City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

ظرف و ظروف ضروري براي کمپينگ را بشناسيد (1396/06/13)

بستن بار سفر و اينکه چه وسيله‌هايي نياز داريد هميشه يکي از نگراني‌هاي پيش از سفر است؛ ما قصد داريم در اين مطلب تا حدود زيادي با گفتن اينکه چه وسايلي برايتان ضروري‌است خيال شما را آسوده کنيم. البته پاسخ به اين مسئله بستگي زيادي به نوع سفر شما دارد؛ کوله به پشت‌ها و کوهنوردان که غالبا مسافت‌هاي طولاني‌تري را طي مي‌کنند علاقه شديدي دارند که سبک بار باشند در حاليکه اگر اهل کمپ و اقامت در طبيعت هستيد بايد تجهيزات بيشتري هم همراه داشته باشيد.
ظرف و ظروف ضروري براي کمپينگ را بشناسيد

به گزارش بزنيم بيرون ، اينکه چند روز در دل طبيعت باشيد به اين معنا نيست که با غذاي خوب خداحافظي کنيد بلکه بسياري از سفردوستان اين دو مسئله را از هم جدا نشدني مي‌دانند. البته تهيه غذاي خوب لزوما به معناي بار کردن تمام وسايل آشپزخانه‌تان نيست و ما تلاش داريم اين مسئله را برايتان آسان کنيم به همين دليل اين مطلب مشخصا در مورد وسايل پخت و پز و ظروف سفري است.قبل از اينکه ظروف سفري را ببنديد بايد به اين سئوالات پاسخ دهيد:چند نفر همسفر داريد؟چه غذايي مي‌خواهيد ميل کنيد؟چه مسافتي را بايد طي کنيد؟از خانه چه مي‌توانيد با خود بياوريد؟قصد داريد آتش راه بيندازيد يا يک اجاق گاز با خود مي‌بريد؟با توجه به تعداد همسفران و نوع غذا شما مي‌توانيد براي تعداد و انواع ظروف برنامه ريزي دقيق داشته باشيد. پاسخ به سئوالي که در مورد مسافت سفر است مستقيما به وزن بسته آشپزي‌تان مربوط مي‌شود. اگر قصد سفر يک روزه يا کوتاه مدت را داريد غالبا مي‌توانيد از وسايل آشپزخانه‌ي خود استفاده کنيد. سئوال آخر هم که کاملا واضح است؛ اگر در منطقه حفاظت شده‌اي سفر مي‌کنيد بايد حتما يک اجاق سفري همراه داشته باشيد.

حرفه‌اي و مقرون به صرفه
سئوال ديگري که ممکن است به ذهن برسد اين است که آيا استفاده از بسته‌هاي ظروف سفري مناسب‌تر است يا خريد وسايل به طور جداگانه؟ بسته‌هاي ظروف سفري غالبا شامل يک دست بشقاب، ليوان، قاشق و چنگال است که با توجه به نحوه قرارگيري بسته مي‌تواند وزن و جاي کمتري را برايتان به ارمغان بياورد اين در حالي است که خريد جداگانه ظروف آزادي عمل بيشتري را به شما در مورد جنس اقلام و تعداد آنها مي‌دهد. اگر به صورت دسته جمعي سفر مي‌کنيد بسته‌هاي سفري توصيه ماست اما اگر فقط قصد داريد بار سفر را براي خودتان ببنيد بهتر است سراغ ظروف جداگانه برويد و بدين شکل بهترين‌ها و ضروري‌ترين را با خيال راحت تهيه کنيد. در بين ظروفي که براي آشپزي مورد استفاده قرار مي‌گيرد آلومينيوم يکي از متداول‌ترين انتخاب‌هاي مسافران است.از مزاياي ظروف آلومينيومي مي توان به سبک وزني، مقرون به صرفه و مناسب بودن براي غذاهاي پختني اشاره کرد و از معايب اين ظروف اين است که ضخامت کمي دارند که ممکن است باعث سوختن غذا شود و به راحتي خراش بر مي‌دارد. ممکن است شما هم مطالبي در مورد ناسالم بودن ظروف آلومينيومي شنيده باشيد اما بر اساس گزارشات سازمان ملي بهداشت غذا و داردو هيچگونه خطري در استفاده از ظروف، تابه‌ها و قابلمه‌هاي آلومينيومي گزارش نشده است اما با اين وجود پخت و پز سبزيجات در اين ظروف از آنجاييکه ممکن است طعم و ظاهر غذا را تحت تاثير قرار دهد چندان توصيه نمي‌شود.اگر نچسب بودن و نسوز بودن را هم مد نظر داريد مي‌توانيد سراغ تفلون برويد که گرچه گران‌تر است اما حرفه‌اي‌ها قدرش را خوب مي‌دانند.
 

تعداد ظروف
تعداد ظروف بستگي به نوع غذايي که براي سفرتان در نظر گرفته‌ايد و تعداد همراهانتان دارد اما به طور کلي براي هر فردي که در سفر حضور دارد بايد قابلمه‌اي با ظرفيت يک پاينت( واحد اندازه گيري مايعات برابر با 268 ميلي گرم يا 16 اونس) در نظر گرفته شود. بنابراين شما مي‌توانيد با توجه به اطلاعات روي هر ظرف و تعداد همسفرانتان براي تعداد ظروف سفرتان برنامه ريزي کنيد. در مورد درب ظروف هم مي‌توانيد کمي محتاطانه عمل کنيد و تنها يک يا دو درب همراه بياوريد که غالبا کفايت مي‌کند.به طور خلاصه يک بسته کامل ظروف شامل يک ليوان 1 ليتري، دو بشقاب سفري و قاشق و چنگال است. از ظروف مورد نياز براي آشپزي هم يک قابلمه، ماهيتانه و کتري برايتان کافي خواهد بود. در زمينه قاشق و چنگال شرکت‌ها نوآوري‌هاي بسياري کرده‌اند؛ شما مي‌توانيد از يک وسيله که يک سر آن براي قاشق و سمت ديگر آن براي چنگال، درب باز کن و حتي چاقو تعبيه شده است استفاده کنيد و البته اين بيشتر بستگي به نوع غذاهايي دارد که در سفر ميل خواهيد کرد. تمام مسافران حرفه‌اي مي‌دانند که يک چاقوي جيبي از ملزومات کوله پشتي است که بايد در جيب جلو و دم دست قرار گيرد.در آخر بايد فکري براي نظافت ظروفتان هم بکنيد. ظرف‌هايي که در آنها غذاهاي غير چرب استفاده شده با يک بطري آب به راحتي تميز مي‌شود اما اگر قصد خوردن تخم مرغ و يا غذاهاي چرب را داريد بهتر است کمي مايع ظرفشويي و يک اسکاچ کوچک نيز همراه داشته باشيد.
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

  • نظر امید ابراهیمی
    شنبه 30 دي 1396

    آتش و کتری قوری ذغالی. اینا برای من جزو واجباته :)تگ ها