City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

غذاهاي شيرازي مجموعه‌اي متنوع از خوراک‌هاي بومي (1395/01/01)

غذاهاي شيرازي را مي‌توان مجموعه‌اي متنوع از بي‌نظيرترين خوراک‌هاي بومي دانست که براي گردشگران تجربه‌اي ويژه رقم خواهد زد.
غذاهاي شيرازي مجموعه‌اي متنوع از خوراک‌هاي بومي

به گزارش بزنيم بيرون ، غذاهاي بومي استان فارس يکي از ظرفيت‌هاي گردشگري اين استان به شمار مي رود، مجموعه اي از غذاهاي لذيذ که خوردن آنها تجربه‌اي کم نظير براي گردشگران رقم خواهد زد.

بر اساس آمار ارائه شده از سوي مسئولان گردشگري و غذايي فارس بيش از ۲۵۰ نوع غذاي محلي و بومي در اين استان شناسايي شده است.

غذاهايي مانند آش‌آلوک، پلو اسفندي، دوپيازه، کته‌شيرازي، شيرين‌پلو، کلم‌پلو شيرازي، کوفته گشنيز شيرازي، لالک بادمجان، آش بنک (آخورک)، دمپختک عدس کلم، آش آبغوره، کوفته‌سبزي شيرازي، کوفته‌هلو شيرازي، آش انار شيراز، شوله مجکي، دمپختک کازروني و... تنها بخشي از اين غذاهاي بومي و سنتي هستند.

پلو اسفندي

يکي از غذاهاي سنتي و بومي فارس، شهرستان آباده، پلو اسفندي نام دارد که براي تهيه‌ آن ‌از چندين نوع غلات استفاده مي‌کنند.

آشپزهاي اين استان معمولا اين غذاي سنتي را اوايل اسفند‌ماه با استفاده از عدس، لوبيا، نخود، ماش، ميخک پودرشده، ادويه‌ پلويي (پودر گل سرخ، پودر زيره‌ سبز، پودر دارچين، پودر زنجبيل، پودر جوز هندي و پودر هل)، پياز، گوشت گوسفند همراه استخوان، برنج، جو، گندم، فلفل سياه، کره، نمک و روغن کرمانشاهي (روغن حيواني)، طبخ مي‌‌کنند.

دوپيازه آلو (سيب‌زميني)

از ديگر غذاهاي سنتي و بومي فارس انواع دوپيازه است که بسيار آسان و در مدت زماني کوتاه مي‌توان آن را تهيه و طبخ کرد.

دوپيازه آلوي شيراز، يکي از اين غذاهاي سنتي و معروف است که مردم با استفاده از سيب‌زميني، پيازداغ، گوجه‌فرنگي، نمک، ادويه و روغن، آن را طبخ مي‌کنند.

شيرازي پلو

برنج، از اصلي‌ترين مواد غذايي است که در رژيم غذايي مردم کشور ما وجود دارد. کته‌ شيرازي از جمله‌ غذاهاي سنتي استان فارس محسوب مي‌شود و همانطور که از اسمش مشخص است، مختص شهر شيراز بوده و از طرفداران بسياري نيز برخوردار است.

مردم شيراز براي تهيه‌ پلوي مخصوص خود از برنج، مرغ، زعفران، روغن، کره، ماست بدون آب، بادمجان، زرشک، تخم‌مرغ، زيره، نمک، فلفل و زردچوبه استفاده مي‌کنند.

مردم اين استان معمولا اين غذاي لذيذ و مغذي را با ماست، سبزي‌خوردن و سالاد شيرازي مصرف مي‌کنند.

کلم‌‌پلو شيرازي

کلم يکي از مواد اوليه‌ خوراکي است که مصرف آن، به دليل داشتن خواص مهم و ارزشمند، توسط کارشناسان تغذيه و سلامتي به دفعات توصيه شده است. کلم‌پلو شيرازي يکي از غذاهاي سنتي و بومي استان فارس به شمار مي‌آيد که با استفاده از کلم‌ قمري، پياز، گوشت چرخ‌کرده، برنج، آرد‌نخودچي و سبزي (شويد، تره، ترخان و ريحان) تهيه مي‌شود.

مصرف اين غذاي اصيل و خوشمزه همراه با ماست و سبزي‌خوردن بسيار عالي و مطبوع به نظر مي‌رسد.

پاچه پلو شيرازي

پاچه‌پلو از غذاهاي سنتي استان فارس و شيراز است که با موادي مانند برنج، لپه، کشمش، گوشت چرخ‌کرده (دم سينه)، سرکه شيره، نمک و فلفل تهيه مي‌شود.

البته مي‌توان ماست، سبزي‌خوردن يا انواع ترشي را جايگزين سالاد شيرازي کرد. استفاده از سرکه شيره در کنار کشمش پلويي طعمي منحصربه‌فرد ايجاد خواهد کرد.

شکر‌پلو شيرازي

شکرپلوي استان فارس که از غذاهاي سنتي شيراز محسوب مي‌شود، نمونه‌ بارزي از خوراکي‌هاي محلي به شمار مي‌آيد. استفاده از مواد اوليه‌ متنوع در کنار يکديگر از جمله نکاتي است که در اين غذاي سنتي استان فارس به چشم مي‌خورد.

آشپزهاي استان فارس با ترکيب موادي مانند برنج، خلال بادام، روغن، زعفران، شکر و برش‌هاي باريکي از نارنگي شکرپلوي مخصوص خود را طبخ مي‌کنند. مردم استان فارس، اين غذا را با خورشت قيمه ميل مي‌کنند.

لوبيا پلو شيرازي (چشم‌بلبلي)

لوبيا پلوي شيرازي غذايي سنتي و مخصوص شيراز است. با توجه به خواص موجود در اين حبوبات مصرفي ارزش غذايي لوبيا پلوي شيرازي قابل توجه به نظر مي‌رسد که مصرف آن براي سلامت بدن، مفيد خواهد بود.

با استفاده از برنج، لوبيا چشم‌بلبلي، شويد، زعفران، پودر دارچين، نمک و روغن، اين غذاي بومي و محلي را طبخ مي‌کنند.

هويج‌پلو با گوشت

مصرف هويج،  اين خوراکي خوش‌طعم، از جمله مواد اوليه‌ پيشنهادي کارشناسان تغذيه و سلامتي است زيرا ارزش غذايي بسيار بالايي داشته و برخي از ويتامين‌هاي ضروري بدن را تامين مي‌کند.

مردم استان فارس، با استفاده از هويج به طبخ غذايي سنتي و بومي پرداخته و با معرفي آن به سراسر ايران، بخشي از فرهنگ غني غذايي خود را به نمايش گذاشتند.

آشپزهاي اين استان با استفاده از برنج، گوشت، هويج، روغن، نمک، پياز، دارچين و شکر به طبخ اين غذاي سنتي مي‌پردازند.

کوفته گشنيز شيرازي

کوفته و تنوع بي‌نظيرش، نه تنها در ايران بلکه در سراسر جهان نيز از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است. کشورهايي نظير ترکيه، ارمنستان و کشورهاي عرب‌زبان، از جمله مناطقي هستند که مي‌توان از اين غذا به عنوان خوراکي اصلي و رايج نام برد.

در استان فارس نيز اين غذاي لذيذ و خوشمزه طرفداران بسياري از آن خود کرده است. غذايي خوش‌عطر و پرانرژي که با ميل‌کردن انواع مختلف آن مي‌توان ترشي، شوري، شيريني و در يک کلمه، طعم دوست‌داشتني ملس را به وضوح احساس کرد.

بانوان کدبانوي استان فارس با ترکيب موادي مانند گشنيز، تخم‌مرغ، آرد نخودچي، گوشت چرخ‌کرده، برنج، پياز، نمک، فلفل، زردچوبه، گوجه‌فرنگي، رب گوجه‌فرنگي، روغن و دارچين اين غذاي لذيذ و فوق‌العاده‌ي سنتي را تهيه و طبخ مي‌کنند.

لالک بادمجان

غذاهايي که ممکن است تنها اسم آن‌ها به دليل گويش محلي و همچنين سبک تهيه‌ مردم آن خطه، متفاوت به نظر آيد.

لالک‌بادمجان يکي ديگر از غذاهاي سنتي استان فارس محسوب مي‌شود که بسيار لذيذ و خوشمزه به نظر مي‌رسد. اغلب مردم شهر کازرون اين خوراک لذيذ را تهيه مي‌کنند. آنها با ترکيب موادي مانند لالک، برنج، بادمجان، هويج، مرغ، شويد، روغن، سير، ترخون، ريحان، نعناع و سير سبز اين غذاي سنتي را تهيه مي‌کنند.

آش سبزي شيرازي

آش سبزي معروف‌ترين و در عين حال محبوب‌ترين خوراکي است که در بين خانواده‌هاي شهرستان زيبا و تاريخي شيراز، رايج و به وفور طبخ و ميل مي‌شود. به نظر مي‌رسد اين غذاي سنتي و بسيار قديمي، اغلب به عنوان نذري طبخ و مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

خوارکي خوش‌عطر، خوشمزه و مقوي که بانوان کدبانوي اين شهرستان با استفاده از گوشت، برنج نيم‌دانه، لوبيا‌سفيد، سبزي تره، ترخون، نمک، فلفل، پياز، عدس، نخود، روغن و دارچين به تهيه‌و طبخ  آن مي‌پردازند.

معمولا آش سبزي شيراز همراه پيازداغ، آبليمو و نان سنگک سرو مي‌شود.

دمپختک عدس و کلم

از جمله‌ اين غذاها، انواع دمي (غذايي که برنج را به صورت کته تهيه مي‌کنند) است که به دليل طعم لذيذ و حفظ مواد مغذي برنج، از محبوبيت زيادي بين خانم‌هاي کدبانو برخوردار است.

دمپخت عدس و کلم، غذايي است محلي و مخصوص استان فارس که مصرف آن به دليل حضور حبوباتي مانند عدس و سبزيجاتي همچون کلم‌پيچ براي بدن بسيار مفيد و ضروري است.

بانوان استان فارس با ترکيب موادي مانند برنج، عدس، پياز، کلم‌پيچ، هويج، ترخون، شويد، ريحان، روغن، نمک، زردچوبه و فلفل اين غذاي بومي را مي‌کنند.

آب‌پيازک (اشکنه‌ شيرازي)

آب‌پيازک يا اشکنه از جمله غذاهايي  بود که براي قشر کم‌درآمد و فقير جامعه، مناسب و کم‌هزينه محسوب مي‌شد. امروزه اين غذا يکي از چندين خوراک بومي و سنتي استان فارس است که به دليل سادگي و طعمي لذيذ، بدون در نظر گرفتن طبقات اجتماعي و اقتصادي، مصرف آن به عنوان غذايي دوست‌داشتني و رايج توسط مردم اين استان زيبا و کهن به شمار مي‌رود.

اين غذا با استفاده از تخم‌مرغ، پياز، روغن، ماست، شنبليله‌ تازه، نعناع خشک، نمک و زردچوبه به طبخ آب‌پيازک مشهور شيرازي تهيه مي شود.

آش انار شيرازي

انار از ميوه‌هاي مفيد و بسيار ضروري براي سلامت بدن به شمار مي‌آيد.

مردم استان فارس با ترکيب انار، برنج، سبزي آش (تره، جعفري، گشنيز، نعناع)، لپه، پياز، گوشت، گلپر، نمک، زردچوبه و فلفل اين آش لذيذ و خوشمزه را طبخ مي‌کنند.  در برخي از نقاط اين استان از چغندر نيز در طبخ آش انار استفاده  مي شود.


منبع : خبرگزاري مهر

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید



تگ ها