City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

چگونه يک همسفر خوب باشيم؟ (1396/06/04)

يکي از جاذبه‌هاي يک سفر دلچسب، همسفر خوب است. براي همسفر خوب بودن هم تاکتيک‌هاي زياد و مشخصي وجود دارد که مي‌تواند شما را در چشم دوستانتان يک انسان خوش سفر نشان دهند.
چگونه يک همسفر خوب باشيم؟

1-زماني را صرف تنهايي کنيم.

همه‌ي ما دوست داريم لحظاتي را براي خودمان در تنهايي سر کنيم. فرقي نمي‌کند، مادرمان باشد، همسرمان يا دوستمان. اجازه بدهيد همسفر شما در سفر دقايقي را براي خود تجربه کند. خودتان نيز مي‌توانيد به يک کافه و يا تماشاي يک جاذبه ديدني برويد. حتي بهتر است، در زمان خستگي و پياده‌روي‌هاي طولاني از صحبت کردن‌هاي طولاني پرهيز کنيم و بگذاريم اطرافيانمان به موسيقي مورد علاقه‌شان گوش دهند.
 
 
2-از تنهايي‌مان لذت ببريم و از ديده‌ و شنيده‌هايمان تعريف کنيم
تصور کنيد تنهايي به تماشاي يک مکان ديدني رفتيد، وقتي بازگرديد حرف‌هاي زيادي براي گفتن از آنجا خواهيد داشت که ديگران از شنيدنشان وسوسه مي‌شوند. پس تعريف کنيد. از طرفي هم به حرف‌هاي همسفرانتان که ساعت‌ها براي خود تنها بودند گوش کنيد. همان‌قدر که ما از حرف زدن در مورد جاهايي که ديده‌‌ايم لذت مي‌بريم آنها هم لذت مي‌برند!
 
3-با دوست‌مان سازگار باشيم
خيلي‌ از افراد در سفر پر از جنبُ جوش و هيجان هستند، اما برخي دوست دارند يک جا آرام بنشينند. سفر زماني به شما خوش مي‌گذرد که با همسفرانتان به يک تعادل برسيد و اجازه ندهيد تفاوت‌ها آزار دهنده شوند. اين تفاوت‌ها نه تنها به تفاوت‌هاي فردي و شخصيتي بلکه به فضاي سفر هم بستگي دارد. سازگاري پيشه بگيريم.
 
4-نظر بدهيم
بارها شده است که از کسي چيزي پرسيديد و در جواب از عبارت هرکاري دوست داري انجام بده استفاده کرده است و شما را در تصميم‌گيري تنها گذاشته است. اين رفتار اگر از ما هم سر بزند حس بد و بي‌تفاوتي را ايجاد مي‌کند. پس توصيه مي‌کنيم، اگر هنگام سفر درخواستي داريد و مي‌شنويد، با شفافيت نظرتان را بيان کنيد. بي‌تفاوت بودن مسئوليت ارائه دادن ايده‌هاي خوب را بر دوش همسفران شما مي‌اندازد.
 
 
5-اگر در کاري توانايي داريم، چرا که نه؟! آن را بر عهده بگيريم
سعي کنيد از توانايي‌هايتان در سفر استفاده کنيد. مثلا شايد شما در خواندن نقشه مهارت داريد، خب مسئوليت آن را قبول کنيد. عکس‌هاي خوبي مي‌گيريد؟ دوربينتان را فراموش نکنيد. زودتر از ديگران از خواب بيدار مي‌شويد؟ پس يک صبحانه خوشمزه درست کنيد. شوخ طبع هستيد؟ جمع با جک‌هاي شما حسابي سرگرم مي‌شود.
 
 
 
6-بدون اجازه به وسايل ديگران دست نزنيم
چيزهايي کوچکي در زندگي روزمره ما هست که در سفر از اهميت بيشتري برخوردار مي‌شود. معمولا افراد دوست ندارند که بدون اجازه به وسايلشان دست بزنيم چرا که اگر گم شوند تبديل به يک ناراحتي مي‌شوند. اگر مي‌بينيم وسيله‌اي روي زمين افتاده به اين معنا نيست که صاحب آن به وسيله هيچ احتياجي ندارد.
 
 
7-سهممان را بپردازيم و در مورد پول بحث نکنيم
يکي از چيزهايي که در سفر شما بايستي شفاف و با احترام مورد بحث قرار بگيرد مسائل مالي است. پيشنهاد ما استفاده از نرم افزار دنگ است. معمولا در سفرها کسي به عنوان يک مادر خرج شناخته مي‌شود و مسئوليت خرج کلي سفر را به عهده مي‌گيرد و در انتهاي سفر هزينه هر شخص را اعلام مي‌کند. در اين شرايط توصيه مي‌کنيم مانند مجرم برخورد نکنيم. به يکديگر اعتماد کنيم و بپذيريم سفر به پول احتياج دارد و با صرف هزينه‌اي مي‌خواهيم کنار هم لذت ببريم. ضمن اينکه لازم نيست هر هزينه‌اي را هم دقيقا تقسيم بر تعداد کنيم، همه چيز پول نيست.
 
 
8-منعطف باشيم
برنامه‌ريزي‌هاي بسيار دقيق و حساسيت زياد مفهوم سفر را زير سوال مي‌برد. همسفر خوب فردي است که در سفر انعطاف به خرج بدهد. گاهي اوقات شايد برنامه روبروي ما باب ميل ما نيست. جاذبه‌اي قرار است ببينيم که چندان مورد علاقه‌ي ما نيست. اما با رفتن شما و بودنتان در کنار همسفرانتان حس خوبي برايشان ايجاد مي‌شود. تمام لذت سفر به تجربه‌ي فضاهاي جديد و متفاوت، محدود مي‌شود.
 
9-قضاوت نکنيم
شايد سليقه شما با دوستتان شبيه به هم باشد، شايد هم نباشد. آنچه که شما رو کنار هم قرار مي‌دهد احترام و انعطاف است. اين که دوست شما به فست فود علاقه دارد نبايد از طرف شما مورد قضاوت قرار بگيرد. اگر شما به پريدن از ارتفاع و يا خوردن يک غذاي خاص علاقه‌منديد نبايد از سمت دوستتان مورد نقد و قضاوت قرار بگيريد. خيلي از کساني که مدام در سفر به سر مي‌برند قوانين خيلي خاصي را براي خود دارند. يادتان باشد لازم نيست هر شرايطي را با قوانين عقلي پيش ببريد!

نویسنده : محمد امیر عصار

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها