City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

نکته مهم براي زناني که به تنهايي سفر مي کنند؟ (1397/05/27)

آيا از اينکه تنهايي به سراسر جهان سفر کنيد، مي‌ترسيد؟ آيا منتظر اين هستيد که کسي در سفر از شما محافظت کند؟ شما يک زن باهوش و صلح‌جو هستيد پس نبايد از سفر انفرادي هراسي داشته باشيد. اتفاق ناگوار ممکن است در هر جايي و براي هر کسي رخ دهد، اما اين يک قاعده طبيعي است که مردم دوست دارند اتفاقات بد مخصوصا آن‌هايي که براي زنان رخ داده است را برجسته‌تر نشان دهند. بهتر است به جاي ترسيدن، اطلاعات و آگاهي خود را نسبت به اين نوع سفر بالا ببريد.
نکته مهم براي زناني که به تنهايي سفر مي کنند؟

به گزارش بزنيم بيرون ، نکاتي کارآمد در مورد سفرهاي انفرادي زنان

 زبان ياد بگيريد

ياد گرفتن زبان براي سفر يکي از نکات بسيار ضروري است. دانستن زبان تنها به دليل برقراري ارتباط راحت‌تر نيست، بلکه اگر مردمان محلي در مورد شما صحبتي کنند يا نقشه‌اي داشته باشند، شما به راحتي مي‌توانيد متوجه شويد. اين اصلي‌ترين راه براي حفظ ايمني است.

مراقب دزد‌ها باشيد

افراد جيب‌بر و دزد در همه جا وجود دارند، فرقي نمي‌کند شما تنها باشيد يا در ميان جمعيت يک اتوبوس توريستي! البته الان با خود مي‌گوييد که ما از کيف کمري مخفي استفاده مي‌کنيم که جديد‌ترين محصول سال موجود در بازار است، اما آيا فکر مي‌کنيد دزدان چيزي در مورد آن نشينده‌اند؟ در هر جايي اگر از حضور شخصي احساس ناراحتي کرديد، اصلا مضطرب نشويد، بلکه از او بپرسيد که به کدام سمت مي‌رود شما دقيقا سمت مخالف را براي ادامه راه انتخاب کنيد. هميشه به احساسات دروني خود احترام بگذاريد. اگر در جايي احساس خطر مي‌کنيد يا برخي از علايم هشداري را مشاهده مي‌کنيد، به حس خود اعتماد داشته باشيد و محل را سريعا ترک کنيد.

از تاکسي اجتناب کنيد

وسيله نقليه عمومي قطعا امن‌ترين است، اما در مورد تاکسي کمي بايد ترديد کرد. شما يک زن تنها هستيد و مقدار زيادي پول همراه داريد. اين موضوع مي‌تواند هر کسي را وسوسه کند. اگر اتفاق خاصي هم نيوفتد، ممکن است از شما کرايه بيش از حد مطالبه کنند. به همين دليل توصيه مي‌کنيم که بيشتر از اتوبوس و مترو براي رفت و آمد استفاده کنيد.

از حمل اشياء با‌ ارزش خودداري کنيد

همراه داشتن اشياء با‌ارزش موجب تمايز شما از ديگر افراد مي‌شود پس بيشتر مورد توجه قرار مي‌گيريد و اصل به يک طعمه تبديل مي‌شويد. سفر بدون اين اشياء و خودنمايي هم امکان‌پذير است. پس سعي کنيد در سفر ساده باشيد و بيشتر مانند مردمان محلي لباس بپوشيد و رفتار کنيد.

استرس زياد نداشته باشيد

استرس و ترس نيازي به بيان ندارند و به راحتي از چهره شما و حرکاتتان پيداست. ترس شما باعث مي‌شود ديگران به راحتي از شما سوء‌استفاده کنند. بشنويد، آگاه باشيد، اما اجازه دهيد زندگي طبق روال خود در جريان باشد.

محل اقامت محلي يا خوابگاه

مکان‌هايي که به طور خاص براي اقامت توريست‌ها سازماندهي شده‌اند، معمولا بيشتر مورد توجه کلاهبرداران است. امروزه شيوه‌هاي جديدي از اقامت وجود دارد که ايمني شما را نيز بيشتر تامين مي‌کند. مثلا خانواده‌هايي هستند که يک اتاق خود را به گردشگران اجاره مي‌دهند يا مانند کوچ‌سرفينگ شما فقط يک تخت يا جايي براي خواب را اجاره مي‌کنيد. حتي ديده شده که در مقابل نگهداري از حيوان خانگي به شما غذا و محلي براي خواب مي‌دهند. بدين‌گونه شما ديگر تنها نيستيد و در ميان مردم محلي حضور داريد.

 


منبع : سايت بيتوته

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها