City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار ايلان دره سي (1397/05/02)

آبشار ايلان دره سي در استان زنجان واقع است. اين آبشار در دره ايلان دره سي واقع در 2 کيلومتري شرق روستاي ماري در منطقه دربند سرخ آباد واقع شده است.
آبشار ايلان دره سي

به گزارش بزنيم بيرون ، سرخ آباد يکي از مناطق حفاظت شده کشور است که از تنوع زيستي بالايي برخوردار است. ارتفاع اين آبشار در حدود 12 متر و آبشاري فصلي است که از ذوب برفهاي ارتفاعات بالادست و ريزش هاي جوي پديد مي آيد. روستاي ماري از توابع شهر ارمغانخانه زنجان و فاصله آن تا شهرستان زنجان در حدود 50 کيلومتر است.

اين منطقه در 18 كيلومتري شمال غرب زنجان واقع شده است. اين منطقه به دليل شرايط اكولوژيكي خاص خود، دارا بودن زيست گاه هاي متنوع كوهستاني، تپه ماهوري، دشتي و محيط هاي آبي از تنوع گونه جانوري بالايي برخوردار است. آهوي ايراني زيباترين و بارزترين پستاندار منطقه است. تشي بزرگترين جونده منطقه است كه در اطراف باغها و مزارع زندگي مي كند و آفت محصولات باغي و جاليزي است.
كل و بزوحشي، خرس قهوه اي، پلنگ، شنگ(پستاندار خزدار) و انواع پرندگان بومي و مهاجر مانند بالابان، قرقي، طرلان، شاهين، كبك دري، تيهو، كبك و … انواع مارها، مارمولك ها و ماهي ها در اين منطقه زندگي مي کنند. اين منطقه از وفورگياهي با ارزشي برخوردار است مانند باريحه و راس … اين منطقه بيش از نيمي جنگل هاي طبيعي و خودرو استان زنجان را در خود جاي داده است. كوه هاي قله ها و دره هاي اين منطقه زيبايي خاصي را براي بينندگان رقم زده است.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها