City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

مهمترين نکات براي يک تعطيلات سازگار با محيط زيست (1397/05/24)

در زمان مسافرت به کل دنياي بزرگ بسياري از مسافران احساس مسئوليت زيست محيطي خود را از دست مي دهند و طبيعت را زير پا مي گذارند. در اينجا نکات تفريحات سازگار با محيط زيست را عنوان مي کنيم. مهمترين نکات سفرهاي سازگار با محيط زيست به شما کمک خواهند کرد که در کنار لذت بردن از سفر مراقب طبيعت هم باشيد.
مهمترين نکات براي يک تعطيلات سازگار با محيط زيست

به گزارش بزنيم بيرون، اگر شما در حال مطالعه سفرهاي سازگار با محيط زيست هستيد، در مسير درستي قرار داريد. يکي از مهمترين مراحل براي تعطيلات دوستانه در زمين انجام تکاليف است. درک اثرات سفر شما در آب و هوا اين حس را به شما القا مي کند که هر کاري براي از بين بردن يا کم کردن اثرات کربني خودتان بکنيد.گزينه هايي براي پژوهش در گردشگري اقيانوس آرام

اقامت هاي سازگار با محيط زيست پيدا کنيد

شما مي خواهيد هتلي با کمترين تاثيرات بر محيط زيست پيدا کنيد. در حال حاضر گزينه هاي بيشتري با استراحتگاه هاي لوکس وجود دارند که به تمرينات مسئوليت پذير متعهدند. هنگام شروع جست و جو براي اقامتگاه هاي سازگار با محيط زيست از اين اقدامات يا سياست هاي اساسي مطمئن شويد:

-تعهد به کاهش ضايعات و بازيافت

-وسايلي با انرژي هاي تجديد پذير و مسئوليت پذير

-بررسي سياست هاي زيست محيطي براي رعايت هر استاندارد جديد، به طور منظم

-افزايش آگاهي زيست محيطي کارکنان و آموزش آن ها در مورد سياست ها و اثرات محيطي کار آن ها

-نشان دادن اين تعهد به مشتريان

-در صورت موجود بودن مواد اوليه استفاده مجدد يا مرمت شده را خريداري کنيد

-تاييد شده توسط موسسات دولتي که در کاهش اثرات کربني نقش دارند

-همکاري با تامين کنندگان مسئول و نهادهاي دولتي اختصاص يافته به کاهش کربن

اقامت هاي سازگار با محيط زيست پيدا کنيد

هواپيماهاي سنگين تر اثرات کربني بزرگتري را ايجاد مي کنند. بنابراين سبک بسته بندي کنيد و وزن کلي هواپيماي خود را به طور قابل توجهي کاهش دهيد. ادامه دهيد و آن جفت کفش اضافي، چتر يدکي را عقب بگذاريد. اوزون از شما در انجام فعاليت هاي سازگار با محيط زيست تشکر خواهد کرد.

حمل و نقل زميني دوستانه

حمل و نقل عمومي، دوچرخه سواري، خدمات مشترک سواري محلي و پياده روي خوب و قديمي يکي از ساده ترين راه هاي کاهش انتشار کربن در زندگي روزمره شما خواهد بود. فراموش نکنيم که همين کارها را در تعطيلات خود انجام دهيم تا از سفرهاي سازگار با محيط زيست بهره مند شويم.

پروازهاي بدون توقف

تلاشي راجع به کاهش رد کربني که توسط فرود و پرواز متعدد به وجود مي آيند انجام دهيد و منتظر يک پرواز بدون توقف باشيد. در صورت امکان پرواز بدون توقف به مقصد خودتان را بگيريد.

به سياست هاي زيست محيطي در تفريحات سازگار با محيط زيست توجه کنيد

زماني که به يک محل جديد مي رويد، سياست هايي که راجع به محيط زيست اجرا کرده اند، انجام دهيد. بنابراين به ياد داشته باشيد که هنگام عبور از مرزهاي بين المللي همواره از راه هاي محيط زيستي معمول آن قلمرو استفاده کنيد تا خودتان را براي اقدامات لازم براي تميز نگه داشتن زمين آماده کنيد.

نرم افزار سفرهاي زيست محيطي

علاقه پر رونق به راه هاي سفري تازه، توسعه دهندگان فناوري را در همه جا به کار انداخته است تا مشکلات شما را گرفته و راه حلي براي آن ها در تلفن هوشمندتان ارائه دهند. نرم افزارها آينده و حال حاضر ما هستند. بنابراين جستجوي خود براي بهترين آن ها را شروع کنيد.

از شرکت هاي تور مشکوک اجتناب کنيد

اگر تصميم داريد که از يک راهنماي تور حرفه اي براي با تور خودتان استفاده کنيد مطمئن شويد که پروتکل ها و شيوه هاي آن ها را بخوانيد زيرا ممکن است آن ها در مورد وضع زباله ها يا رفتار با حيات وحش محلي و تاثير آن ها بر اکوسيستم، مسئولانه رفتار نکنند. اطمينان حاصل کنيد که هر شرکتي که انتخاب مي کنيد در راستاي شيوه هاي مسئوليت پذيري باشد که مانع اکوسيستم طبيعي نباشند.

سيگار نکشيد

لطفا هنگام بازديد از خانه کسي سيگار نکشيد. اگر اصرا داريد، قوانين را به طور معمول دنبال کنيد، سيگار کشيدن را در مناطق مشخص شده انجام دهيد. مناطق گردشگري پرجمعيت، مناطقي با تعداد زيادي کودک، ايستگاه هاي قطار و به خصوص مکان هايي که در آن ها از حيوانات نگهداري مي کنند، هستند. هرگز نبايد در آن ها سيگار بکشيد.

هيچ ردي از خودتان به جا نگذاريد

تعريف يک سفر پاک اين است که به جز جا گذاشتن چندين دلار در جيب کسب و کارهاي محلي، ردي از خودتان به جا نگذاريد. با توجه به اين ها چيزهايي مانند اين که آدامستان را به ديوار نچسبانيد، آشغال نريزيد و غيره، عنصر مهم اين است که به خودتان اين را يادآوري کنيد که پس از خودتان همه جا را تميز کنيد.

ما اين اطمينان را به شما مي دهيم که اين نشانه ها فقط براي از بين بردن سرگرمي هاي شما نيستند و يک هدف واقعي دارند. مسئوليت شما اين است که حرمت اين حوزه ها را با افتخار حفظ کنيد و از نشانه هاي اخطار عبور نکنيد. ممکن است در ناحيه اي قرار گيريد که اکوسيستم شکننده باشد و حضور شما مي تواند آن را خراب کند يا اينکه به يکپارچگي قديمي اين موقعيت را به طور دائمي با حضورتان آسيب وارد کنيد

به صورت محلي هزينه کنيد

زماني که در يک مکان جديد هستيد، مطمئن باشيد که پول هاي خود را ترجيحا در موسسات محلي صرف کنيد نه در فروشگاه هاي زنجيره اي عظيم که روي پول هاي مانده خودتان حساب کنيد. در هنگام غذا خوردن، کسب و کارهاي محلي را انتخاب کنيد، شرکت هاي تور را انتخاب کنيد، مقررات را رعايت کنيد و هميشه به جاي زنجيره هاي بزرگ جاهاي کوچک تر را انتخاب کنيد. گردشگري بخش مهمي از اقتصاد محلي است و نگه داشتن پول در کسب و کارهاي کوچک مي تواند هدف سفرتان را بهتر کند و به رفاه آن ها کمک کند. بنابراين سفر خود را براي همه سودمند کنيد و پول ها را در خانه نگه داريد.


منبع : همگردي

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها