City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

همه چيزهايي که بايد براي سفر به نپال بدانيد (1396/07/11)

اگر شما هم قصد سفر به کشور رويايي و دوست داشتني نپال را کرده ايد در اينجا يک راهنماي نسبتا کامل براي شما آماده کرده ايم، از مراحل دريافت ويزاي فرودگاهي تا خريد و اقامت و خورد و خوراک در نپال؛ پس در ادامه با ما همراه باشيد
همه چيزهايي که بايد براي سفر به نپال بدانيد

به گزارش بزنيم بيرون ، همينطور که ميدونيد، ويزا رو ميتونيد از فرودگاه بگيريد. بيشتر از 10 دقيقه طول نميکشه. تو سالن دوتا کامپيوتر هست که وصله به سايت و شما با تکميل فرم ويزا، يه پرينت ميگيريد. اون پرينت رو با 40 دلار بابت ويزاي يه ماهه، به يکي از باجه ها ميديد و اونم يه رسيد ميده و بعد ميريد به باجه اصلي که قراره پاسپورت رو مهر بزنه.

ويزاي سه ماهه هم 90 دلاره. 
چند دلار به روپيه ي نپال :که هر دلار ميشه 100 روپيه
سيم کارت رو هم از نزديکي خروجي فرودگاه ميتونيد بگيريد که حدود 6 دلار در مياد که بسته اينترنتي هم داره ولي آگه اينترنت تموم شد، برا شارژ ميتونيد از نمايندگي هاي Ncell بسته بگيريد که حداقل بسته ش 125 مگ هست. 
 
حمل و نقل : 
اتوبوس شهري خيلي ارزونه . 
تاکسي حدود 300 روپيه ميگيره. دربست 
ولي نزديک فرودگاه به طبع گرونتره. 
از کاتماندو به شهر پوخارا، اتوبوس هست که هر روز ساعت 7 حرکت ميکنه و هزينش 600 روپيه هست. ميتونيد از روز قبل هم بليطشو خريد کنيد يا بريد همونجا تهيه کنيد. 
 
هاستل ها در کاتماندو:
در فصل تابستان که فصل سفر به نپال نيست، ميشه هاستل ارزون پيدا کرد. حداقل نفري 3.5 دلار ولي تو زمان شلوغي که ميشه ماه آگوست و نوامبر، حداقل 5دلاره تا به بالا. 
و همه هاستل و هتل ها تو شهرکي بنام تامِل هست. Thamel
و فروشگاه کوهنوردي ها هم در اين محله هستن. نکته اي که هست اگه قصد خريد داريد، حتما به فروشگاه هاي زيادي سر بزنيد و قيمت بگيريد و اوني که ارزانتر ميگه رو انتخاب کنيد. باز چونه بزنيد ميتونيد تا يک سوم قيمتي که گفته، خريد کنيد
شهر کاتماندو معابد زيبايي داره که معروف ترين هاش، معبد ميمون. پاشو پاتي نيا که بهتر ه نزديکاي تاريکي بريد اونجا که رقص و آواز برا خداشون اجرا ميکنن. 
در معابد با خودتون موز نبريد که ميمون ها حمله ميکنن
ميدان دربار هم در داخل شهره که وروديش 10 دلاره ولي ميشه راه فرار پيدا کرد که رايگان رفت
البته معبد پاشو پاتو نيا هم ورودي ده دلاري داره که اونم جاي فرار و کلک داره
در شهر کاتماندو و پوخارا مغازه هايي هست که ميتونيد دوچرخه و موتور کرايه کنيد. 
شهر پوخارا معروفه به ارزانترين شهر توريستي دنيا. ما که متوجه نشديم. ولي خيلي شهر تميز و خوشگلي هست. يه درياچه اي داره که عاليه و چند تا معبد ديگه. 
 
مسير ترکينگ دور آناپورنا:
مسير هاي مختلف داره. از 6 روز تا يه ماه
هاستل ها در اين مسير، هر اتاق دو دلار ولي بشرط خوردن غذا در هاستل والا هر اتاق حدوداي 5 دلار ميشه. 
قيمت غذا حداقل 3 دلاره. 
واي فاي رايگان 
نکته اي که هست آگه ميخواين شام و صبحانه رو در هاستل بخوريد، ميتونيد با صاحب هاستل صحبت کنيد که هزينه اتاق رو نپردازيد و فقط هزينه شام و صبحانه رو بديد. 
واي فاي فقط در ارتفاعات بالاي 4000 متري، هزينه 2دلاري داره. 
در مسير دور آناپورنا، شهر jomsom داراي فرودگاه هست که هزينش از اين روستا تا کاتماندو، حدود 120دلاره. 
معمولا اکثر توريست ها بعد پيمايش 10 روزه از شهر besiShahar تا شهر jomsom, با وسيله اي به پوخارا برميگردن که جيپ بهترين گزينس که نفري 18دلار ميگيره. به توصيه ما، به هيچ وجه سوار اتوبوس شهري در اين مسير برگشت نشيد. مگر بليط تهيه کنيد و شماره صندلي داشته باشيد والا آگه بليط نداشته باشيد، 12 ساعت بايد در داخل اتوبوس، اونم تو يه جاده بد، سرپا وايسيد. 
در مسير ترکينگ، کيسه خواب. چادر. زيرانداز نياز نداريد. چون همه هاستل ها اينقدر ارزون هستن که نياز نباشه شما چادر بزنيد. 
ولي يه کپسول گاز و اجاق و قابلمه، کتري داشته باشيد که خودتونم پخت و پز داشته باشيد تا هزينتون کم بشه. 
تو سايت هاي مختلف از هزينه روزانه مسير دور آناپورنا نوشته که حداقل 20 دلار هزينشه ولي منو احمد برا هر دومون کلا 10 دلار خرج ميکرديم. 
بخاطر اينکه يه اتاق 2 دلاري ميگرفتيم و يه پرس غذا 4 دلاري هم سفارش ميداديم و اونم دوتايي ميخورديم ولي برا اينکه گشنمون نشه، نودل هم درست ميکرديم. 
مجوز ورود به منطقه آناپورنا رو هم ميتونيد از کاتماندو بگيريد و هم از پوخارا که بايد به اداره مهاجرت بريد و هزينش هم 40 دلاره. 
و در کل آژانس هاي گردشگري زيادي هست که ميتونيد در تورهاشون شرکت کنيد. مثل تور رفتينگ. پاراگلايدر. دره نوردي. ترکينگ. پارک ملي چيتوان که فيل سواري. حمام فيل. ديدن حيات وحش و... رو داره

منبع : کانال تلگرامي wetogether_iran

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها