City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

بهترين مکان هاي مناسب بانجي جامپينگ در دنيا + تصاوير (1395/01/19)

شايد بانجي جامپينگ يکي از بهترين راه هاي افزايش ناگهاني آدرنالين خون باشد. اين ورزش عجيب در اصل از شهر وانوتا واقع در نيوزلند آغاز شد. در ميان برخي از اقوام کهن اين ناحيه رسم بوده که مردان جوان براي اثبات شجاعت خود، مچ پاي خود را مي بستند و از بالاي برجي چوبي به پايين مي پريدند.
بهترين مکان هاي مناسب بانجي جامپينگ در دنيا + تصاوير

به گزارش بزنيم بيرون ، در دنياي مدرن امروزي اين فعاليت تنها جنبه اي تفريحي دارد و به ورزشي همه گير تبديل شده که در هر نقطه اي از جهان قابل انجام است ولي معمولا مکان هايي انتخاب مي شوند که منظره اي زيبا هم داشته باشند تا بر هيجان آن بيافزايد. بخاطر داشته باشيد که اين ورزش براي کساني که فشار خون بالا يا بيماري هاي قبلي دارند اکيدا ممنوع و خطرناک است. در ذيل 10 نمونه از بهترين مکان هاي مخصوص اين ورزش را معرفي نموده ايم:

پل ويکتوريا فالز واقع در زامبيا

اين پل يکي از بهترين و زيباترين مناطق جهان است که ارتفاعي حدود 111 متر براي علاقه مندان به سقوط آزاد فراهم مي کند. اين مکان که به عنوان يکي از عجايب هفت گانه ي طبيعي زمين معروف شده، با آبشارها و جنگل هاي فوق العاده تماشايي احاطه شده که نه تنها براي سقوط کنندگان بلکه براي ناظران عادي هم نفس گير و جذاب است. هزينه ي يک بار امتحان اين ورزش 110 دلار است و اگر بخواهيد از پرش شما فيلم و عکس هم تهيه شود بايد 45 دلار ديگر هم بپردازيد. هنگام پرش احساس مي کنيد که آبشار با سرعت سرسام آوري به سمت شما مي آيد.

بانجي جامپينگ

پل رودخانه ي بلوکرانس واقع در آفريقاي جنوبي

اين پل در مرز شرقي و غربي شهر کيپ تاون قرار گرفته که نه تنها منظره ي دلفريبي دارد، بلکه محل استقرار سومين مقصد برتر ورزش بانجي جامپينگ دنياست. اين پل 216 متر با سطح رودخانه فاصله دارد و در سال 1984 ساخته شده است. مناظر زيبا و نيز 7 ثانيه تجربه ي سقوط آزاد از دلايل محبوبيت اينجاست. همچنين مربيان بسيار ماهري دارد که نکات ايمني لازم را به شما خواهند گفت. يک سيستم آونگي بسيار مطمئن هم دارد که ايمني ورزشکاران را تضمين مي کند.

بانجي جامپينگ

برج ماکائو واقع در چين

اين برج مسيري 233 متري براي علاقه مندان به اين ورزش فراهم کرده که حدود 6 ثانيه طول مي کشد و در کتاب گينسين به عنوان مرتفع ترين مکان براي اين پرش ثبت شده است. با استفاده از يک سيستم کابلي کنترل شده، قبل از اينکه به آرامي بر روي يک کيسه ي هوا فرود بياييد چند بار در هوا بالا و پايين خواهيد رفت. اين برج منظره اي ديدني از ماکائو دارد. هزينه ي اين پرش 319 دلار مي شود که تي شرت مخصوص، گواهي نامه و يک کارت عضويت هم به شما تعلق خواهد گرفت.

بانجي جامپينگ

سد ورزاسکا واقع در سوئيس

اين سد که اکثر مردم آن را از فيلم جيمز باند به خاطر دارند، 220 متر ارتفاع دارد و ازجمله برترين مکان هايي است که بانجي جامپرها جذب آن مي شوند. ورزاسکا يک سد هيدروالکتريک است که بين سال هاي 1960 تا 1965 ساخته شد. پرش 007 کلاسيک مخصوص مبتديان و 007 اولتيمو مخصوص پيشرفته هاست. براي پرش 007 حتما بايد از قبل مراحل رزرو، معاينات پزشکي و سنجش قد و وزن را انجام دهيد. اگر مي خواهيد در طي يک پرش، مناظر ديوانه کننده ي سوئيس، کوهستان آلپ، درياچه اي زيبا و رودخانه اي لاجوردي را در پايين مشاهده کنيد، حتما به اين سد سري بزنيد.

بانجي جامپينگ

پل رويال جورج ساسپنشن واقع در شهر کانن در کلورادو

اين پل در سال 1929 به عنوان جاذبه اي توريستي ساخته شد تا جنگل و رودخانه ي آرکانساس را به مردم نشان دهد. پل حدود 385 متر طول دارد و ارتفاع آن تا ابتداي پايه ها حدود 46 متر است که مکاني رويايي براي علاقه مندان به بانجي جامپينگ در سراسر جهان به شمار مي آيد. براي برخي حتي قدم زدم بر روي اين پل وحشت انگيز مي باشد.

بانجي جامپينگ

پل رودخانه ي کلورادو واقع در کاستاريکا

اين پل مکان ديگري است که تجربه اي فراموش نشدني برايتان رقم خواهد زد. ارتفاع پل 80 متر است که بر بالاي دره اي بسيار عميق با مناظري زيبا ساخته شده و 61 متر ارتفاع دارد که مساوي است با حدود 5 ثانيه سقوط آزاد با سرعتي بي نهايت به سوي رودخانه ي سنگلاخي کلورادو. ديدن جنگل هاي باراني اين اطراف هنگامي که از اين پل سقوط مي کنيد حقيقتا خاطره انگيز است. اين ورزش از سال 1991 در اينجا آغاز به کار نمود و نکات ايمني به شدت رعايت مي شود. براي پرش اول 65 دلار و براي پرش دوم 30 دلار خواهيد پرداخت.

بانجي جامپينگ

کانال کورنيت واقع در يونان

اين کانال دو خليج بزرگ کورنيت و سارونيک را به هم متصل مي کند و پل مستقر بر روي اين کانال مکاني ايده آل براي سقوط آزاد است. مرکز زولو بانجي بر روي اين پل مشغول به فعاليت است و کارکناني فوق العاده مودب و مهمان نواز دارد. کساني که دوست ندارند اين ورزش را تجربه کنند، بهتر است از بالاي پل شاهد پرش ديگران باشند و از آن بالا منظره ي زيباي رود و کشتي هايي که از زير پل عبور مي کنند را ببينند

بانجي جامپينگ

پل پرين واقع در آمريکا

تنها پل آمريکاست که به دست بشر ساخته شده و بانجي جامپينگ در تمام طول سال در آن در جريان است. اين پل 150 متر ارتفاع دارد که از روي رودخانه ي مار عبور مي کند و هر ماجراجويي را خرسند مي سازد. اين پل قبلا با نام تووين فالز اينترکانتي در 1927 افتتاح گرديد و در آن زمان مرتفع ترين پل جهان بود.

بانجي جامپينگ

ولکانو بانجي (سقوط آزاد روي آتشفشان) واقع در شيلي

خطرناک ترين و نيز گران قيمت ترين مقصد بانجي جامپينگ دنياست که تجربه اي همانند مرگ دارد. هزينه اي معادل 10 هزار دلار از شما اخذ مي شود تا 6 روز در اينجا اقامت کنيد و به فعاليت هايي کم هيجان تر بپردازيد و در آخر پرشي هيجان انگيز را تجربه کنيد. در اينجا سوار بر يک هليکوپتر مي شويد و بر فراز يک کوه آتشفشان فعال به پايين مي پريد و کابل حدود 105 تا 130 متر کش مي آيد و شما تا 214 متر پايين مي رويد. بعد از اينکه مرگي قرمز رنگ و داغ را بر صورت خود احساس کرديد، هليکوپتر اوج گرفته و با سرعت 80 متر بر ساعت شما را از روي زيباتر مناظر شيلي عبور مي دهد.

بانجي جامپينگ

رودخانه ي بوت کوسي واقع در هيماليا در نپال

اين پل که ساخت سوئيس است و چهار ايکس استحکام دارد، مکان مناسبي است براي کساني که مي خواهند 160 متر پايين بپرند و به رودخانه ي لاجوردي برسند. اين مکان توسط برخي از ماهرترين مربيان سقوط آزاد اداره مي شود. در اينجا هيجان اصيل نپالي و طولاني ترين سقوط آزاد جهان را تجربه خواهيد کرد.

بانجي جامپينگ


منبع : لست سکند

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها