City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

چرا سفر مي کنيم؟ (1397/05/02)

کشف موقعيت هاي بي پايان در سفر
چرا سفر مي کنيم؟

به گزارش بزنيم بيرون ، اغلب از من ميپرسند که، چرا مي خواهم خانه را ترک کنم و به سفر بروم. آيا دلم براي کسي يا چيزي تنگ نمي شود؟ آيا تنها نخواهم شد؟ آيا از چيزي فرار مي کنم؟ ما همه دلايل سفر خود را داريم. عشق به يک فرهنگ جديد، تمايل به ترک همه چيز و دل به جاده زدن، نياز به ديدن آدم ها و زندگي هاي جديد، ديدن مکان هاي عجيب غريب در جهان و بسيار مواردي ديگر دلايل ما براي سفر کردن هستند. با اين مطلب همگردي همراه باشيد تا به سوال "چرا سفر مي کنيم؟" پاسخ دهيم.براي چه....؟

دلايل سفر

سفر کردن تبديل به راه و روشي براي مقابله با شرايط و موقعيت هاي مختلف زندگي، تجربه چيزهاي جديد و يا کمک به جستجو به درون خود فرد و راهي براي شناخت، شده است و با توجه به اين دلايل و بسيار دلايل سفر ديگر، سفر در زندگي همه ما انسان ها جايگاه خاص و با اهميتي پيدا کرده است. اس تي.آگوستين مي گويد: " جهان کتابي است و کساني که سفر نمي کنند تنها يک صفحه از اين کتاب را مي خوانند". در کتاب جهان، تمام صفحات متفاوت هستند، همه چيز جديد است و همه چيز تغيير مي کند. من معتقدم که دليل سفر کردن ما، همين " تغيير" است.

اينکه قصد شما از سفر کردن ديدن اهرام ثلاثه باشد يا تجربه يک فرهنگ جديد يا اينکه براي يادگيري به مدت زمان معلوم يا حتي نامعلوم به جاي دوري برويد. تمام اين ها به اين خاطر است که ما بدنبال تغيير هستيم. ما بدنبال تجربه چيزي متفاوت هستيم. تغيير، آن چيزي است که سفر کردن براي ما به ارمغان مي آورد. تغيير مداوم فرصتي را براي ما فراهم مي آورد تا بتوانيم جهان پيرامون خود را بهتر بشناسيم و بفهميم که چي کسي هستيم. زندگي در دنياي مدرن و روزمرگي هاي خسته کنند اش، به ندرت تغييرات بزرگي را براي ما بوجود مي آورند. زير بار فشار زندگي اغلب ما فراموش مي کنيم که چه چيزهايي در زندگي براي ما اهميت دارد؟ هدف ما از اين زندگي چيست؟ گاهي وقت ها آنقدر درگير کار و مشکلات و مسائل زندگي مي شويم که حتي يادمان مي رود چطور درست نفس بکشيم.

وقتي من در خانه باشم مي توانم براي روزهاي بسياري برنامه ريزي کنم. چرا؟ براي اينکه روزهاي من خيلي متفاوت نخواهند بود، رفتن به محل کار و کار کردن، ورزش کردن، خوردن، خوابيدن و بعد تکرار. اما در جاده و سفر هر لحظه يک شروع جديد براي من است، بدون هيچ برنامه از پيش تعيين شده. براي هيچ چيزي از قبل نمي توانم برنامه ريزي کنم چرا که نميدانم يک لحظه ديگر چه اتفاقي مي افتد. هيچ چيز تکراري و از قبل برنامه ريزي شده وجود ندارد. در طول چند سال اخير من در زندگي تغييرات مداوم را تجربه کردم. مکان ها، شهرها، کشورها هميشه تغيير کردند. هيچ روزي از زندگي من در اين مدت شبيه به روز ديگري نبود و هر روز من به متفاوت ترين شکل ممکن نسبت به روزهاي ديگر مي گذشت اين هم يکي از دلايلي که چرا سفر مي کنيم؟!

بايد بدانيم که اين سبک از زندگي کردن و دلايل سفر براي همه مناسب نيست اما براي کساني که مي روند و اين سبک از زندگي کردن را انتخاب مي کنند،" تغيير" دليل اصلي و پس زمينه اي آنها براي ترک کردن و رفتن است. ما مي خواهيم جهان را ببينيم شاهد تغييرات خود و پيرامون خود باشيم. زندگي هاي متفاوت را زندگي کنيم. در سفر ساعت هاي شما با کارکردن هاي طاقت فرسا و کارهايي که علايقي به انجام آن ها نداريد، پر نمي شود. در درياي آزادي بدون داشتن قطب نمايي براي هدايت و هيچ اجباري براي انجام دادن و جهت دادن به ما ، ما به روش خودمان به سمت جلو حرکت مي کنيم. همه ي ما چيزي بيشتر از زندگي روزمره مان مي خواهيم، اتفاقاتي که ما را به چالش بکشند. ما به دنبال چيزهاي جديد و کسب تجربه هاي ناب هستيم. اين ها مسائلي هستند که سفر کردن را براي ما جذاب خاص مي کنند. ملاقات با آدم هاي جديد، مکان جديد و فرهنگ هاي متنوع حداقل پاداشي است که با سفر کردن به آن مي رسيم. اينها نه فقط يک پاداش بيروني که يک پاداش دروني براي ما است. سفر کردن ما را به خودشناسي و کشف بهتر خودمان مي رساند. ما همواره به دنبال جستجوي چيزهاي جديد و بدون تکرار هستيم


منبع : سايت همگردي

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها