City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

چگونه عکس هاي سلفي بهتري بگيريم؟ (1393/07/01)

هنگام گرفتن يک عکس معمولي ژست هاي رايج بسياري وجود دارد که مي توانيم هريک از آنها را امتحان کنيم، اما هنگام سلفي گرفتن، ژست ها بسيار متفاوت ه
چگونه عکس هاي سلفي بهتري بگيريم؟

با جست و جوي واژه #Selfie در اينستاگرام، با 122 ميليون عکس سلفي مواجه مي شويد. اما پيدا کردن سلفي اي که سوژه آن به خوبي در عکس افتاده باشد، کار سختي است. دليل آن هم سخت بودن کنترل همزمان دوربين و ظاهرخود است. در ادامه مطلب چند نوع ژست و هم چنين چند نکته براي گرفتن سلفي هاي بهتر، خلاقانه تر و جذاب تر به شما پيشنهاد مي کنيم.

ژست اول : صورتتان را فراموش کنيد و بگذاريد پاهايتان حرف بزنند.

وقتي درباره سلفي حرف مي زنيم، اغلب به عکسي فکر مي کنيم که خودمان از چهره خودمان گرفته باشيم. اما در واقع اينطور نيست، سلفي عکسي است که خودمان از خودمان گرفته باشيم. چرا از پاهايتان عکس نمي گيريد؟ مخصوصاً زماني که کفش جديدي پا کرده ايد. يا اينکه مي توانيد از دست بندي که به مچتان بسته ايد يا انگشتري که به انگشتتان است عکس بگيريد. دفعه بعد که قصد گرفتن سلفي داشتيد، بهتر است اين روش را امتحان کنيد.


ژست دوم : کادر بسته

يکي از مسائلي که اغلب در هنگام سلفي گرفتن باعث بروز مشکل مي شود، شلوغ بودن پس زمينه است. افراد و چيزهايي که در پس زمينه وجود دارند، باعث از بين رفتن تمرکز عکس از روي سوژه مي شوند. معمولاً اين اتفاق هم مي افتد که افراد حاضر در پس زمينه به دوربين شما نگاه مي کنند. راه حلي که با آن مي توانيد مشکل خود را حل کنيد اين است که کادري ببنيديد که چهره شما کاملاً کادر را پر کند. کادر بسته بهترين روش براي از بين بردن مشکلات اينچنيني است.

يک راه معمول و ساده براي اينکه کادر بسته داشته باشيم، نزديک کردن گوشي به خود است. اما مشکلي که در اين مواقع اتفاق مي افتد اين است که به دليل وايد بودن اغلب لنزهاي گوشي هاي همراه، سوژه موجود در مرکز عکس يعني بيني بزرگ و کشيده مي افتد و نسبت به بيني، چشم که از مرکز عکس فاصله دارد ريز و کوچک مي افتد. براي از بين بردن اين نقيصه نيز، کافي است دوربين را کمي از خود فاصله داده و به جاي آن اندکي ( تا حدي که کيفيت تصوير از بين نرود ) از زوم استفاده کنيد. اندکي زوم کردن مشکل را حل خواهد کرد.

ژست سوم : قانون يک سوم ها در سلفي

همه عکاسان قانون يک سوم را مي دانند، اما هنگام گرفتن سلفي آن را فراموش مي کنند. بهترين مکان براي قرار دادن چشم در عکس، حدوداً روي خطي است که يک سوم از کادر را از بالاي آن جدا مي کند. در عکسي که به عنوان نمونه قرار داده ايم، به خوبي استفاده از اين ايده را مي بينيد. همچنين بهتر است چشم ها به يک سمت کادر متمايل تر باشند. قرار دادن چشم ها در سمت چپ يا راست کادر، اغلب بسيار جذاب تر از قرار دادن آن در وسط کادر است.ژست چهارم : از خود در آب سلفي بگيريد.

در وان حمام پر از آب دراز بکشيد و صورت خود را از آب بيرون بياوريد و درحالي که حبابها دور صورت شما را احاطه کرده اند سلفي بگيريد. البته مواظب باشيد که گوشيتان را به آب نياندازيد.

اين نوع سلفي بسيار جذاب و منحصر به فرد خواهد بود و قطعاً بهتر از سلفي گرفتن درحال خوردن چيز برگر خواهد بود.ژست پنجم : سلفي با دو دست

زماني که سلفي مي گيريد، دو روش کلي براي اين کار داريد. گرفتن گوشي با يک دست يا دو دست.

وقتي از دو دستتان براي گرفتن سلفي استفاده کنيد، تسلط بيشتري بر گوشي خواهيد داشت. علاوه بر آن، با دور کردن گوشي از خود، بازوهايتان نقش گوشه هاي کادر را ايفا خواهند کرد. در اين روش بهتر است مواظب باشيد که دستهايتان جلوي لنز را نگرفته باشند.

و حالا نکاتي براي گرفتن سلفي هاي بهتر:

1 . از زواياي مختلف سلفي بگيريد.

سرتان را به چپ و راست بچرخانيد و در نمايشگر گوشي ببينيد در کدام حالت جذاب تريد. معمولاً هر کدام از ما از يک سمت چهره جذاب تر به نظر مي رسيم. بهتر است هميشه سمت جذاب چهره خود را به سمت لنز متمايل کنيد.

2. شانه هاي خود را جابه جا کنيد.

اگر در کادر هر دو شانه شما ديده مي شوند، بهتر است با کمي چپ و راست کردن آنها، جايي را براي آنها انتخاب کنيد که در آن جذاب تر به نظر مي آييد.

3.زير نور مناسب بايستيد.

در جايي قرار بگيريد که نور زيباتر و مناسب تري داشته باشد. اگر در داخل هستيد نزديک پنجره بايستيد. نور زيبا مساوي است با سلفي زيبا. چگونه مي توان تشخيص داد که نور در چه حالتي چهره شما را زيباتر خواهد کرد؟ دوربين گوشي خود را روشن کنيد و آن را مقابل خود قرار دهيد. تا آنجا که مي توانيد زاويه افقي و عمودي خود را نسبت به نور تغيير دهيد. ببينيد در کدام زاويه بهترين سلفي را خواهيد داشت. براي اين کار حتي مي توانيد نسبت به نور دور يا نزديک شويد. اگر در روز و در محيط خارجي هستيد، بهترين زمان يک ساعت بعد از طلوع آفتاب و يک ساعت قبل از غروب آن است.

4. با چيزهاي جديد ژست بگيريد.

اگر عينک جديد گرفته ايد گزينه مناسبي براي سلفي است. رنگ مو يا مدل موي جديد بهترين زمان براي گرفتن سلفي است. عروسک يا حيوان خانگي هم گزينه مناسبي براي سلفي است.

5.کار جذابي انجام دهيد.

هنگامي که در حال انجام فعاليت خاصي هستيد اقدام به گرفتن سلفي کنيد. هنگام غواصي در اقيانوس، سوار بر جت اسکي يا هر کاري که جذابيت عکس را بيشتر کند.

6.زينت آلات را فراموش نکنيد!

استفاده از زيور آلات، کلاه ، يا هر آنچه که اختصاصاً از آن به عنوان وسايل زينتي استفاده مي کنيد را فراموش نکنيد.

7. تکراري نباشيد!

لبخند، اخم، جمع کردن لب و لوچه يا درآوردن شکلک. کاري کنيد که از يکنواختي خارج شويد.

8. نماي تمام بدن بگيريد.

آينه هاي قدي براي اين کار مناسب هستند. در اين روش هم بهتر است بدنتان را به چپ و راست بگردانيد و بهترين حالتي که در آن جذاب تر به نظر مي رسيد را پيدا کنيد.

9.سريع ترين و ساده ترين راه براي فشردن دکمه شاتر را انتخاب کنيد.

در آيفون اين دکمه هم بر روي صفحه نمايش در دسترس است و هم کنار بدنه گوشي و با دکمه صدا مي توانيد عکس بگيريد. بهتر است در گوشي خود راحت ترين راه را انتخاب کنيد.

10.گردنتان را به جلو متمايل کنيد.

براي از بين رفتن بزرگ به نظر آمدن چانه و زيباتر افتادن فک، بهتر است گردنتان را به جلو متمايل کنيد و کمي از زاويه بالا عکاسي کنيد. در اين حالت هم با آزمايش و خطا مي توانيد بهترين زاويه را انتخاب کنيد.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها