City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

نکات مهم براي طبيعت گردي يک روزه (1397/05/27)

سفرهاي يک روزه علاوه بر اينکه شما را با اين فعاليت که نوعي ورزش است آشنا مي کند، باعث مي شود که بتوانيد رفته رفته به يک طبيعت گرد حرفه اي تبديل شويد. در اين مطلب، نکاتي را براي طبيعت گردي يک روزه آورده شده که دانستن آن ها بسيار کاربردي خواهد بود؛ با ما همراه باشيد.
نکات مهم براي طبيعت گردي يک روزه

به گزارش بزنيم بيرون ، ۱- يک گروه، تور يا آژانس خوب پيدا کنيد.

سريع ترين راه براي اينکه يک طبيعت گرد حرفه اي شويد اين است که اين فعاليت را در يک گروه آغاز کنيد. سفرهاي گروهي بسيار سرگرم کننده است و انگيزه شما را بيشتر خواهد کرد. در ايران نيز شرکت هاي طبيعت گردي بسيار خوبي وجود دارد که مي توانيد تورهاي خود را با آن ها آغاز کنيد. مزاياي ديگر گروهي سفر کردن اين است که ترس شما را از مواجهه با شرايط مختلفي که در طبيعت پيش رويتان شکل مي گيرد، از بين مي برد.

۲- هفته اي يکبار در يک پارک محلي، طبيعت گردي کنيد.

طبيعت گردي هاي يک روزه نيازمند تمرين مداوم هستند، البته اگر مي خواهيد که طبيعت گردي را به صورت حرفه اي تر ادامه دهيد. سعي کنيد که يک پارک محلي را انتخاب کرده و هفته يک بار يا تنها يا با افراد ديگر در آن پياده روي کنيد. در اين پياده روي ها، پاي شما به قدم زدن عادت مي کند، مي توانيد لوازمتان را امتحان کنيد و روي مهارت هاي مختلف مورد نياز کار کنيد. اصلا مهم نيست که کجا طبيعت گردي مي کنيد، مهم اين است که اين کار را انجام دهيد! زياد به خود سخت نگيريد و پارکي نزديک محل زندگي خود پيدا کرده که به راحتي به آن رفت و آمد کنيد.

۳- ياد بگيريد چطور و چه وقت آب بنوشيد.

طبيعت گرداني مبتدي معمولا به اندازه کافي آب همراه خود حمل نمي کنند. طوري برنامه ريزي کنيد که حداقل ۱ليتر براي هر دو ساعت آب به همراه داشته باشيد؛ اين مقدار با توجه به شرايط آب و هوايي، فصل سال، قدم هاي شما، وزنتان و درجه سختي مسير تغيير مي کند. ياد گرفتن اينکه هر مسير طبيعت گردي چقدر نياز به آب دارد، يکي از مهمترين نکات براي طبيعت گردي يک روزه است.

 

 

۴-  لوازم ضروري را تهيه کنيد.

در مورد لوازم ضررياطلاعات کسب کنيد، ياد بگيريد که کجا به چي نياز داريد، چگونه بايد آن ها را استفاده کنيد و کم کم شروع کنيد که آن ها را در تورهاي يک روزه به کار گيريد.

۵- کفش طبيعت گردي مناسب بخريد.

پيدا کردن کفش راحتي که باعث ايجاد تاول نشود، ممکن است مدتي طول بکشد. تمرکز خود را روي پيدا کردن کفش خوبي که مناسب باشد بگذاريد به جاي اين که هر هفته با کفشي که شما را اذيت مي کند، طبيعت گردي کنيد. صبور باشيد و به جاهاي زيادي سر بزنيد تا کفش درست را پيدا کنيد.

۶- سيستم لايه اي لباس را ياد بگيريد.

شايد خنده دار باشد اما بايد شبيه يک پياز، لايه لايه لباس بپوشيد تا حرارت و رطوبت بدن خود را در شرايط مختلف مديريت کنيد. متابوليسم هر شخصي متفاوت است پس سعي کنيد که لباس هاي مختلف پايه، لباس ميانه، لباس عايق، کاپشن، پلار و … را امتحان کرده تا لباس هاي لايه اي مناسب بدن خود را کشف کنيد.

نکته: پوشيدن لباس هاي نازک زياد، به شما کنترل بهتري براي شرايط مي دهد تا اينکه يک لباس يا کاپشن بسيار گرم بپوشيد.

۷- اطلاعات طبيعت گردي يک روزه خود را به يک آشنا بدهيد.

هر زمان که تصميم گرفتيد که تنهايي به يک سفر يک روزه برويد، حتما اطلاعات لازم را با يکي از اعضاي فاميل، دوست يا آشناي مورد اعتماد در ميان بگذاريد. جزيياتي نظير مسير طبيعت گردي، زماني که به آنجا رسيده ايد، ساعت بازگشت، اينکه ماشين را کجا پارک کرده ايد و مواردي اين چنيني باعث مي شود که اگر احيانا در سفر گم شديد و يا اتفاق ديگري افتاد، شخصي که بداند شما: ۱- در سفر هستيد. ۲- سفرتان از کجا شروع شده، در کجا و چه ساعتي تمام مي شود.

۸- ياد بگيريد که چطور مي توان يک نقشه توپوگرافي را خواند.

اين نقشه ها که براي نشان دادن ويژگي هاي فيزيکي سطح زمين درست شده اند، با کمي کار کردن به راحتي قابل خواندن هستند. با يادگيري آن ها در هر کجاي سفرتان که باشيد مي توانيد موقعيت خود را شناسايي کنيد.

۹- تقليد کنيد.

بسياري از طبيعت گردان حرفه اي که امروزه مشاهده مي کنيد، با نگاه کردن به رفتارهاي بقيه در چند طبيعت گردي يک روزه و چند روزه که مثلا چطور قدم بردارند، چطور کوله را تنظيم کنند و … حرفه اي شدن اند. علاوه بر دقت کردن به باقي همسفران، هرجا که سوالي داشتيد يا چيزي برايتان گنگ بود بپرسيد؛ هيچ کس به خاطر ندانستن چيزي محکوم نمي شود اما نپرسيدن موردي که بلد نيستيد در آينده ممکن است خطرات احتمالي به همراه داشته باشد.


منبع : سايت بيتوته

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها