چقدر هزينه کنيم

قبل از هر چيز بهتر است سقف هزينه تان را براي خريد ساعت مچي معين کنيد. قيمت ساعت در نمايندگي هاي بازار با فروشگاه هاي ديگر آن نمايندگي تفاوت چنداني ندارد و اگر قصد خريد ساعت هاي مارک دار را داريد بهتر است اين همه راه را تا بازار نياييد. اگر بودجه و هزينه تان کمتر از خريد ساعت هاي معروف است يا برندهاي معتبر را نمي شناسيد بايد بدانيد در اين راسته از ساعت ۱۲ هزار توماني تا ۵۰۰هزار توماني حق انتخاب داريد. اگر دنبال خريد يک ساعت حرفه اي هستيد بهترين انتخاب برايتان ساعت هاي سه موتوره است.

ساعت هايي که غير از عقربه هاي اصلي، سه عقربه کوچک را درون صفحه خود جا داده است و معمولا يکي از عقربه ها نشان دهنده کورنومتر، ديگري نشان دهنده ثانيه و آخري نيز نشان دهنده روز يا شب بودن ساعت مورد نظر است. براي خريد اين ساعت ها در نمايندگي ها بايد مبلغي بالاي ۱۵۰ هزار تومان پرداخت کنيد و بسته به وسع تان حتي آن را افزايش بدهيد اما ساعت هاي رنگي بند سيلکوني که اين روزها بين دختر خانم هاي جوان طرفداران بيشتري دارد را مي توانيد در ساعت فروشي هاي بازار از ۱۲ تا ۱۰۰ هزار تومان خريداري کنيد.

ساعت هاي مارک دار بند فلزي و ساده که رنگ بند آنها سيلور است از ۱۸ هزار تا ۱۶۰ هزار تومان قابل خريداري است. براي خريد ساعت هاي بند طلايي نيز که اين روزها حسابي روي بورس بازار هستند بايد مبلغي بالاي ۵۰ هزار تومان براي يک نوع برند متفرقه پرداخت کرد.

 

گارانتي و خدمات پس از فروش

کارت گارانتي مهر و امضا شده و پرسيدن خدمات ارائه شده پس از خريد از سوالاتي است که بايد از فروشنده بپرسيد. بعضي از نمونه ساعت ها داراي شيشه هاي محدب شکل يا بندهايي هستند که اگر کارت گارانتي هم داشته باشيد تعمير آنها در صورت نياز کار ساده اي نيست و ممکن است گاهي هزينه اي بيشتر از خريد يک ساعت جديد روي دست تان بگذارد.

قبل از انتخاب آخر دقت داشته باشيد که توقع تان از ساعتي که انتخاب کرده ايد چيست و بعد تمام پرسش هايتان را راجع به ساعت مورد نظر از فروشنده بپرسيد. سوالاتي مثل مقاومت ساعت در برابر آب، قابليت بند ساعت در مورد تعويض و ترميم، عمر باتري اورجينالي که روي ساعت وجود دارد، تعويض شيشه ساعت در صورت شکستن. البته توجه داشته باشيد که بيشتر گارانتي هايي که براي ساعت هاي چيني در نظر گرفته شده اند هيچ کاربردي ندارند و تنها براي دلخوشي به مشتري ارائه مي شوند .

 

 

کدام ساعت ها بهتر است

اگر برند ساعت برايتان مهم نيست و تنها به طرح آن اهميت مي دهيد بايد کمي دقيق تر به ساعت ها توجه کنيد. وزن ساعت اولين موضوعي است که اهميت دارد و پس از آن جنس و نوع بند. ساعت هاي سنگين بعد از مدتي موجب آزارتان مي شوند و بندهايي که از فلزهاي نامرغوب تهيه شده اند با قيمت ارزان تر نيز فروخته شده و پس از مدتي باعث ايجاد حساسيت مي شوند. ساعت هاي بند سيليکوني امروزه طرفداران زيادي بين جوان تر ها پيدا کرده اند. ساعت هايي که با قيمت هاي نسبتا مناسب و ظاهر جذاب مشتري هاي زيادي را جذب کرده اند.