City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

حقايقي جذاب و خواندني درباره تايلند (1396/12/22)

حقايقي جذاب و خواندني درباره تايلند

سواحل جذاب و ديدني، هزينه هاي پايين، کاخ هاي باشکوه و معابد خيره کننده تنها چيزهايي نيستند که در تايلندخواهيد ديد و شگفتي هاي اين شهر ديدني به اين موارد ختم نمي شوند. از کسانيکه به دنبال اقامتي لوکس هستند تا کوهنوردان بي باک و اميدوار به کشف چيزهاي ماورايي در مسيرهاي سخت و طاقت فرسا. بدون شک رفتار بسيار گرم و صميمانه و ميهمان نوازي فوق العاده مردم تايلند در انتخاب دوباره و بازگشت گردشگران براي سفري مجدد به اين کشور بسيار موثر خواهد بود. آداب و رسوم جذاب، فستيوال هاي پر تب و تاب و آشپزي شگفت انگيز، همه از عوامليند که اين کشور رويايي را به بهشت روي زمين تبديل کرده اند. در تايلند همه چيز با اعتقادات بودايي گره خورده و آثار آن در همه جا از فرهنگ تا معابد شگفت انگيز با هنر ساخت و معماري فوق العاده و بسيار ماهرانه ديده خواهد شد. در اين مقاله حقايقي جذاب و جالب در مورد اين سرزمين رويايي از فيل سفيد تا پادشاهي تايلند ارائه خواهد شد.

براي سفر به تايلند و پوکت و ديدن جاذبه هاي آن از نزديک، مي توانيد ارزان ترين قيمت تور پوکت را به صورت آنلاين در توريستگاه خريد نماييد.

 

1- سرزمين آزاد

در زبان تايلندي معناي نام اين کشور به معناي سرزمين آزاد مي باشد، نامي که الحق برازنده اين کشور رويايي است.

 

 

 

2- دانستن واقعيت

آيا مي دانيد نام واقعي بانکوک چيست؟ نام اين شهر از ريشه پالي و سانسکريت ساخته شده و در واقع اسم اصليش (Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom Udomratchaniwetmahasathan Amonphimanawatansathit Sakkathattiyawitsanukamprasit) مي باشد، حال اين به چه معناست؟ نام اين شهر به شهر فرشتگان، شهر خدايان يونان و روم، شهر جاودانه و بزرگ 9 الماس، جايگاه پادشاه، شهر کاخ هاي رويايي، خانه بت ها و خدايان مجسمه اي، ساخته شده توسط ويسوِکارمِن (Visvakarman) به دستور ايندرا (Indra).

 

3- کشوري که هرگز مستعمره نشده است

نام سرزمين آزاد واقعاً برازنده اين کشور است چرا که تايلند تنها کشور جنوب شرقي آسياست که هرگز تحت سلطه و استعمار يک قدرت بيگانه و خارجي قرار نگرفته است.

 

 

 

4- جايگاه کوچکترين و بزرگترين ها

اين کشور جايگاه کوچکترين پستاندار جهان يعني خفاش زنبور عسل مي باشد. در آب هاي زمردي اين کشور رويايي بزرگترين ماهي ها و نهنگ کوسه ها يافت مي شود.

 

5- هزار و چهارصد

تايلند بيش از 1400 جزيره رويايي در قلمرو خود دارد که از بزرگترين آنها مي توان به پوکتاشاره کرد.

 

 

6- کشور بوداي طلايي

تايلند داراي بزرگترين مجسمه طلايي در دنياست، مجسمه اي فوق العاده با عنوان رسمي (Phra Phuttha Maha Suwana Patimakon). اين مجسمه بودا با وزن 5500 کيلوگرم در معبد وات تِرِيمِت (temple of Wat Traimit) در شهر بانکوک قرار گرفته است.

 

7- ماها ناکان (MahaNakhon)

ماهاناکان آسمان خراشي لوکس است که در شهر بانکوک قرار گرفته. اين ساختمان 77 طبقه با ارتفاع 314 متر بلندترين ساختمان تايلند مي باشد.

 

 

 

8- سراسر بودايي

تمام مردم تايلند حتي پادشاهان آنها هم مي بايست مدتي هر چند کوتاه يک راهب بودايي شوند و بايد اين کار را قبل از سن 20 سالگي انجام دهند.

 

9- کشور کوفانگان (Country Of Ko Pha-Ngan)

کوفانگان جزيره اي است در خليج تايلند و استان سورات تاني Surat Thaniکه در جنوب شرقي تايلند قرار گرفته است. اين منطقه به دليل برگزاري ميهماني هاي فول مون (Full Moon) در ساحل حاد رين (Haad Rin) بسيار مشهور است و مي توان از آن به عنوان مقصدي بسيار مناسب براي کوهنوردي نام برد.

 

 

10- غير قانوني چيست؟

در اين کشور بيرون آمدن از خانه بدون لباس زير غير قانوني است. همچنين پا گذاشتن بر روي بات که پول اين کشور مي باشد نيز مجاز نخواهد بود.

 

11- ونيز شرق

شهر زيباي بانکوک، پايتخت تايلند به ونيز شرق مشهور است، شهري زيبا که ساختمان هاي اصليش بر روي رودخانه چائو فيريا (Chao Phraya River) قرار گرفته است. اما در حال حاضر بانکوک از نظر مساحتي رشد کرده و بيشتر کانال هاي آن پر و هموار شده است.

 

 

12- گارودا (The Garuda)

گارودا به عنوان يک نماد ملي و رسمي ترکيب نيمي از يک مرد و نيمي از يک عقاب از حماسه رامايانا هند را به تصوير مي کشد.

 

13- کالج ميمون تَني (Thani Monkey College)

تايلند داراي يک کالج اختصاصي به نام تَني براي ميمون هاست، يک مرکز آموزش بي نظير که در آن به ميمون ها يک سري ترفندهاي خياباني مانند جمع آوري نارگيل و صحبت کردن را ياد مي دهند. در تايلندي يک ميهماني خاص به نام ضيافت ميمون ها برگزار مي شود که در آن هزاران ميمون به عنوان خدمه از ميهمانان با آوردن بشقاب هاي ميوه و سبزيجات از ميهمانان پذيرايي مي کنند.

 

 

14- سه هزار و پانصد

در واقع مي توان از تايلند به عنوان سرزمين معابد نام برد، سرزميني بي نظير با 3500 معبد باشکوه. لطفاً توجه داشته باشيد بازديد از اين معابد تنها با لباس هاي متواضع مجاز مي باشد. با پوشيدن شلوارک و لباس هاي بدون آستين نمي توانيد وارد معابد شويد.

 

15- سرزمين فيل هاي سفيد

گرچه تايلند به سرزمين فيل هاي سفيد مشهور است، اما انتظار نداشته باشيد که در اين کشور در اطرافتان فيل هاي سفيد را ببينيد. سفيد تنها يک نماد مي باشد که دلالت بر خلوص تايلند دارد. اصطلاح تايلندي چان سام پانِ chang sam khanدقيقاً به عنوان فيل هاي فرخنده ترجمه شده است.

 

 

16- برنج مقدس

برنج در تايلند تنها يک ماده غذايي نيست بلکه يکي از تقدسات اين کشور به حساب مي آيد. در هنگام صرف غذا باقي ماندن حتي يک دانه برنج در ته بشقاب و حتي پا گذاشتن روي دانه برنج نيز گناه مي باشند.

 

17- امور الماس آبي (Blue Diamond Affair)

امور الماس آبي، يکي از مجموعه جنايت حل نشده است که در سال 1989 در تايلند اتفاق افتاد. جنايتي بزرگ که مربوط به سنگ هاي با ارزش و قيمتي متعلق به آل صعود توسط يک کارمند تايلندي بود. در جريان بروز اين جرم و اتفاقات روابط بين کشورهاي عربستان و تايلند بسيار تيره و تار گرديد تا جاييکه صدور ويزاي کار عربي براي تايلند و ورود شهروندان عربي به اين کشور ممنوع شد.

 

 

18- سرم را لمس نکن!

در تايلند لمس کردن سر مردم محلي ممنوع است. تايلندي ها معتقدند که سر انسان مهم ترين بخش بدن اوست و به هيچ وجه نبايد لمس شود.

 

منبع: توريستگاه، راهنماي سفر و سايت خريد آنلاين تور

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها