبک، شاهين و.. در آن زندگي مي‌کنند، درياچه گهر را ديدني تر نيز کرده است. بعد از ۴۰دقيقه پياده روي به درياچه گهر دوم مي‌رسيد، جايي که عمق درياچه کم است و ماهي ها را از نزديک مي‌توان ديد.

به منظور جلوگيري از آسيب به تنوع جانوري و گياهي، ورود گردشگران به درياچه گهر تا ۱۵خرداد و همچنين از ۳۱شهريور به بعد ممنوع است.

آدرس: درياچه گهر در قسمت جنوبي دورود واقع شده و ۳۰دقيقه با آن فاصله دارد.

آبشار بيشه

آبشار بيشه در مسير راه آهن خوزستان–تهران و در شهرستان دورود واقع شده. آبشاري که ۴۸متر ارتفاع دارد و به دليل قرار گرفتنش بين جنگل‌هاي بلوط، روستاي بيشه و چشم انداز ايستگاه راه آهن بيشه که چشمه‌هاي زيادي از وسطش عبور و آبشار بيشه را جاري مي‌کنند، يکي از قشنگ ترين تصاوير را پيش رويت قرار مي‌دهد.  در پايين دست آبشار و جويبار خنکش، امکانات زيادي براي گردشگران وجود دارد. جاده خرم آباد به بيشه يکي از قشنگ ترين جاده‌هاي ايران است.

 

آدرس: مسير دسترسي به آبشار بيشه از طريق راه آسفالته از خرم آباد به طول ۶۵کيلومتر واز کنار ايستگاه قطار مي گذرد. ازشهرستان دورود تا آبشار با قطار حدود ۳۰دقيقه راه است


منبع : سايت اسنپ تريپ

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها