City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

گران ترين هتل هاي ايران ؛ عکس (1393/06/23)

همه جاي دنيا گران ترين هتل هاي شان را معرفي مي کنند تا پولدارهاي دنيا را به سمت خودشان بکشانند اما در ايران اينگونه نيست. اگر زماني شايعه شود
گران ترين هتل هاي ايران ؛ عکس

سال ها تصور مي شد که هتل عباسي اصفهان گرانترين هتل ايران است، در صورتي که با يک پرس و جوي ساده از قيمت چند هتل براي مان مشخص شد که اينطور نيست. در اين گزارش سري زده ايم به گران ترين هتل هايي که در حال حاضر در ايران مسافر مي پذيرند.


استانداردسازي و ستاره هاي هتل ها در کشور ما با آنچه از ستاره هاي هتل هاي بين المللي انتظار مي رود، متفاوت است. قاعدتا قيمت هتل هاي ايران در مقايسه با گران ترين هتل هاي جهان نيز ناچيز است حتي اگر در داخل کشور گران ترين باشند.

هتل هاي پنج ستاره در دنيا نسبت به خدمات و امکاناتي که به مسافران مي دهند، درجه بندي مي شوند. زيربنا، امکانات ورزشي و تفريحي، امکانات داخل اتاق ها، تعداد رستوران هاي موجود درآنها با تنوع غذايي زياد، نوع خدمات دهي کارکنان و آموزش آنان دربرخورد با مشتري ها و خيلي از عوامل ديگر تعداد ستاره هاي هتل ها را در سطح بين المللي تعيين مي کند اما در ايران درجه بندي هتل ها و اعطاي ستاره ها وضعيت ديگري دارد.

شايد به همين دليل است که هنوز استانداردسازي هتل هاي کشور به پايان نرسيده. در ايران آنچه بيش از خدمات باعث ارتقاي ستاره ها مي شود، معماري و تزئينات داخلي و نماي بيروني آنهاست اما در اين نوشتار شما را با شش هتل گرانقيمت ايران آشنا مي کنيم.

قيمت هتل هاي پنج ستاره در ايران بسيار به هم نزديک است و به همين دليل انتخاب ۱۰ هتل گرانقيمت کار بسيار دشواري است اما آنچه مسلم است اين شش هتل در مقايسه با ديگر هتل هاي کشور کمي گرانتر هستند. قيمت اتاق اين هتل ها مربوط به شهريور امسال است.

هتل اسپيناس تهران

 

گران ترين هتل هاي ايران، گران ترين هتل، هتل هاي ايران

 

هتل اسپيناس تهران پس از سوددهي هتل اسپيناس آستارا در مساحتي به وسعت ۳۰۰۰ متر مربع وزيربناي ۲۷ هزار متر در بلوار کشاورز تهران ساخته شد. مراحل ساخت اين هتل ۲۷ ماه به طول انجاميد و براي ساخت آن ۵۶ ميليارد تومان هزينه تا سرانجام در اسفنده ۱۳۸۸ افتتاح شد.

مالک: علي اصغر اميري
تعداد اتاق ها: ۲۲۴ اتاق

نرخ اتاق هاي اين هتل به شرح زير است:

اتاق دو تخته: ۳۲۱ هزار تومان
سوئيت جونيور: ۳۷۳ هزار تومان
سوئيت لاکچري: ۹۳۴ هزار تومان
سوئيت پرزيدنت: يک ميليون و ۲۹۳ هزار تومان

همچنين به اين نرخ ها پنج درصد هم ماليات بر ارزش افزوده اضافه مي شود.

هتل استقلال تهران

 

گران ترين هتل هاي ايران، گران ترين هتل، هتل هاي ايران

 

هتل استقلال تهران بزرگترين هتل پنج ستاره ايران در شمال تهران است. نام اين هتل در گذشته هتل رويال هيلتون بود. اين هتل در تاريخ ۸ آذر ۱۳۴۱ در زميني به مساحت ۷۰ هزار متر مربع بنا شد. اين هتل از دو برج ساختمان شرقي و ساختمان غربي تشکيل شده که در ابتدا و در بدو تاسيس ساختمان غربي (با زيربناي ۱۷۱۰۰ متر مربع) و بعد از آن هم ساختمان شرقي (با زيربناي ۱۳۵۰۰ متر مربع) ساخته شد. اين هتل ۱۵ طبقه و ۹۵۹ تخت دارد.

در زماني که ساخته شد مسافران به راحتي ميتوانستند دورنماي سلسله جبال البرز را ببينند ولي امروزه با توجه به ساخت و سازهاي بسياري که حتي در دامنه کوه هم صورت گرفته اين کار کمي سخت است.

مالک: بنياد مستضعفان و جانبازان
تعداد اتاق ها: ۵۵۰ اتاق

نرخ اتاق هاي اين هتل به شرح زير است:

اتاق دو تخته غربي: ۲۸۰ هزار تومان
سوئيت معمولي غربي: ۳۳۴ هزار تومان
سوئيت بزرگ غربي: ۹۷۰ هزار تومان
اتاق دو تخته شرقي: ۳۵۱ هزار تومان
سوئيت معمولي شرقي: ۴۴۱ هزار تومان
سوئيت بزرگ شرقي: يک ميليون و ۲۷۸ هزار تومان

هتل داريوش کيش

 

گران ترين هتل هاي ايران، گران ترين هتل، هتل هاي ايران

 

هتل بزرگ داريوش هتلي ۵ ستاره با الهام از تخت جمشيد و به صورت نمادين بيانگر افتخار و عزت ايران باستان در دوران هخامنشيان در جزيره کيش با سرمايه اي معادل ۱۲۵ ميليون دلار در زميني به مساحت ۱۲۱ هزار و ۳۳۰ متر ساخته شد. اين هتل ۵۰۰ تخت دارد و از امکاناتي مانند سالن بيليارد، پينگ پونگ، ماساژورهاي تايلندي، قايق سواري و کلاسيک شو برخوردار است و ساکنان آن مي توانند از تخفيف ۵۰ درصدي باغ پرندگان و پارک دلفين ها نيز استفاده کنند.

مالک: حسين ثابت
تعداد اتاق ها: ۱۶۸ اتاق
نرخ اتاق هاي اين هتل به شرح زير است:
اتاق دو نفره رو به باغ: ۲۶۵ هزار تومان
اتاق دو نفره روبه دريا (ساحلي): ۳۳۵ هزار تومان
سوئيت دو نفره آتوسا: ۲۸۵ هزار تومان
سوئيت چهار نفره رويال: ۶۹۰ هزار تومان

هتل عباسي اصفهان

 

گران ترين هتل هاي ايران، گران ترين هتل، هتل هاي ايران

 

هتل عباسي اصفهان در حقيقت قديمي ترين هتل ايران است. البته نه به اين معنا که ساختمان آن از زمان صفويان تاکنون به عنوان هتل مورد استفاده قرار مي گرفته است. اين مجموعه به دستور شاه سلطان حسين صفوي ساخته شد که آن را به مادرش پيشکش کرد.

از اين رو، مدرسه و کاروانسراي مادر شاه ناميده شد. در سال ۱۳۳۶ به پيشنهاد آندره گدار، معمار و باستانشناس فرانسوي و طراح و سازنده موزه ملي ايران، شرکت سهامي بيمه ايران تصميم گرفت با توجه به موازين اداره عتيقه جات وقت در اين عمارت صفوي مهمانسرايي برپا کند و در سال ۱۳۴۴ مهمانسرا به بهره برداري رسيد.

مالک: شرکت سهامي بيمه ايران
تعداد اتاق ها: ۱۸۶ اتاق

نرخ اتاق هاي اين هتل به شرح زير است:

اتاق دو تخته رو به خيابان: ۲۱۲ هزار تومان
اتاق دو تخته رو به باغ معمولي: ۲۷۳ هزار تومان
اتاق دو تخته رو به باغ لوکس: ۳۴۳ هزار تومان
سوئيت دو نفره معمولي: ۳۴۳ هزار تومان
اتاق دو نفره قاجار: ۴۴۴ هزار تومان
سوئيت چهار نفره صفوي: ۶۴۶هزار تومان

هتل صخره اي کندوان

 

گران ترين هتل هاي ايران، گران ترين هتل، هتل هاي ايران

 

هتل صخره اي لاله کندوان جزو استثنايي ترين هتل هاي جهان به شمار مي رود چرا که سومين هتل صخره اي در دنياست. روستاي تاريخي کندوان در ۲۲ کيلومتري شهر اسکو در ۶۲ کيلومتري شهر تبريز قرار دارد.

اين هتل داراي ۴۰ کرانه (اتاق) است که فاز اول آن در سال ۱۳۸۷ و فاز دوم آن در تير ماه امسال به بهره برداري رسيد و از ۴۰ کرانه آن ۱۶ کرانه قابل استفاده شد. قدمت روستاي کندوان که هتل کندوان نيز با الهام از خانه هاي روستايي و به همان شيوه سنتي ساخته شده به اعتقاد برخي به قرن هفتم هجري و به اعتقاد برخي ديگر به قبل از اسلام مي رسد. بلندي تپه هاي مخروطي و هرمي اين خانه ها گاه تا ۶۰ متر مي رسد که همانند کندوهاي عسل در دل کوه حفر شده اند.

مالک: شرکت توسعه گردشگري ايران

تعداد کرانه ها: ۱۶ کرانه

نرخ اتاق هاي اين هتل به شرح زير است:

اتاق دو تخته معمولي: ۱۶۲ هزار تومان
اتاق دوتخته جکوزي دار: ۲۰۳ هزار تومان
سوئيت چهار تخته جکوزي دار: ۲۹۷ هزار تومان
سوئيت رويال: ۳۲۲ هزار تومان

هتل ملک التجار يزد

 

گران ترين هتل هاي ايران، گران ترين هتل، هتل هاي ايران

 

به گفته ابراهيم پورفرج، رئيس جامعه تورگردانان ايران، يزد تنها شهري است که در آن مشکل کمبود هتل وجود ندارد و آن هم به اين دليل است که بسياري از خانه هاي قديمي اين شهر در بافت سنتي به هتل تبديل شده اند. از بين تمام هتل هاي سنتي يزد، چندي پيش خبري منتشر شد مبني بر اينکه هتل ملک التجار يزد گرانترين هتل يزد است.

عمارت ملک التجار متعلق به خانواده مادري علي اصغر خان شيرازي، تاجر يزدي است که از طريق جاده ابريشم ترياک به چين و از آنجا ظروف چيني، ابريشم، ادويه و نوعي فرش چيني به ايران، خشکبار به مسقط (عمان) و از آنجا پارچه به ايران مي آورده است. به همين دليل در زمان قاجار، ناصرالدين شاه به او عنوان ملک التجار را داد. اين عمارت ۱۳ سال پيش به عنوان هتل به بهره برداري رسيد.

مالک: محمد حسين محتاج الله
تعداد اتاق ها: ۲۳ اتاق
نرخ اتاق هاي اين هتل به شرح زير است:

اتاق يک تخته: ۸۳ هزار تومان
اتاق دو تخته: ۱۲۸ هزار تومان
اتاق ويژه که تا پنج نفر ظرفيت دارد: ۴۰۰ هزار تومان

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها