City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

انتخاب کوله پشتي مناسب براي بانوان در سفر (1397/05/02)

انتخاب تجهيزات خوب براي سفر مي‌تواند تجربه‌ي شما را از گشت و گذار در جاي جاي دنيا تا حد زيادي دلپذيرتر کند. اگر شما هم مثل من معتقديد که به همراه داشتن يک کوله پشتي مناسب بهتر از يک چمدان شيک است اين مطلب را از دست ندهيد.
   انتخاب کوله پشتي مناسب براي بانوان در سفر

به گزارش بزنيم بيرون ،انتخاب يک کوله پشتي مناسب در سفرهاي خارج از کشور بسيار حائز اهميت است، چرا که در طولاني مدت شما را کمتر خسته خواهد کرد و امکان استفاده راحت از اتوبوس را به شما مي‌دهد.

زنان، فيزيک متفاوتي در قياس با مردان دارند و بسياري به اين موضوع توجه نمي‌کنند. کوله‌ پشتي‌هاي متفاوتي وجود دارند که انتخاب يک گزينه‌ي  مناسب، به خصوص اگر قبلا تجربه نداشته‌ايد مي‌تواند کمي مشکل باشد. در اين مطلب راه‌هاي انتخاب يک کوله پشتي مناسب را با هم مرور خواهيم کرد.

ويژگي‌هاي کليدي يک کوله پشتي مناسب

1- اندازه

واحد اندازه‌ در کوله پشتي‌ها معمولا بر اساس ليتر محاسبه مي‌شود. به عنوان مثال وقتي مي‌گويند Kelty Redwing ۴۴يعني کوله پشتي ۴۴ليتر ظرفيت دارد. به هر حال در اين مورد خريد کوله پشتي به ميزان نياز و راحتي شما بستگي دارد.

نکته‌ي بسيار مهم اين است که بايد بين نيازتان و ميزان باري که در طولاني مدت قادر به حمل آن هستيد به نحوي تعادل برقرار کنيد، چرا که يک کوله پشتي با ظرفيت زياد را اگر تا حد نهايي آن پر کنيد، ممکن است نتوانيد براي ساعات طولاني آن را با خود حمل کنيد يا اينکه براي استفاده از وسايل نقليه عمومي مانند اتوبوس به مشکل بر بخوريد.

براي بانوان احتمالا کوله‌ پشتي‌هاي ۴۰تا ۵۵ليتري گزينه‌ي مناسبي باشد. با اين حال بهتر است خودتان يکي يکي سايزهاي متفاوت را بررسي کنيد و گزينه‌ي مناسب توان جسمي و نيازتان را انتخاب کنيد.

2- کوله پشتي زنانه

تفاوت بسياري بين کوله پشتي‌هاي مناسب زنان و کوله پشتي‌هاي مناسب مردان وجود دارد. به طور کلي در کوله پشتي‌هاي مردانه وزن بار بيشتر روي شانه‌ها مي‌افتد اما در کوله پشتي‌هاي زنانه وزن بار اغلب روي اطراف کفل (چرا که اغلب از کفل مردان بزرگ‌تر است) مي‌افتد. علاوه بر اين اغلب، زن‌ها شانه‌هاي باريک‌تر و تنه‌هاي بلندتر دارند.

بنابراين کوله پشتي‌هاي زنانه و مردانه تنها در نوع رنگ بندي متفاوت نيستند و اين تفاوت از نظر فيزيولوژيکي هم در آن‌ها وجود دارد. البته اين بدين معني نيست که شما نبايد دنبال کوله پشتي‌هاي مردانه باشيد چرا که ممکن است برخي از کوله پشتي‌هاي مردانه براي شما مناسب‌تر باشند. در نهايت اين به خود شما بستگي دارد که کوله پشتي مناسب شرايط فيزيکي و جسمي خود را انتخاب کنيد.

 3- زيپ

دو نوع اصلي از کوله پشتي وجود دارد: بالا بازشو و جلو بازشو. بالا بازشوها دقيقا همانگونه هستند که ناميده مي‌شوند. از سمت بالا به درون کوله دسترسي داريد. بدين معني که اگر وسيله‌اي در کف کوله پشتي داريد براي دسترسي به آن بايد همه وسايل را کنار بزنيد. اين روزها کوله پشتي‌هاي جلو بازشو رايج‌تر هستند و روز به روز به توليدات آن‌ها اضافه مي‌شود.

در اين گونه کوله پشتي‌ها معمولا يک زيپ در بالا، يک زيپ در روبرو و يکي هم در پايين و گاهي هم در طرفين تعبيه مي‌شود تا به راحتي به همه‌ي وسايل دسترسي داشته باشيد.

4- دي پک

دي پک در واقع يک کوله پشتي کوچک است که مي‌توان آن را از کوله پشتي اصلي جدا کرد. اين کوله پشتي‌ها براي گشت و گذار روزانه در اطراف شهر بسيار مناسب هستند. برخي از کوله پشتي‌ها چنين ويژگي دارند.

5- برند

در انتخاب کوله پشتي، نوع برند چندان مهم نيست و بيشتر بايد به نياز خودتان توجه کنيد. با اين حال برخي ترجيح مي‌دهند از برندهاي مشهوري همچون آسپري، کلتي يا نورف فيس، ساليوا، کمپ، لاو آلپاين و بقيه برندهاي مشهور استفاده کنند. همه‌ي اين برندها انواع کوله پشتي را متناسب با سليقه اشخاص مختلف و کاربردهاي متنوع توليد مي‌کند. در نهايت انتخاب هر کدام به خودتان بستگي دارد. 

 

6- قيمت

متاسفانه کوله پشتي در رده‌ي محصولات نسبتا گران قيمت جاي مي‌گيرد؛ اما اگر به خوبي جستجو کنيد مي‌توانيد با قيمتي پايين‌تر کوله‌ پشتي مناسب خودتان را از ميان برندهاي مشهور هم پيدا کنيد. نکته‌ي حائز اهميت اين است که کوله پتشي را که خريداري مي‌کنيد احتمالا براي ۴يا ۵سال مورد استفاده قرار خواهيد داد بنابراين در انتخاب يک کوله پشتي مناسب که در طولاني مدت شما را آزار ندهد خيلي روي قيمت‌ها حساسيت به خرج ندهيد.

در نهايت مي‌توانيد با جستجوي سايت هاي فروشگاهي و آگاهي از تخفيف‌هاي اعمال شده در زمان مناسب کوله پشتي مناسب خود را با قيمتي مقرون به صرفه‌تر تهيه کنيد.

توصيه‌ براي خريد کوله پشتي

قبل از اينکه يک کوله پشتي بخريد حتما آن را امتحان کنيد. ما در ادامه برخي از دستور العمل‌هاي مناسب براي خريد يک کوله پشتي خوب را خواهيم گفت اما باور کنيد بهترين راه اين است که خودتان آن‌ها را امتحان کنيد.

برخي از فروشندگان اجازه مي‌دهند که شما نه تنها کوله پشتي را امتحان کنيد بلکه با قرار دادن وسايل سنگين در آن‌ها ميزان راحتي کوله پشتي را هم بسنجيد. بعد از اين کار با کوله پشتي مقداري در فروشگاه قدم بزنيد و همه‌ي جوانب آن را سنجيده و اگر مناسب شما بود آن را خريداري کنيد.

انتخاب کوله پشتي مناسب بر اساس فيزيک زنان

اگرچه زنان عموما شانه‌هايي باريک‌تر از مردان دارند اما لزوما هميشه چنين نيست. اگر يک کوله پشتي را امتحان کرديد و متوجه شديد که بندهاي آن گردن شما را اذيت مي‌کند بهتر است کوله‌هايي با بندهاي باريک‌تر را امتحان کنيد. اول از همه سعي کنيد کوله  پشتي مناسب خودتان را در ميان محصولات مخصوص مردان پيدا کنيد.

مي‌توانيد نگاهي به کوله پشتي‌هاي برند گرگوري بيندازيد که نسبت به ديگر برندها توجه بيشتري به بند کوله پشتي دارد. محبوب‌ترين کوله پشتي‌هاي اين شرکت در ميان زنان Deva 60 و Jade 53 يا 63 packs هستند.

اگر تنه کوتاه با باسن متوسط يا پهن داريد، بهتر است نگاهي به کوله‌ پشتي‌هاي مدل Trail 40 يا Trail 65 برند REI بياندازيد. برخي از کوله پشتي‌ها را مي‌توان تنظيم کرد و به سايزهاي مختلفي تغيير داد. مسلما اين نوع کوله پشتي‌ها قابليت تطبيق زيادي با ناحيه کمر و شانه‌ها دارند. اين نوع کوله پشتي‌ها بيشتر براي زماني مناسب است که چند نفر تمايل دارند از يک کوله پشتي استفاده کنند.

به طور کلي زنان زماني که شانه‌هاي پهن و تنه اي بلند دارند، بهتر است در ميان کوله پشتي‌هاي مردانه براي جنس دلخواهشان جستجو کنند. با اين حال اگر کفلي متوسط تا پهن داريد ممکن است به خاطر اينکه اغلب وزن به جاي کفل روي شانه‌ها مي‌افتد، کمي احساس ناراحتي کنيد. ارتفاع کوله پشتي‌هاي مخصوص زنان نسبت به کوله‌هاي مردانه کوچک‌تر بوده و تناسب بيشتري با فيزيک زنانه دارند.


منبع : سايت کجارو

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها