City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

ماجراجويي زوج سوئيسي ـ آلماني در ايران با خودروي برقي (1396/04/02)

درست در روزهايي که جهان ملتهب از اخبار جنگ و حمله‌هاي پي در پي تروريست‌ها است، يک زوج سوئيسي ـ آلماني سوار بر يکي از سريع‌ترين خودروهاي برقي جهان، راه ايران را پيش گرفتند و پس از رسيدن به دل آسيا، قصد دارند از روسيه به خانه‌شان در سوئيس برگردند.
ماجراجويي زوج سوئيسي ـ آلماني در ايران با خودروي برقي

 به گزارش بزنيم بيرون ، سفر برقي «ماگدالنا» و «بنديکت» انگيزه‌هايي فراتر از تست يک خودروي متفاوت دارد، آن‌ها در پي اثبات فرضيه‌هايشان درباره‌ي داشتن سفري آسان براي بهتر ديدن کشورها در شرايطي معمولي با کمترين آسيب به محيط زيست هستند.

 
اين زوج اروپايي تابستان ۲۰۱۶ يک مدل از خودروي برقي «تسلا» را اجاره کردند و در يک سفر آزمايشي از ايتاليا راهي اتريش، اسلواکي و بعد پرتغال شدند تا فرضيه‌هايشان را آزمايش کنند. نتيجه‌ صد در صد به واقعيت پيوست. آن‌ها يافتند که خودروي برقي براحتي قابليت تبديل به يک چادرخواب دو نفره را دارد، ضمن اين‌که ماجراجويي برقي امکان آن را مي‌دهد سفري پاک به ساير کشورها را، اگر نه به شکلي بهتر، دست‌کم در شرايطي معمولي تجربه کنند.
 
اين گردشگران جوان، يک سال بعد پس از بازي با اعداد و بررسي هزينه‌ها، اين خودروي برقي را به جمع خانواده کوچک‌شان اضافه کردند.
 
«بنديکت» در وب‌سايتي که ماجراجويي برقي جذاب‌شان را روايت مي‌کند، نوشته است: «برنامه مسافرت با اين خودرو به مکاني دور دست، از ابتدا در ذهن ما بود، اما انتظار نداشتيم به اين سرعت عازم سفر شويم، به هر حال زندگي ادامه داد و ما حالا خود را دور از همکاران سابق‌مان مي‌بينيم. ماگدالنا به عنوان مشاور فعاليت داشت و من در سه سال گذشته با انجمن‌هاي مالي همکاري مي‌کردم که به نظر مي‌رسد حالا دنبال جايگزيني براي ما هستند.»
 
اين زوج سوئيسي ـ آلمان از ابتداي سال ۲۰۱۷ با انگيزه‌ي رسيدن به ايران وسپس دل آسيا، برنامه‌ريزي اين سفر را آغاز کردند. آن‌ها حدودا ۵۰ روز پيش از سوئيس راه افتادند و از هلند، اتريش، اسلوني، بوسني و هرزگوين، مونته‌نگرو، کوزوو، آلباني، بلغارستان، ترکيه، گرجستان و ارمنستان گذر کردند و بعد هم به ايران رسيدند.
 
سفرشان به ايران نزديک به چهار هفته طول کشيد. آن‌ها به همراه خودروي برقي‌شان از مرز شمال غربي وارد کشورمان شدند و در تبريز، اروميه، مراغه، زنجان، رشت، گچسر، تهران، قم، کاشان، اصفهان، نائين، گرگان، پارک جنگلي گلستان، بجنورد و شيروان توقف داشتند تا علاوه بر تماشاي جاذبه‌ها، خودروي‌شان را هم شارژ کنند.
 
تسلا، ماگدالنا و بنديکت تا حالا ۱۰ هزار کيلومتر راه آمده‌اند و نزديک به ۲ مگاوات برق مصرف کرده‌اند. يکي از انگيزه‌هاي سفر اين زوج سوئيسي آن بود که اثبات کنند قرار نيست هنگام سفر با خودروي برقي در جايي بمانند، چون اين دستگاه براحتي قابل شارژ است، حتي در پارکينگ خانه با اتصال به پريز برق. آن‌ها تصاويري از جايگاه‌هاي شارژ اين خودرو در ايران را منتشر کرده‌اند تا خيال دغدغه‌مندها را از اين بابت آسوده کنند.
 
بنديکت با انتشار تصاويري از ايران نوشته: «تا به امروز با کمي بردباري و صبر با افراد روشنفکر و با انگيزه روبرو شديم که کمک زيادي به ما کردند.»
 
آن‌ها به تازگي از ايران خارج شده‌اند و قرار است تا آسياي مرکزي پيش بروند. از ترکمنستان و ازبکستان عبور مي‌کنند و از روسيه و اسکانديناوي به خانه برمي‌گردند. شايد اين نخستين‌بار باشد که گردشگراني با خودرويي برقي، مسافتي طولاني را طي مي‌کنند تا تابوي ماجراجويي‌هاي برقي را بشکنند.

 
 

 

منبع : ایسنا

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها