City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

پيشنهاد سفر پاييزي يک روزه؛ با جيب خالي لذت ببريد (1397/07/16)

اين روزها که هوا نه هنوز آنقدر سرد شده که آزارتان دهد و نه آنقدر گرم است که عرق تان را در بياورد، بهترين فرصت براي گشت و گذار در طبيعت است. نکند وقت يا پول کافي نداريد. اصلا نگران نباشيد پيشنهاد پاييزي ما نه وقت زياد مي خواهد و نه پول.

پيشنهاد سفر پاييزي يک روزه؛ با جيب خالي لذت ببريد

به گزارش بزنيم بيرون ، تابستان سال 95 بود که شهرداري توانست بعد از 2 سال فعاليت روي جنگلي در حوالي شهرک غرب تهران که البته تبديل به محلي براي جمع شدن معتادان و کارتن خواب ها شده بود، يک پارک زيبا به نام «باغ راه فدک» را براي مردم آماده کند.

گشت و گذار در اين بوستان 25 هکتاري داراي درختان جنگلي و فضاسازي و گل کاري زيبا براي شما حتما حضور در خطه زيباي شمال کشور را تداعي خواهد کرد. اگر باور نداريد کافي است فقط چند ساعت وقت بگذاريد و امتحان کنيد.

حتما مي پرسيد براي رفتن به  باغ راه فدک چه بايد کرد؟ خب چند مسير براي رسيدن به بوستان زيباي فدک وجود دارد. البته همين ابتداي کار بگوييم که مراقب باشيد اين باغ راه بزرگ و زيبا را با بوستان فدک که بوستان کوچکي در خيابان خوردين در شهرک غرب است، اشتباه نگيريد. براي رفتن به باغ راه فدک از بلوار خوردين وارد خيابان ايران زمين شويد. اين خيابان را ادامه دهيد تا  برسيد به خيابان چهارم. حالا در سمت راست تان ورودي باغ راه را مي‌بينيد.

 

راه هاي رسيدن به باغ راه فدک

سر راست ترين آدرس اين است: شهرك غرب(قدس)، ميدان صنعت،‌ خيابان ايران‌زمين اما از انجايي که اين باغ راه 3 در ورودي دارد، پس از دو راه ديگر هم مي توان به اين بوستان ويژه رسيد.

اولين در که همان دري است که گفتيم از خيابان چهارم مي توانيد وارد شويد. در دوم کمي بالاتر و در خيابان ششم قرار دارد. ورودي سوم هم در قسمت جنوبي پارک واقع شده است؛ درست روبه روي دفتر پارک.

 

امکانات پارک

اولين و البته دلنشين ترين ويژگي فدک به اعتقاد ما قدم زدن و لذت بصري از محيط است. مي توانيد از مسير پياده روي تعبيه شده نيز استفاده کنيد. يادتان باشد مناظر زيبايي براي عکس انداختن سرراه تان قرار دارد، پس اگر اهل سلفي نيستيد با يک همراه خوب برويد تا بتوانيد عکس هاي يادگاري خوش رنگ و لعابي بياندازيد. مثلا بخشي از اين مسير پياده روي از داخل تونل هايي مي گذرد که با گياه پوشيده شده و مناظر زيبايي خلق کرده است.

فراموش نکنيد سطح مسير 3کيلومتري پياده روي کاملا استاندارد و هموار است که اگر کل مسير را طي کنيد، ضمن لذت از زيبايي هاي بصري مسير، ميزان قابل توجهي کالري سوزانده ايد.  

پيست دوچرخه سواري که بخشي از آن از کنار بزرگراه همت –البته درسطحي بالاتر از بزرگراه- مي گذرد و چشم انداز برج ميلاد را به شما هديه مي دهد، وسايل بدنسازي و امکانات ويژه بازي هاي توپي مانند فوتبال و واليبال و بسکتبال حتما وقت شما را براي چند ساعت کاملا پر مي کند.

نکند اين تصور در ذهن تان ايجاد شده که اينجا فقط براي ورزش کردن به درد مي خورد، بايد بگوييم سخت دراشتباهيد. آلاچيق هاي زيبا، مبلمان ويژه، حوضچه ها و جوي اب نسبتا پهني که از وسط پارک مي گذرد و نًت آرامش بخش صداي آب را براي تان مي نوازد، باربيکيو و بساط منقل تعبيه شده؛ همه و همه نويدبخش گذراندن اوقات فراغتي خوش با طعم جنگل هاي شمال کشور را مي دهد. پس تا هوا مناسب است، از تجربه حضور در جنگل هاي مازندران و گيلان در دل تهران لذت ببريد.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها