City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

معرفي مناطق تفريحي اختصاصي در تهران براي زنان (1395/01/18)

در اين مطلب تعدادي از بهترين مناطق تفريحي زنانه در تهران معرفي شده است. در شهر بزرگ تهران مناطق تفريحي و تفرجگاه هاي زنانه بسيار زيادي ساخته شده است که ورود آقايان به اين مناطق ممنوع است.
معرفي مناطق تفريحي اختصاصي در تهران براي زنان

به گزارش بزنيم بيرون ،گردشگري در پايتخت براي دختراني که به دنبال گوشه دنجي براي تفريح مي گردند، کار ساده اي است. آنها در ميان پارک هاي پايتخت گزينه هاي اختصاصي و زنانه اي دارند که در 4گوشه شهر واقع شده و فضاي سرسبز و آزادي حاکم بر آنها فرصت خوبي براي گذراندن اوقات فراغت شان به شمار مي رود.

 

ورود آقايان ممنوع!
در حال حاضر 1800 بوستان در شهر تهران وجود دارد که متعلق به خانواده‌ها است؛ در اين بين زنان چند بوستان اختصاصي دارند که ورود آقايان به آنها ممنوع است.

اين بوستان ها ساخته شده اند تا زنان شهر هم جايي براي فعاليت هاي ورزشي و تفريحي شان داشته باشند و هم بتوانند يک اجتماع کاملا زنانه را در پارک ها تجربه کنند.

بوستان بهشت مادران در منطقه 3، پرديس بانوان در منطقه 15 و پارك نرگس در منطقه 18 بوستان هاي اختصاصي زنان و دختران شهر ما هستند. به جز اين ها قرار است به زودي يک بوستان زنانه هم براي غرب نشينان تهراني ساخته شود که به احتمال زياد، در گوشه اي از پارك چيتگر خواهد بود.

مناطق تفريحي اختصاصي در تهران براي زنان + تصاوير

بهشت مادران اولين پارک مختص بانوان درتهران است که در سال 87 با مساحت 20 هکتار تاسيس شد. اين پارک پيست دوچرخه سواري حرفه اي و نيمه حرفه اي – سالن هاي ورزشي چند منظوره (واليبال بسکتبال و تير و کمان) و خانه فرهنگ حورا را در خود جاي داده و در تقاطع اتوبان هاي رسالت و حقاني، انتهاي خيابان جلفا قرار دارد. نام اين پارک پيش از اين «نشاط» بوده است. از ورودي که گذشتيد ديگر هيچ مردي را نخواهيد ديد.

حتي اگر بخواهيد هم، به لطف ماموران خانمي که در پارک هستند و امنيت و رضايت خاطر حاضران را تامين مي کنند، چنين اتفاقي نخواهد افتاد. مي توانيد با خيال راحت و البته لباس راحت ورزش کنيد، درس بخوانيد، آشپزي کنيد (به يمن گاز پيک نيکي و متعلقات)، دور هم بنشينيد و گل بگوييد و گل بشنويد و به عنوان پيشنهاد اکازيون، دوچرخه سواري کنيد.

اين پارک از صبح تا ساعت هفت بعدازظهر مختص خانم ها است و بعد از آن خانواده ها اجازه تردد در پارک را خواهند داشت. البته روزهاي تعطيل هم پارک خانوادگي است.

 

شهر بانوان در جنوب تهران
بوستان ولايت در انتهاي اتوبان نواب –تقاطع اتوبان تندگويان-پادگان قلعه مرغي قرار دارد و شهربانوي تاسيس شده در آن يک باغ ايراني در عرصه اي بالغ بر 6 هکتار و در شمالي ترين بخش بوستان ولايت است که يکي از هفت قطب اصلي مجموعه بوستان ولايت به حساب مي آيد.

هدف از احداث شهر بانوان ارتقاء توان فرهنگي، اجتماعي و مهارتهاي ورزشي بانوان در راستاي حرکتهاي قبلي شهرداري است. ورود کليه آقايان به شهر بانوان ممنوع است و برنامه ريزي به گونه اي است که تمام فعاليتهاي شهري اين سايت از جمله فعاليت هاي مديريتي، انتظامي،خدماتي، مديريتي و… توسط بانوان انجام مي پذيرد.

در بوستان ولايت لازم نيست نگران امنيت تان باشيد. تجهيزات امنيتي، دوربين هاي مدار بسته و سيستم هاي پيچينگ و سيستم هاي اعلام حريق در اين پارک بسيار پيشرفته هستند و همه جوره در آن احساس راحتي خواهيد کرد.

ساختار اصلي شهر بانوان بر پايه باغ هاي ايراني است و فضاي شهري بسيار آرامي در آن پيش بيني شده است. در اين فضا، محور دوچرخه سواري حرفه اي، محور اتومبيلراني حرفه اي، گذر تندرستي و گذر هنرمندان به چشم مي خورد و به جز اينها، زمين چمن فوتبال، زمين بسکتبال، زمين هاي تنيس، استخر روباز چهار فصل، باغهاي ايراني و عرصه هاي اجتماعي در آن وجود دارد. ديگر بخش هاي اين مجموعه عبارتند از:

مرکز اداري و مشاوره با هدف پرورش مهارتهاي اجتماعي و ارائه خدمات مشاوره به بانوان

مراکز ورزشي چند منظوره با تجهيزات ورزشي، واليبال، بسکتبال، تنيس روي ميز، بدنسازي و…

کارگاه‌هاي آموزش عکاسي، خياطي، نقاشي، قاليبافي، مجسمه سازي و…

مراکز زيبائي، مراقبتهاي پوست و مو، تالار مد و لباس و…

فروشگاه‌هاي ويژه بانوان، مهد کودک، رستوران و…

در بوستان ولايت لازم نيست نگران امنيت تان باشيد. تجهيزات امنيتي، دوربين هاي مدار بسته و سيستم هاي پيچينگ و سيستم هاي اعلام حريق در اين پارک بسيار پيشرفته هستند و همه جوره در آن احساس راحتي خواهيد کرد.

 

بوستان مادر قائم(عج)
اين بوستان، در ضلع جنوب غربي بوستان قائم (عج) واقع در منطقه 18 شهرداري قرار دارد. جايي به وسعت 17 هکتار که شما مي توانيد در فضايي آزادتر با امنيت کامل و آزادي در انتخاب نوع پوشش به تفريحاتي که مربوط به خودتان است بپردازيد.

 

اين مجموعه فرهنگي، تفريحي، ورزشي شامل مجموعه استخر و سونا و بدنسازي، کرايه دوچرخه؛ کرايه اسکيت، رختکن زمين‌هاي ورزشي، رختکن زمين فوتبال، مهد کودک، کلينيک گل و گياه، رستوران و کتابخانه است و در کنار همه اينها، درياچه، باغ‌راه‌هاي اصلي و فرعي، رينگ تندرستي، زمين بدمينتون، بسکتبال، واليبال، فوتبال و پيست اسکيت و دوچرخه سواري و محوطه بدنسازي و پارکينگ  هم دارد.

 

بوستان پرديس بانوان
 شرق نشينان تهران يا مسافران ساکن در اين محدوده مي توانند به سه راه افسريه-ضلع جنوب غربي ميدان افسريه-ضلع شمال بوستان آزادگان سري بزنند و از بوستان پرديس بانوان استفاده کنند. اين بوستان در جنوب شرقي تهران و در محدوده منطقه 15 شهرداري واقع شده و مساحت كل آن 27 هكتار و داراي يك ورودي اصلي در ضلع جنوبي است.

طراحي بوستان تركيبي از سبك ايراني و مدرن است، سطح بوستان با استفاده از دو محور اصلي متقاطع به چهار بخش تقسيم شده كه در محل تقاطع اين دو محور آبنماي مركزي استقرار يافته است. دور تا دور بوستان دو مسير جداگانه تندرستي (سنگفرش) و دوچرخه سواري (آسفالت) احداث شده است.

مجموعه ورزشي اين پارک داراي استخر بزرگسالان و كودكان،‌سوناي خشك و بخار،‌جكوزي، سالن بسكتبال، ‌واليبال و… است و در بخشي از طبقه دوم آن اتاق آفتاب در نظر گرفته شده است.

– زمين فوتبال،‌فوتسال، تنيس و بدمينتون در فضاي باز، ساختمان كرايه دوچرخه، ساختمان گلخانه جهت آموزش وپرورش گل و گياه، ساختمان كتابخانه و آمفي تئاتر روباز، خانه سلامت و مهدكودك جهت نگهداري از كودكان همراه، زمين اسكيت و بازي كودكان، درياچه مصنوعي به وسعت7000 مترمربع كه داراي امكان قايقراني بوده و دراطراف آن آلاچيق‌هايي با طرح روستايي تعبيه شده است از ديگر بخش هاي اين مجموعه است که مي توانيد از آن استفاده کنيد.

مناطق تفريحي اختصاصي در تهران براي زنان + تصاوير

تفرجگاه هاي زنانه در تهران
به جز اينها، تفرجگاه هاي ديگري هم هستند که مي توانيد در آن ها خوش بگذرانيد. شهربانوها زنانه ترين خانه هاي شهر ما هستند که با هدف سر و سامان دادن به سبک زندگي پايتخت نشين ها احداث شده اند. خانه هايي که دختران و مادران شهر ما به آنها سر مي زنند و بهتر زندگي کردن و ساختن يک جامعه بهتر را ياد مي گيرند. شهربانوها شايد در نگاه اول يک سالن اجتماعات زنانه با امکانات تفريحي، ورزشي و آموزشي به نظر برسند، اما مهم ترين نقش را در ترويج فرهنگ عفاف و حجاب دارند.

ساخت مجموعه هاي شهربانو از سال 86 در دستور كار اداره كل امور بانوان قرار گرفت چون از سال 84 شوراي عالي انقلاب فرهنگي راهكارهاي اجرايي ترويج فرهنگ عفاف و حجاب توسط را به همه دستگاه ها و ارگان ها ابلاغ کرد و شهرداري تهران هم بر اساس همين ابلاغيه موظف شد که 11 وظيفه را به اجرا برساند که از همان ابتدا، آنها را در دستور کار خود قرار داد.

بد نيست بدانيد که مجهزترين، بزرگترين و کامل ترين شهربانوي تهران، شهربانوي بوستان ولايت است که در واقع تلفيقي است از بوستان هاي ويژه بانوان و مجموعه هاي شهربانو. اين شهربانو در مساحتي بيشتر از 6 هكتار ساخته شده و چيزي حدود 18 ساختمان ورزشي، فرهنگي، اجتماعي را در دل خود دارد.

در اين مجموعه بخش هاي مختلفي در سه منطقه کلي تعريف شده كه شامل بخش ورزشي، بخش سبك زندگي و بخش فرهنگي است. در تمام مجموعه هاي شهربانو با توجه به نياز به تحرك و ورزش براي بانوان بخش ورزشي و بخش كودك تدارك ديده شده و خانم‌ها بهمراه فرزندان خردسال خود و دختران خود در تمام سنين مي توانند در اين مجموعه ها حضور پيدا كنند.

در بخش ورزشي اين شهربانو امکاناتي مثل پيست دوچرخه سواري، پيست كارتينگ، سالن چندمنظوره، زمين فوتبال، زمين بسكتبال و زمين تنيس، استخر روباز و فضاهاي ورزشي ديگر قرار دارد. در بخش فرهنگي، امکانات آموزشي تدارک ديده شده و در آن فروشگاه محصولات فرهنگي و مدياتك، خانه كودك، خانه سلامت، بخش مشاوره و… قرار دارد.

مناطق تفريحي اختصاصي در تهران براي زنان + تصاوير

در بخش سبك زندگي هم مراكزي مثل تالار مد و لباس و ساير بخش هاي اداري وجود دارد. مركز مشاوره، رستوران، برج رستوران، زمينهاي ورزشي روباز و مراكز زيبايي و سالن همايش، سالن سينما، گالري هنر و… فضاهايي هستند كه در مجموعه شهربانو پيش بيني شده اند و به مرور به بهره برداري مي رسند.

از همه مهم تر استفاده از آفتاب و فضاي باز است كه به خصوص در شهر تهران با وجود آپارتمان هاي كوچك كه امكان تحرك براي بانوان وجود ندارد، پارك هاي ما با حفظ استانداردهاي جهاني مي توانند فرصت خوبي براي خانم هاي خانه دار فراهم کنند.

خيلي از مجموعه هاي شهربانويي که در مناطق ساخته شده اند، سالن هاي استخر، جكوزي و سونا دارند، سالن ورزشي چند منظوره بدنسازي، ماساژدرماني، كافي شاپ، كافي نت، سالن اجتماعات و تالار گفتگو در آنها ساخته شده و در يک کلام هر چيزي که تمام اقشار بانوان چه مذهبي و مقيد و چه غيره به آن نياز دارند، در شهربانوها گنجانده شده است.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها