City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

پروازهاي طولاني و مصائب آن؛ ده راه حل خواندني (1398/08/13)

ما در اين متن به بررسي ده مشكل و ده راه حل كمكي براي مسافراني كه با توجه به شرايط زندگي و كاري سفرهاي هوايي طولاني و به دفعات در سال دارند و دانستن اين موارد براي اين افراد مفيد فايده خواهد بود.
پروازهاي طولاني و مصائب آن؛ ده راه حل خواندني

به گزارش بزنيم بيرون ، برخي افراد عاشق پرواز هستند. برخي از مردم منتظر سفرهاي طولاني هواپيما هستند ، جايي که ديگران ممكنه كه ازش ترس و وحشت داشته باشند - اما صرف نظر از اين که شما چه شخصيتي داريد ، مشکلاتي وجود دارد که هر کسي مسافرهواپيما باشد و بتواند آنها را حل كند ،سفر خود را بسيار خوشايند خواهد كرد. مشكلات ممكنه ساده بشن ولي گاهي حل نمي شوند ولي اگر شما از قبل بدونين كه با چه چيزي قرار روبرو بشويد قطعا بهتر خواهيد توانست كه باهاش كنار بيايد.

10 فضاي محدود بعضي صندلي ها

در پروازهاي اقتصادي يا اصطلاحا اكونوميك يكي از مشكلات فضاي محدود صندلي شماست كه بويژه در پروازهاي بلندمدت بيشتر اذيت كننده است. اما چند راهكار براي اينكه اين حس خود را تعديل كنيد در ادامه به شما پيشنهاد مي كنيم. اطمينان حاصل كنيد كه نورهاي غيرضروري كه در بالاي سرتان هست را حتي الامكان خاموش كنيد ، نورپردازي زياد حس خفگي شما را مخصوصا از زاويه بالا بيشتر خواهد كرد.  همين طور مي توانيد قسمت هاي جلو و كنار صندلي  كه معمولا فضايي براي قرار دادن مجله ها و روزنامه و بقيه وسايل هست را در صورت عدم نياز خالي كنيد ، همچنين اصولا صندلي هاي خالي در بخشي كه مهمانداران مي نشينند وجود دارد شايد با رايزني بتوان يكي از آنها را نصيب خود كرد و يا حتي اگر در بخش راهرو نشسته ايد و رديف پشتي صندلي خالي دارد ، خواهش كنيد كه صندلي شما را عوض كنند كه عموما مورد قبول واقع مي شود.

9 يك همسايه مزاحم

 

مزاحمت در صندلي هاي هواپيما اشكال مختلفي دارد ، كسي كه خروپف مي كند، كسي كه خوابش برد و فضاي شما رو تنگ كرده اما متداول ترين شكل اين مزاحمت افرادي ساده هستند كه مي خواهند تمام زمان پرواز را با شما گفتگو كنند. در خيلي از موارد اين آن چيزي نيست كه شما مي خواهيد در نتيجه راحت ترين راه استفاده از هدفون است .

هميشه يك هدفون همراهتون باشه حتي اگر چيزي از آن پخش نميشه ، باز هم اگر ديدين اصرار به ادامه مكالمه با وجود هدفون از صندلي كناري هست مودبانه به آنها بگوييد که مي خواهيد در طول پرواز به کتاب صوتي خود گوش دهيد.

8 ايجاد مزاحمت براي صندلي هاي كناري

 

هنگامي که در پنجره يا صندلي مياني هستيد ، ممکن است خوشايند نباشد كه هر بار عذرخواهي كنيد و از شخصي بخواهيد که هنگام استفاده از دستشويي رد شويد.  در شروع پرواز، آب زياد و مايعات ننوشيد ، در غير اين صورت هر ده دقيقه يک بار نياز داريد از دستشويي استفاده كنيد.

7 كم آبي

هر چند زياد نوشيدن آب دردرسر ساز است كم نوشيدن هم در پرواز هاي طولاني مشكل ساز است. در اين پروازها بدليل وجود فشار هوا در مدت طولاني امكان دهيدراته شدن بدن شما هست . هم به ميزان كافي از آب استفاده كنيد هم از مرطوب كننده ها، زيرا پوست شما نيز خشک مي شود و مي تواند حس رطوبت احساس خوبي به شما پس از آنکه هواي نامطبوع هواپيما پوست شما را خشک کرده است تسکين يابد.

6نفخ / گاز

 

مردم اغلب به اين فکر نمي کنند که چگونه تغييرات فشار مي تواند باعث نفخ و گاز شود ، اما اگر در آن موقعيت بوده ايد، در جريان هستيد كه بسيار رايج است.

سعي کنيد مدل نشستن شما در شرايطي باشد كه معده تحت فشار بوده مانند خم شدن به جلو تا خروج و ايجاد گازها جلوگيري كنيد. همچنين در فرودگاه و كمي قبل از آن از خوردن سديم هاي گازدار يا غذاهاي بسيار شور خودداري کنيد. حتي در داروخانه ها قرص هايي را نيز مي فروشند که مي توانند از اين امر جلوگيري کنند.

 

5درد

 

نشستن در يک صندلي كوچك در دراز مدت مي تواند باعث درد و گرفتگي شود. اگرچه توصيه مي کنيم زياد همسايه و صندلي كناري خود را اذيت نكنيد اما در زمان هاي طولاني راه رفتن در عرض هواپيما و حتي بالا و پايين رفتن از پله هاي بين بخش هاي مختلف هم از خسته شدن ماهيچه ها از نشستن زياد جلوگيري مي كند و هم از لخته شدن خون در طولاني مدت .

 

4کسل شدت

 

شايد اين چيزي نباشد که شما در ابتداي امر به آن توجه كرده باشيد و دوست داشته باشيد كه همه چيز بدون سر و صدا باشد، اما در يک پرواز طولاني قطعا بي حوصله مي شويد و کارهاي زيادي وجود ندارد که بتوانيد انجام دهيد اما به همراه داشتن تلفن همراه ، لپ تاب شخصي و يا آيپاد در اين مسير كمك كننده خواهد بود.

همچنين بسياري از پروازها داراي واي فاي هستند! شبکه تلفن همراه بسيار گران است ، بنابراين مي توان از اين امكان استفاده كرد هر چند از قبل خيلي روي آن حساب باز نكنيد چون ممكن است كه مقدار و سرعت آن پاسخگو نباشد.حتي مي توان فيلم هايي كه براي شما در نظر گرفته شده را تماشا كنيد. برخي از پادکست هاي تلفن همراه و كتاب هاي صوتي مطمئن ترند.

 

2احساس رهاشدگي و اضطراب

 

هنگامي که هيچ ارتباطي با زمين نداريد و ناگهان پرواز را احساس مي کنيد احساس گسيختگي و رها شدن ممكن است منجر به اضطراب براي شما شود. تنها راه حل اين امر اين است که فقط نفس بکشيد و تمرکز خود را بر روي آن بگذريد يا بخوابيد. همه نمي توانند در هواپيما بخوابند اما اگر بتوانيد سر خود را پايين بياوريد و براي چند ساعت فقط به پرواز فكر نكنين، انواع موضوعات براي فكر كردن به آن براي هر فردي وجود دارد ، پس بهترين موقع هست كه به آنها فكر كنيد و حواس خود را از موقعيتي كه در آن هستيد پرت كنيد، در نتيجه کل پرواز نسبتاً بدون درد و اضطراب خواهد شد.

 

1 ترس

 

اين آشکار است: برخي از مردم فقط از پرواز مي ترسند.

پيش از صحبت با پزشک مي تواند برخي از داروهاي ضد اضطراب را براي شما ايجاد کند که ممکن است پرواز را آسان تر کند. در صورت عدم موفقيت ، برخي از افراد با هيپنوتيزم و مديتيشن اين مشكلات را براي خودشان آسان مي كنند. همين طور بايد هميشه در نظر داشته باشيد كه تصادف و صانحه هاي هوايي وجود دارد ولي به مراتب از سوانح جاده اي ، ريلي و حتي دريايي كمتر هستنند و در حقيقت امن ترين سفر ، سفر هاي هوايي هستند . در اين لحظه بهترين كار تمركز بر مقصد سفرتان هست و برنامه ريزي هايي كه داريد و از آن لذت ببريد.


 


منبع : the TRAVEL

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها