City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

گزارش صعود به علم کوه (1396/04/19)

تاريخ ۱۵ تير ۹۶ ، ساعت ۲:۵۰ بامداد پنجشنبه راحله.ياسر.مريم و عضو جديد اکرم با ون آقاي نجفي خودشون رو به جلوي مجتمع حميد اينا رسوندن.تا بستن کوله ها روي ون مينا و مسعود هم رسيدن . يه معارفه کوچيک کرديم و اولين عکس رو همينجا کنار ون قبل حرکت گرفتيم و سفر ساعت ۲:۵۰ از جلوي مجتمع حميد اينا استارت خورد.
گزارش صعود به علم کوه

به گزارش بزنيم بيرون ، ساعت ۶:۳۰ بعد از ميليون ها دست انداز و شبي که نفهميديم خوابيديم يا نخوابيديم به روستاي رودبارک رسيديم و لقمه هايي که مينا از خونه آورده بود رو تو همون مسير خورديم و خيلي مزه داد.

ساعت ۷ صبح ون داغ کرد و مجبور شديم بقيه مسير رو با نيسان بريم
ساعت ۷:۳۰ به فدراسيون رسيديم . کمي استراحت تا پاترول بياد و استفاده از سرويس بهداشتي  .
ساعت ۷:۵۵ ماشين اومد و تا کوله هارو جا داديم تو ماشين ۸:۱۵ شد و به سمت تنگگلو حرکت کرديم
ياسر صندلي جلو،۴ تا دخترا صندلي عقب،حميد و مسعود و کوله ها قسمت عقب پاترول جا شديم و حرکت کرديم .
ساعت ۹:۲۰ به تنگ گلو رسيديم و وسايل رو خالي کرديم و آماده ي خوردن صبحانه شديم
ارده به همراه عسل صبحانه خيلي مقوي اي بود که کنار هم خورديم همراه با پنير ، گوجه و گردو و در انتها خوردن يه چاي دلنشين 
صبحانه رو ساعت ۱۰:۵۵  تموم کرديم و استارت رفتن به سمت کمپ
ساعت ۱:۱۵ به درياچه کوچکي رسيديم که از آب شدن برف هاي کوهستان به وجود اومده بود .منظره خيلي زيبايي بود .چند دقيقه اي رو توقف کردم و کلي عکس گرفتيم از اين منظره ي عالي
ساعت ۱۴ به محل کمپ رسيديم .خيلي سريع چادرهارو برپا کرديم .چادر مسعود ۴ نفره بود همه رفتيم داخل اون و ناهار رو ..... نميشه گفت خورديم غارت کرديم .همه گرسنه . کلي ماکاراني بود که با ليمو و فلفل خورديم .نوبت به ته ديگ‌ماکاراني رسيد يار و مينا داشتن با قاشق جنگ ميکرن که بيشتر بردارن که يهو حميد يه مشت ته ديگ رو با دست برداشت و اينجا قيافه اکرم واقعا ديدن داشت.
گزارش صعود به علم کوه مهربان
قسمت دوم : هم هوايي تا قله
ساعت شد ۱۶:۲۰ قرار شد بخوابيم يک ساعت . خوابيديم تا ساعت ۱۷:۵۰ و بعد آماده براي اينکه کمي ارتفاع بگيريم و هم هوا بشيم .حدود ۲۰۰ تا ارتفاع گرفتيم و به درياچه اي با شکوه و فوق العاده زيبا رسيديم . عکس هاي خيلي زيبايي گرفتيم و حدود نيم ساعت مونديم تا هم هوا بشيم
ساعت ۱۸:۳۰ بعد از تماشاي دو درياچه بسيار زيبا و لذت بردن از قدرت خداي متعال حرکت کرديم به سمت کمپ .تو مسير برگشت حميد يه نقطه ي نارنجي روي قله رو به مسعود و ياسر نشون داد که بعد صعود فهميديم اونجا پناهگاه بوده و گفتن حميد چشماش عقابيه. بعد از چند دقيقه از اون بالا چادرهاي رنگارنگ خودمون و بقيه کوهنوردارو ديديم که خيلي منظره زيبايي رو به وجود آورده بود و خيلي خيلي شبيه روياهايي بود که هميشه داشتيم.
به محل کمپ رسيديم خيلي زود کمي تنقلات خورديم و آماده ي خواب شديم . مريم ياسر خوابيدن .حميد و مسعود و راحله و مينا و اکرم که همه تو يه چادر بودن بعد از کلي شيطوني و خنده با تذکر چادر همسايه که ميخواست بخوابه آماده خواب شدن و ساکت .بگذريم که چند لحظه بعد کمي اونطرف تر چندتا چادر در حد يه عروسي کامل بزن و بکوب راه انداختن ولي در نهايت ما ساعت ۲۲ شب رفتيم براي خواب 
بعد از گذروندن يه شب خيلي سرد ساعت ۴:۱۵ با صداي زنگ‌ گوشي راحله بيدار شديم کم کم .دقيقا کم کم بيدار شديم چون تا صبحانه رو خورديم و آماده حرکت به سمت قله شديم ساعت ۵:۵۵ شد.
كوله ها رو در كمپ ها گذاشتيم و با كوله حمله به سمت قله روانه شديم و ظرف هاي آب رو از رودخونه اي که فوق العاده سرد بود پر کرديم و حرکت.
در طول مسير چند باري توقف داشتيم براي گرفتن خرگوش و خوردت تنقلات و آب
سرعت حرکت گروه فوق العاده خوب بود،به همون سبک آهسته و پيوسته.
به ارتفاع ۴۶۰۰ که رسيديم حميد کمي ارتفاع زده شد با خوردن مقداري ليمو و نمک و چند دقيقه استراحت حالش بهتر شد و مسير رو ادامه داديم .
انصافا مسير، مسير سخت و گهگاهي خطرناک بود،گاهي ممکن بود با يه غفلت سنگ هاي زير پات خالي بشن و حتي سقوط کني ولي به لطف خداي مهربون براي ما فقط اتفاق هاي خوب رقم خورد در طول مسير.
گروه هاي زيادي رو قله بودن و قله بسيار شلوغ و بچه ها همش ميگفتن کاش اون گروه ها بيان پايين که ما تو قله بتونيم چند لحظه تنها باشيم و عکسامون رو بگيريم و با قله عشق بازي کنيم .زماني که به چند دقيقه ايه قله رسيديم تمام اون گروه ها شروع به ترک قله کردن و قله شد براي خودمون .ساعت۱۲:۳۰ به قله رسيديم.
حال عجيب،خاص و غير قابل توصيفي بود زمان رسيدن به قله ، چند نفر گريه شوق کردن و هر کس حس و حال خاصِ خودش رو داشت که واقعا قابل توصيف نيست .روي قله باد خيلي شديدي داشت و بايد مراقب ميبوديم .مشغول عشق بازي با خدا بوديم که ناگهان براي ۲ دقيقه نشونه ي عشقش رو برامون تو قالب برف نازل کرد و ۲ دقيقه اي برف بسيار قشنگي که به نظر من فقط و فقط نشونه ي عشق خدا بود رو ديديم.

نویسنده : ح.ح
منبع : گروه با هم بريم سفر

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

  • علم کوه

     علم‌کوه نام کوهي با ارتفاع قله ۴۸۵۰ متر است که در منطقهٔ تخت سليمان در استان مازندران واقع شده‌است. قلّهٔ علم کوه پس از دماوند دوّمين قلهٔ مرتفع ايران به شمار مي‌رود.

    0 دیدگاه 2806 بازدید
  • يخچال هاي تخت سليمان (علم کوه)

    مجموع يخچال هاي علم کوه واقع برفلاتي مرتفع درارتفاع تقربي 400متري درميان قلل گرانيتي تخت سليمان واقع گرديده اند. 

    0 دیدگاه 958 بازدید


تگ ها