City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

گالري‌گردي در آخرين هفته مرداد (1397/05/27)

بحران هاي زيست محيطي در کنار داش ‌باباهاي مشکين‌شهر، بخشي از موضوع‌هاي گالري‌هاي هنرهاي تجسمي است که در آخرين هفته مرداد ماه کار خود را آغاز مي کنند.
گالري‌گردي در آخرين هفته مرداد

به گزارش بزنيم بيرون ، پاول کله از نقاشان برجسته هنر مدرن در قرن بيستم، معتقد است که هنرمند تنها زماني بايد سخن بگويد که بخواهد نظريه جديدي را عنوان کند و سخن گفتن بسيار دشوار است در حضور آثاري که بايد خود بيانگر خويش باشند و يک نقاش بايد قادر باشد ديگران را به سمتي ببرد که خود به سوي آن کشيده شده است.

گالري‌هاي تهران از عصر جمعه، 26 مردادماه ميزبان نمايش آثار جديد هنرهاي تجسمي هنرمندان جوان و پيشکسوت کشور است.

جشنواره بين‌المللي عکس خيام در موسسه صبا

نمايشگاه پنجمين جشنواره بين‌المللي عکس خيام با حضور آثاري از 68 کشور جهان در فرهنگستان هنر و موسسه فرهنگي هنري صبا گشايش خواهد يافت و يک کارگاه آموزشي عکاسي توسط (رها بيلر) از ترکيه و (علي سامعي) برگزار خواهد شد.

پنجمين جشنواره بين‌المللي عکس خيام با هدف ارتقاي سطح عکاسي و گفتگوي بصري ميان عکاسان ايران و جهان و نيز به منظور بزرگداشت حکيم عمر خيام، توسط نمايندگي فياپ در ايران برگزار مي شود.

محل نمايشگاه در خيابان وليعصر، نرسيده به خيابان طالقاني، شماره 1552، فرهنگستان هنر است.

پيکرک‌هاي تاريخي در گالري ساربان

نمايشگاه آثار نقاشي ساوالان جماعتي با عنوان (روايت گمشده) به کيوريتوري فواد نجم‌الدين، 26 مردادماه در گالري ساربان افتتاح مي‌شود و تا دوشنبه پنجم شهريور ادامه خواهد داشت.

نجم‌الدين در استيتمنت اين نمايشگاه که روايتي از داش‌باباهاي مشکين‌شهر است، نوشته: پيکرک‌هاي اين مجموعه بازنماي توده‌هاي انسان‌مانندي هستند که ساکت و ساکن در گستره‌ دشتي ناکجا به افق خيره مانده‌اند. در نگاهي زير چشمي گاه شواهدي از چهره‌هايي آشکار مي‌شود و بعد به ناگه همه چيز از نظر محو و دور مي‌شود. توده‌هايي گنگ، در فضايي مه‌آلود و بي‌جغرافيا، در نوري ملايم و بي‌زمان، از هر نشانه‌اي که ربط آن‌ها را آشکار مي‌کند، مي‌گريزند.

علاقه‌مندان مي‌توانند براي تماشاي آثار همه روزه به جز سه ‌شنبه‌ها به گالري ساربان به نشاني خيابان سهرودي شمالي، هويزه غربي، نبش شهيد يوسفي، پلاک130 مراجعه کنند.

نمايشگاه ديجيتال آرت ندا شعاعي 26 مرداد در گالري هپتا افتتاح مي شود و تا 7 شهريور برپا خواهد بود.

در استيتمنت اين نمايشگاه جمله اي از ريچارد اودون عکاس مشهور مد دوران معاصر و مدرن نوشته شده است: من فکر مي‌کنم خيلي به اين بستگي دارد که چگونه مي‌توان شبيه به يک هنرمند بود، هنرمندي از جنس من، يک عکاس؛ جمع‌آوري و توجه کردن به جزئياتي که بقيه آن را کنار مي‌گذارند، چيزي که اکثر آدم‌ها مي‌خواهند به سريع‌ترين حالت ممکن آن را دور بريزند. يک هنرمند بايد به دقت مطالعه و بررسي کند، زباله‌ها، مواد اوليه و مرتبط را در راستاي از بين بردن فاصله‌ ميان آنچه اتفاق افتاده و چيزي که ما دريافت مي‌کنيم، پيدا کند.

گالري هپتا در خيابان کريمخان زند، خيابان ايرانشهر، ضلع غربي پارک هنرمندان، بن بست نيکوشهر، شماره 3، طبقه دوم واقع شده است.

حضورِغايب در گالري شلمان

نمايشگاه عکس حسن اکبرنژاد 26 مرداد در گالري شلمان افتتاح و تا 31 مرداد براي علاقه‌مندان به نمايش گذاشته مي شود.

اين هنرمند در توضيح نمايشگاه خود نوشته است: انسان ترس‌خورده جهاني متفاوت از انسان ايمن در پيش روي خود دارد، جهاني متفاوت که قابل اتکا نيست و هر لحظه مي‌تواند عليه او شود و حس امنيت وي را مختل کند. در جامعه معاصر که ترس و خوف در همه‌ ابعادش وارد شده است، ناخودآگاه انسان‌ها حتي افرادي که به طور مستقيم اين خشونت‌ها را تجربه نکرده‌اند، مملو از اضطراب و ترس از وقوع اتفاقي است که فکر به آن، از خود واقعه هم دردناک‌تر است.

گالري شلمان در خيابان ميرداماد، نرسيده به شريعتي، رودبارغربي (جنوبي)، کوچه کاووسي، پلاک 27 واقع شده است.

يادنگاره‌ها در گالري هپتا

نمايشگاه نقاشي مرتضي نبي پور نيز جمعه، 26 مرداد در گالري هپتا افتتاح مي شود و تا 7 شهريور به نمايش درخواهد آمد.

در بخشي از استيتمنت اين نمايشگاه آمده است: مجموعه پيش‌رو گزيده‌ايست از بايگاني يک هنرمند که از ابتداي کودکي با طبيعت مسحور شده است. اين مجموعه مانند يک خط زماني است که روند تغيير ديدگاه او در منظره نگاري و تلاش براي به تصوير کشيدن يک طبيعت رويا گونه که سال به سال تجريدي‌تر شده، نشان مي‌دهد.

آب در نگارخانه لاله

نمايشگاه گروه هاي فتوآرت، ويدئو، چيدمان، صدا، چاپ دستي و نقاشي به گردآوري جلال‌الدين مشمولي 26 مرداد در نگارخانه لاله افتتاح و تا 18 شهريور براي علاقه‌مندان به نمايش گذاشته مي شود.

در بخشي از توضيح نمايشگاه نوشته شده است: اين نمايشگاه سعي دارد تا مسئوليت و مشارکت اجتماعي هنرمندان را در رويارويي با بحران هاي زيست محيطي به اشتراک گذارد. هر يک از هنرمندان در آثار خود بخشي از تبعات ناشي از کمبود و يا عوامل بروز بحران کم آبي، خشکسالي و تبعات ناشي از آن را با نگاهي مفهومي به چالش کشيده اند.

کوروش اديم، مهدي مقيم نژاد، مجيد کورنگ بهشتي، اسماعيل قنبري، اميرعليمي، محمود مکتبي، حميدرضا قياسي، اميد هاشمي، هوفر حقيقي، سياوش اميري راد، فرزانه فاضلي، فاطمه شفيعي، فرانک فريدوني، محمد حبيبي و شايگان اديم هنرمندان شرکت کننده در اين رويداد هستند.

نگارخانه لاله در خيابان دکتر فاطمي، ضلع شمالي پارک لاله، جنب هتل لاله قرار دارد.

نقاشيخط در فرهنگسراي نياوران 2

آيين گشايش نمايشگاه آثار نقاشيخط مراد فتاحي روز جمعه 26 مرداد ماه، ساعت 17 در گالري شماره 2 فرهنگسراي نياوران برگزار خواهد شد و تا سوم شهريور در معرض نمايش قرار خواهد گرفت.

اين نمايشگاه در برگيرنده 30 اثر از اين هنرمند است که با تکنيک اکرليک و ترکيب مواد اجرا شدهاند. تمام آثار فتاحي در اين نمايشگاه ترکيب نقاشيخط با گرايش سقاخانه است.

مکتب سقاخانه جرياني هنري است که در دهه 1340 شمسي با بهرهگيري از عنصرهايي از هنر مدرن و برخي از عنصرهاي تزييني هنرهاي سنتي و ديني، در ايران شکل گرفته است.

اين نمايشگاه در خيابان پاسداران، مقابل پارک نياوران، فرهنگسراي نياوران برگزار مي شود.

نقطه کور در گالري اُ

نمايشگاه عکس حامد سوداچي با عنوان نقطه کور 26 مرداد افتتاح مي شود و تا هفتم شهريور به نمايش درخواهد آمد.

گالري اُ در خيابان سنايي، خيابان شاهين (خدري)، پلاک 18، طبقه اول واقع شده است.

دکوفو در گالري مکث

اين نمايشگاه عکس به گرد‌آوري نازلي عباسي و سارا ساساني 26 مرداد افتتاح و تا 23 شهريور برگزار مي شود و هنرمندان اين رويداد، آزيتا سمناک، احسان حسيني نسب، اعظم شادپور، الهه پناهي، بابک بردبار، بهار اصلاني و جاويد تفضلي هستند.

در توضيح اين نمايشگاه دکوفو بر آن است تا با ارائه‌ آن دسته از آثار عکاسان که معمولا در نمايشگاه‌هاي فردي و گروهي‌شان به نمايش گذاشته نمي‌شود، تلاش کند آثار هنري کاربردي‌تري را در معرض نمايش عموم بگذارد و به اين ترتيب از يک سو، اقشار گسترده‌تري از مردم کشورمان را با شرايطي بسيار مناسب، صاحب اثر هنري اصل و شناسنامه‌دار، حتي در اندازه‌اي کوچک کند و از سويي ديگر، بستر مناسبي باشد براي تلاش گروهي از هنرمندان عکاسي که تصميم گرفته‌اند حرکت به سمت مردم و نزديک‌تر شدن به آن ها را از خودشان آغاز کنند تا شايد بتوانند نخبه‌گرايي فاصله‌دار ميان عکاسان هنري، گالري‌ها و مردم را کاهش دهند.

گالري مکث در خيابان طالقاني، خيابان بهار شمالي، کوچه بهشت، پلاک 11 واقع شده است.

در انتظار خودت در خانه نمايش دا

عکس‌هاي حميد ترکمن در فضاي خانه نمايش دا با چيدماني متفاوت ارائه مي‌شوند و تداعي‌کننده فضاي تجربي تئاتر تهران است.

در بخشي از استيتمنت اين نمايشگاه آمده است: چگونه کجا و چه زماني ما خودمان را از دست داديم!؟ ... بدون احساس و روياهاي مشترک. هيچ نشاني از عشق دهه ٦٠، صلح دهه ٧٠ و حتي حرص و طمع‌هاي دهه ٨٠ ديده نمي‌شود. اينجا در سال ٢٠١٨ در فضاي تاريک و فقير تئاتر تجربي تهران با چشماني باز و پر از اميد و آرزو ما در حال انتظار براي خود (خدا) هستيم... ..

نمايشگاه اين هنرمند با عنوان در انتظار خودت جمعه ٢٦ مرداد ماه افتتاح مي شود و تا دوم شهريورماه هر روز از ساعت 18 تا 21 در خانه نمايشدا  واقع در ميدان فاطمي، ابتداي گمنام، خيابان جهانمهر، شماره ٢٦ داير است.

کارنماي پژوهشي در خانه هنرمندان ايران

نمايشگاه هشتمين کارنماي پژوهشي انجمن هنرمندان نقاش (اعضاي بالاي 40 سال) ٢٦ مرداد ماه در خانه هنرمندان ايران افتتاح مي شود.

در هشتمين کارنماي پژوهشي 270 اثر از هنرمندان؛ فيروزه اميني، سوسن اتحاد، وجيهه اصل فکور، سيما اماني، مينو اسعدي، رضا بانگيز، عبدالحسين بنافيان، فروزان پرويز فرزام، هما توکلي، مظفر تقوا بلسي، نرگس چالاک، پريوش حکيم رابط، پرويز حيدرزاده، داريوش حسيني، شهره خادمي، پروانه رزاقي، اکرم رحيم تبريزي، ميترا شيرکوبيان، نسترن صميمي، مرجان صداقتي، بدرالملوک صفايي، شبنم طلوع، مهين علاءالديني، حب الله عليان، حميدرضا غفوري دائمي، لعيا فضل اللهي، فاطمه فاطمي، مينا قويدل، ليلا کاشاني، مهين لطف محمدي، مينا مختارزاده، رويا محمديها، نسرين محمودي نوبر، سليمه معتمدي، فاطمه ماندگار، زهرا مداح، پرويز معزز، مژگان نيکبخت، نسرين نوشفر، تارا نظم عليزاده، بهنام ولدوند و شمسي ياري حضور دارند.

خانه هنرمندان ايران در خيابان طا‌لقاني، خيابان موسوي شمالي (فرصت)، ضلع جنوبي باغ هنر واقع شده است.


منبع : ايرنا

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها